Lybra-kluczyk z pilotem

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Test Driver » 09 lut 2010, 13:50

Witam.

Posiadam do libry kluczyk z pilotem (niestety tylko jeden) ,i ów pilot nie działa... :| Kupując ją myślałem ,że w pilocie padła bateria ,ale jak się okazało to coś poważniejszego. I w związku z tym mam pytanko Co potrzebuje do dorobienia kluczyka z pilotem? Kartę lancia code do mechanicznego klucza ,a pilot? Gdzie jest kod ,pin (nie wiem jak to można nazwać) potrzebny do zaprogramowania pilota?

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Dudi » 09 lut 2010, 16:13

Szkoda, że zaczynałeś nowy temat:
:link:
:link:
:link:

Jak poszukasz to znajdziesz jeszcze więcej.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Test Driver » 09 lut 2010, 18:16

Dzięki za linki ,trochę poczytałem ,ale dalej jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Wyczytałem ,że można wysłać do firmy ko-car działający kluczyk ,aby dorobili drugi ,tylko problem ,że mój pilot nie działa. Bez działającego pilota ,można dorobić na podstawie lancia code? Czy może na podstawie danych sczytanych z centralki samochodu?

Awatar użytkownika
artjas
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 09 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: artjas » 09 lut 2010, 19:00

moim zdaniem wszystko zostało już napisane wystarczy poszukać :gazeta: ( zauważyłem, że ostatnio nikomu nowemu się nie chce ;) )
Znajdziesz m.in. informacje, że nowy w kluczyk w aso to nawet 7 stów oraz to, że jest podobno człowiek w Rybniku (wychodzi na to, ze jedyny w Polsce ;) ), który potrafi naprawić pilota w starym typie kluczyka
Ja po prostu kupiłem nową centralkę (uniwersalną) z dwoma kluczykami (scyzoryki) przełożyłem immo, dorobiłem grot i wszystko pięknie hula za 200zł.
powodzonka :)
byłe włoszki: Lybra SW 1.9 JTD, Croma 1.9JTD 16V Aut.

Monika
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 20 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Świdnik

Odp: Re: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Monika » 09 lut 2010, 20:33

Test Driver pisze:Dzięki za linki ,trochę poczytałem ,ale dalej jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Wyczytałem ,że można wysłać do firmy ko-car działający kluczyk ,aby dorobili drugi ,tylko problem ,że mój pilot nie działa. Bez działającego pilota ,można dorobić na podstawie lancia code? Czy może na podstawie danych sczytanych z centralki samochodu?


: heej : jak znajdziesz dobry zakład napraw i dorabiania kluczyków do aut,naprawisz stary model kluczyka do Lancii(trójkątny).wystarczy zakupić taki kompletny i sprawny klucz np. na Allegro,fachowcy potraktują go jako dawcę.miałam ten sam problem,a teraz pilocik działa nawet z balkonu na 2im piętrze,również mam 1 klucz,790zł w Fiacie to za drogo jak dla mnie,a tu:70zł naprawa i 60zł dawca. :)

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Odp: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Test Driver » 09 lut 2010, 20:41

artjas pisze:Ja po prostu kupiłem nową centralkę (uniwersalną) z dwoma kluczykami (scyzoryki) przełożyłem immo, dorobiłem grot i wszystko pięknie hula za 200zł.
Też chyba skłonię się w stronę tego rozwiązania ,tylko co rozumiesz pod pojęciem "przełożyłem immo"?
Monika pisze:
Test Driver pisze:Dzięki za linki ,trochę poczytałem ,ale dalej jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Wyczytałem ,że można wysłać do firmy ko-car działający kluczyk ,aby dorobili drugi ,tylko problem ,że mój pilot nie działa. Bez działającego pilota ,można dorobić na podstawie lancia code? Czy może na podstawie danych sczytanych z centralki samochodu?


: heej : jak znajdziesz dobry zakład napraw i dorabiania kluczyków do aut,naprawisz stary model kluczyka do Lancii(trójkątny).wystarczy zakupić taki kompletny i sprawny klucz np. na Allegro,fachowcy potraktują go jako dawcę.miałam ten sam problem,a teraz pilocik działa nawet z balkonu na 2im piętrze,również mam 1 klucz,790zł w Fiacie to za drogo jak dla mnie,a tu:70zł naprawa i 60zł dawca. :)
Tylko z tego co się zorientowałem w moim pilocie brakuje chyba jakiejś płytki 8-O Jest tylko płytka po której klika się guzikami ,a bateria nie jest w żaden sposób połączona z tą płytką z guzikami. Więc chyba naprawa odpada?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: topcio » 09 lut 2010, 20:43

Też chyba skłonię się w stronę tego rozwiązania ,tylko co rozumiesz pod pojęciem "przełożyłem immo"?
w kluczyku siedzi kość do immobilajzera , którą trzeba przełożyć do nowego kluczyka
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Odp: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Test Driver » 09 lut 2010, 20:52

topcio1 pisze:
Też chyba skłonię się w stronę tego rozwiązania ,tylko co rozumiesz pod pojęciem "przełożyłem immo"?
w kluczyku siedzi kość do immobilajzera , którą trzeba przełożyć do nowego kluczyka
A w jaki sposób komunikuje się ona immobilajzerem? Poprzez kluczyk w stacyjce ,czy siakoś bezprzewodowo?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: topcio » 09 lut 2010, 20:54

bezprzewodowo :lol:
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Monika
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 20 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Świdnik

