Lybra - garść pytań nowicjusza

dejf1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - garść pytań nowicjusza

Post autor: dejf1 » 05 mar 2012, 13:26

Ok powiem tak... Zależy, jakie auto się kupi i jak się o nie dba. Ja generalnie kupiłem samochód z rzeczywistym przebiegiem 118 000 nie tam od handlarza, który cofnął zegar o 150 tyś. Jeden powie, że kupiłem ok i prawie nowe auto. Ja zaś mówię, że to był błąd, bo jak się okazało w samochodzie było prawie wszystko oryginalne! A więc po kolei najpierw rozrząd z wymianą około 700 zł potem padło oryginalne sprzęgło a mechanik miał migotanie przedsionków, bo jak się okazało wszystkie śruby były zapieczone i nieodkręcane 11 lat. Przyszedł czas na świece i zrobiłem to profilaktycznie i ciekawostka też były oryginalne. Jak się okazało z dokumentów i tu też ciekawostka, że auto miało wadliwą całą linię produkcyjną związaną z radiem. Dziadek dostał list, aby to zrobić za darmo w pierwszym lepszym serwisie, ale nie zrobił tego, bo nie słucha radia wiec uznał, że to mu nie potrzebne. Pozdrawiam
m.J

meranti
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2015, 20:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Eindhoven

Re: Lybra - garść pytań nowicjusza

Post autor: meranti » 26 sty 2015, 22:17

Witam

Odgrzeje kotleta.

1. prośba o fotkę liczników zaraz po przekręceniu kluczyka. Chodzi o zestaw kontrolek które powinny się w tym momencie zapalić.
2. czy w 1.8 i 2.0 jest taki sam i czy zależy to np od rocznika lub wyposażenia?
3. co oznacza kontrolka w liczniku obrotów tuż koło cyfry 70?
4. w jaki sposób komp. informuje o jakimś błędzie? Tylko kontrolka czy razem z opisem na wyświetlaczu.
5. gdzie zawsze znajdę ogniska rudej oprócz progów
6. ESP jest w każdej od wersji intensa?
7. czy elektryka siedzeń i ew. podgrzewanie jest dostępna w standardzie w jakiejś wersji wyposażenia?

Z góry dzięki za odpowiedż lub linki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - garść pytań nowicjusza

Post autor: Dudi » 26 sty 2015, 22:21

Komputer (ICS) w Lybrze nie informuje o błędzie. Co najwyżej pokaże ci ikonkę: za małej ilości płynu do spryskiwaczy/płynu chłodniczego/przepalonej żarówki/otwartych drzwi, etc.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - garść pytań nowicjusza

Post autor: Bichoń » 09 kwie 2015, 17:50

2.0 20v: gdzie znajdę wtyczki do podpięcia się komputerem? Jest jedna, czy do każdego systemu (ECU, skrzynia automatyczna, Airbag) osobna? Jaka jest wtyczka po stronie samochodu?

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - garść pytań nowicjusza

Post autor: FXX » 09 kwie 2015, 18:56

Skrzynka bezpieczników po lewej stronie kierownicy.
Złącze OBDII - łączysz się ze wszystkimi modułami za jego pośrednictwem. Najlepiej mieć niebieskiego KKLa z przełącznikiem.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”