Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: MacioBA » 06 sty 2010, 22:42

...za to można przestać lubić Lybre... mam ten sam problem... oba kluczyki kaput. Samochód z 2000, kluczyki się ładnie otwierają, w środku wyczyszczone, nowe bateryjki... i nic... dramat po prostu. W ASO to raczej wysoki koszt, ale może ktoś będzie miał świeże informacje na ten temat. Po wymianie bateryjek kluczyki działały - diody się zapalały, ale nie było żadnej reakcji ze strony centrala. Nie wiem jak, ale chyba trzeba też centralkę przejrzeć - zdaje się, że jest nad lusterkiem wewnętrznym - dobrze myślę? Ta operacja i tak poczeka już na wiosnę....

Awatar użytkownika
AromaticArt
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:48
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków / Żary / Wrocław

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: AromaticArt » 06 sty 2010, 23:01

czerwony3248 co do zmiany wnetrza kluczyka to chyba totalnie mija sie z celem, poprawcie mnie jesli sie myle, ale to trzeba jakos programowac (??) zeby dzialalo do naszego auta? Nie jestem jakims technicznym magikiem ale tak mi sie po prostu wydaje

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: gregi » 07 sty 2010, 0:14

czerwony3248 pisze:Witam
Może jednak komuś udało się coś zrobić z tym przeklętym sterowaniem z kluczyka bo szlag mnie zalewa z tym mam Lybrę a od początku kupna nie działa mi to otwieranie z kluczyka a jak kupiłem nowa baterię to wytrzymał kilka dni a otwierał drzwi kiedy sobie chciał poza tym czy można kupić sam ten środek z kluczyka do otwierania, czy jest nie możliwe. Bo teraz kiedy takie mrozy to przydało by się otwieranie z kluczyka. Moim zdaniem to jest nie możliwe żeby nie dało rady w jakiś sposób naprawić. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie.
Witam miałem ten sam problem pilot działał tylko kilka dni po wymianie baterii potem cisza .
Dałem pilota do znajomego elektronika w pracy rozebrał go pomierzył co tylko mógł diagnoza była taka,pilot uczył się pływać ciągły pobór prądu zwarcie wewnętrzne i dlatego tak szybko szlag trafiał baterię.
Moja propozycja to po prostu nowy zestaw dwa piloty scyzoryki nowa centralka,ale o szczegółach bardzo ładnie opisał to jeśli się nie mylę kol DUDEKEN .
Wpraw w ruch szukajke i dalej postępuj tak jak opisał to kol DUDEKEN.Na pewno taniej niż w ASO.
pozdro : yesyes :

czerwony3248
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:42
Lokalizacja: Żory

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: czerwony3248 » 07 sty 2010, 14:18

Więc Panowie byłem dzisiaj w serwisie i powiedziano mi tak że nie ma problemu da się tylko cały kluczyk kupić, niestety wkładki sterującej nie ma na sprzedaż a cena kluczyka 780 złotych+ programowanie?
A jeśli chodzi o temat kupna kluczyka scyzoryka plus centralkę to temat już znalazłem i czytałem ale miałem jakąś nadzieję że może ktoś opanował ten temat i myślałem o tym aby mieć otwieranie z orginalnego kluczyka, teraz już wiem że to nie możliwe i będę myślał chyba na kupnem tego scyzoryka+ centralkę i sprawa załatwiona chyba że mnie coś napadnie i kupię ten nowy kluczyk i będę miał orginał a mam w Euromocie w Żorach 20% upustu więc wyszedł by mnie jakieś 500 złotych ale jeszcze zobaczę. Jak na razie dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników Lucynek :D

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: MacioBA » 08 sty 2010, 21:49

no to sobie jutro popsioczymy na trefne kluczyki :)
okropnie to drogo wychodzi jeśli chodzi o nowy klucz... ahhh przyjdzie wiosna to i się trzeba będzie zakręcić przy scyzoryku..

ms44
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: ms44 » 11 sty 2010, 16:31

W Rzeszowie dorobienie kluczyka do Lybry kosztuje 300pln, tyle że niestety bez pilota, czyli kluczyk i kodowanie, a przy okazji wizyty u elektronika naprawili mi stary kluczyk :), czyli stary dwuprzyciskowy kluczyk da sie naprawić ...

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: Favo » 12 sty 2010, 0:11

A co mnie doradzicie jako najlepsze rozwiązanie? Kupiłem Lybre tylko z jednym kluczykiem starego typu. Co prawda tylko ja jeżdżę, ale jednak dobrze by było mieć drugi zapasowy na wszelki wypadek. Mam kartę kodową więc mogę zamówić w ASO ale jest bardzo drogo no a poza tym wolałbym jednak mieć scyzoryk. Ale z tego co zrozumiałem jeśli kupię nowe kluczyki scyzoryki to muszę kupić do nich pasującą centralkę i przełożyć transponder z oryginalnego kluczyka, tyle że mam tylko jeden transponder. A gdybym kupił jakiś używany kluczyk i wydłubał z niego transponder do przełożenia, to czy musiałby to być kluczyk z Lybry czy dowolny np z fiata czy alfy ? Nie wiem w ogóle czy to ma sens i jaki byłby koszt może lepiej sobie dać spokój i zamówić w ASO zwykły kluczyk ? Szkoda że nie mam jakiegoś rabatu ...

czerwony3248
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:42
Lokalizacja: Żory

Odp: Re: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: czerwony3248 » 14 sty 2010, 13:26

ms44 pisze:W Rzeszowie dorobienie kluczyka do Lybry kosztuje 300pln, tyle że niestety bez pilota, czyli kluczyk i kodowanie, a przy okazji wizyty u elektronika naprawili mi stary kluczyk :), czyli stary dwuprzyciskowy kluczyk da sie naprawić ...
To byłaby bomba daj namiary gdzie taki kluczyk naprawiłeś i napisz jakie miałeś objawy uszkodzonego kluczka.