Odp: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Monika » 09 lut 2010, 20:55

na pewno nie odpada naprawa,w moim kluczyku brakowało tyle części,że szkoda gadać,mógłby imitować grzechotkę,a kupienie dawcy to pomysł fachowców,mi też wydawało się to mało możliwe.trwało to kilka godzin,przełożyli wszystko,część z immo jest po stronie pilota z logo Lancii,cała reszta,wraz z gumkami do przycisków była u mnie pobrana od dawcy wraz z bebeszkami z środka.Jeden też mi powiedział,że się nie da,bo stary typ i bez karty kodów,nie zrażaj się szukaj,jak mi naprawili to przecież nie są jedyni na świecie ;) .szukaj,pytaj o taką możliwość a potem poszukaj dawcy,pamiętając,że musi być w pełni sprawny.powodzenia

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Test Driver » 09 lut 2010, 21:00

Monika pisze:na pewno nie odpada naprawa,w moim kluczyku brakowało tyle części,że szkoda gadać,mógłby imitować grzechotkę,a kupienie dawcy to pomysł fachowców,mi też wydawało się to mało możliwe.trwało to kilka godzin,przełożyli wszystko,część z immo jest po stronie pilota z logo Lancii,cała reszta,wraz z gumkami do przycisków była u mnie pobrana od dawcy wraz z bebeszkami z środka.Jeden też mi powiedział,że się nie da,bo stary typ i bez karty kodów,nie zrażaj się szukaj,jak mi naprawili to przecież nie są jedyni na świecie ;) .szukaj,pytaj o taką możliwość a potem poszukaj dawcy,pamiętając,że musi być w pełni sprawny.powodzenia
Dzięki za poradę ,lecz nie rozwiązuje to w 100% mojego problemu ,bo przydało by się mieć dwa klucze ,a mam jeden.
topcio1 pisze:bezprzewodowo :lol:
Bezprzewodowo? :D czyli czysto teoretycznie stary kluczyk z kością immobilajzera może leżeć w schowku? A dorobione kluczyki działać bez kości?

Monika
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 20 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Świdnik

Re: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Monika » 09 lut 2010, 21:10

Twój wybór,Twoja kasa,też tak myślałam,ale teraz jak pilot działa klucz jest używany tylko do odpalenia silnika i już nie-do otwierania i zamykania auta.co do kostki immo-fajnie by było,ale jak narazie każdy klucz do Lancii o ile się nie mylę ma immo.może jestem w błędzie ale inaczej nie kosztowałby tyle w serwisie i to bez pilota.czyli jak dorobisz klucz,to będziesz miał2,ale nadal bez pilota-ma to sens?nie bądź zły ,przemyśl to poważnie.

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Odp: Re: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Test Driver » 09 lut 2010, 21:20

Monika pisze:Twój wybór,Twoja kasa,też tak myślałam,ale teraz jak pilot działa klucz jest używany tylko do odpalenia silnika i już nie-do otwierania i zamykania auta.co do kostki immo-fajnie by było,ale jak narazie każdy klucz do Lancii o ile się nie mylę ma immo.może jestem w błędzie ale inaczej nie kosztowałby tyle w serwisie i to bez pilota.czyli jak dorobisz klucz,to będziesz miał2,ale nadal bez pilota-ma to sens?nie bądź zły ,przemyśl to poważnie.
Ale podobno kość immobilajzera komunikuje się bezprzewodowo? Czekam na odpowiedź pytania powyżej ,wtedy zdecyduję która opcja będzie lepsza... Jeśli chodzi o klucz dawcę to jakie kryteria musi spełniać?

Monika
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 20 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Świdnik

Re: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Monika » 09 lut 2010, 21:27

kompletny,działający-co komunikuje świecąca na czerwono dioda przy naciskaniu przycisków,taki sam -trójkątny,stary model z dwoma przyciskami-taki jak Twój-i nic po za tym,tu chodzi o pobranie części brakujących,a nie podmianę.

Test Driver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Stalowa Wola

Odp: Re: Lybra-kluczyk z pilotem

Post autor: Test Driver » 09 lut 2010, 21:34

Monika pisze:kompletny,działający-co komunikuje świecąca na czerwono dioda przy naciskaniu przycisków,taki sam -trójkątny,stary model z dwoma przyciskami-taki jak Twój-i nic po za tym,tu chodzi o pobranie części brakujących,a nie podmianę.
Ok kumam ,po przeszukaniu alledrogo znalazłem tylko ze stacyjkami w komplecie ,a ja stacyjni nie potrzebuję. Jestem zadowolony ze swojej :P

Ponawiam tylko moje pytanie:
Jeśli kość immobilajzera komunikuje się bezprzewodowo to czysto teoretycznie stary kluczyk z kością immobilajzera może leżeć w schowku? A dorobione kluczyki działać bez kości?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”