ms44
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:54
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: ms44 » 14 sty 2010, 14:56

Zaczęło sie od tego że po wymianie baterii pilot działał przez tydzień, znowu sie rozładowała bateria, po kupnie nowej pilot juz tylko migał diodą ale nie otwierał samochodu. Przy okazji dorabiania drugiego kluczyka panowie którzy kodowali nowy kluczyk sprawdzili stary kuczyk, z tego co widze poprawili lut przy mikrostyku... Amico. Elektronika pojazdowa, Rzeszów, Krakowska 166

czerwony3248
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:42
Lokalizacja: Żory

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: czerwony3248 » 14 sty 2010, 20:57

dzięki za odpowiedź jeśli chodzi o kluczyk to mam te same objawy co ty z tą różnicą że kumpel jest elektrykiem samochodowym i poprawiał juz luty na mikrostykach i nic to nie dało ale dzięki mimo to. :)

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: Favo » 16 sty 2010, 0:28

Znalazłem takie surowe kluczyki scyzoryki na Allegro. Napisałem do sprzedawcy i twierdzi że są to oryginalne kluczyki z immobilizerem i nadajnikiem do zamków. Dwa klucze nie wyszły by tak drogo może gdyby dokupić resztę gratów to by wyszło podobnie lub taniej jak nowy kluczyk starego typu w ASO ? Co o tym myślicie ?
Czy dobrze rozumiem że mając oryginalną centralkę z Lybry (nowego typu), taki kluczyk i interfejs do komputera można ten kluczyk zaprogramować do centralki tak aby działał immobilizer i centralny zamek ? Jeśli tak to co dokładnie trzeba wymienić w instalacji Lybry żeby mieć obsługę nowych kluczyków ? Chciałbym aby była też opcja domykania szyb przy zamykaniu drzwi.
I pytanie dodatkowe czy da się te kluczyki zaprogramować samemu jakimś interfejsem który można kupić na allegro, najlepiej jakimś jak najbardziej uniwersalnym co by się dało jakieś błędy kasować czy diagnozować auto. Oczywiście chodzi mi o coś za rozsądną cenę powiedzmy do max kilkuset zł.

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: gregi » 17 sty 2010, 10:01

No to zostałem dodrze wku....... w niedziele z samego rana kiedy przeczytałem tego posta .Miałem wielkie problemy z kluczykiem kupiłem sobie dwa scyzoryki z alarmem i centralnym i było by wszycho OK gdyby nie ten post. Dodam że te scyzoryki to taka kicha że aż głowa boli ,groty latają jak chcą zgadza się że mam dwa klucze które otwierają mi auto zdalnie ale ten wygląd brak logo i są zbyt tandetne.Gdybym poczekał jeszcze trzy miechy to bym sobie ten komplet sprawił ale cóż mam już alarm a nie miałem otwieram drzwi z pilota a nie mogłem teraz to tylko pozostaje zacisnąć mocno zęby nie otwierać więcej strony z tymi kluczykami i udawać że się nic nie stało.Na zakończenie dodam jak na początku "zostałem dobrze w...." : cenzura : : cenzura : : cenzura : : cenzura : : cenzura : : cenzura : : cenzura : : cenzura :

czerwony3248
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:42
Lokalizacja: Żory

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: czerwony3248 » 17 sty 2010, 13:02

A można wiedzieć kolego Gregi ile cię kosztowała ta impreza czy warto się w to bawić czy po prostu zamówić w serwisie kluczyki i mieć spokój. Bo z tego co piszesz to tandeta te scyzoryki? :|

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: gregi » 17 sty 2010, 18:31

czerwony3248 pisze:A można wiedzieć kolego Gregi ile cię kosztowała ta impreza czy warto się w to bawić czy po prostu zamówić w serwisie kluczyki i mieć spokój. Bo z tego co piszesz to tandeta te scyzoryki? :|
Dwa scyzoryki alarm centralny 300zł,dodam że nie miałem domykania szyb więc łatwiej było mi zrezygnować z fabrycznego centralnego miałam tylko jeden kluczyk z przyciskami bo tak było teraz mam dwa trzy przyciskowe [zamykanie,otwieranie,otwieranie bagażnika]. Nie miałem fabrycznego alarmu teraz mam ful opcja wszystko na czujnikach. Jedyna wada tego zestawu to materiały i wykonanie mieć wszystko w jednym za te pieniądze to zależy co kto ma a co by chciał mieć.
pozdro : ok2 :

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Odp: Lybra - naprawa pilota w kluczyku

Post autor: MacioBA » 20 sty 2010, 19:50

Ha! Właśnie odebrałem kluczyk od elektronika (kolo zajmuje się elektroniką samochodową, diagnostyka silników, klimy, abs, airbag, jakieś inne bajery), w każdym razie pilot z kluczyka dwu-przyciskowego ożył i działa! Lybra mruga kierunkami, otwiera, zamyka, no i wreszcie jest opcja otwierania bagażnika z pilota :D
Gość coś przelutował , zajął się zużytym ogniwem (to cytat - ja nie mam pojęcia o co chodzi) :). Dałem mu również drugi kluczyk na operację i jutro się okaże czy też go ożywi.
Przetestuję teraz działanie kluczyka i dam znać czy to kwestia dwóch dni, czy faktycznie da się ten kluczyk trwale naprawić.
Koszt to 6 dych za jeden, stówka za dwa kluczyki. Kolo przyjmuje w Rybniku - jeśli się sprawdzi to dam namiar - obiecał, że będą zniżki przy hurtowych zamówieniach ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”