Lybra - jeśli przecieka Ci zbiornik paliwa...

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Lybra - jeśli przecieka Ci zbiornik paliwa...

Post autor: czachor » 25 mar 2012, 14:44

//edit: ...to może nie być zbiornik paliwa. Czytaj dalej : gafa :

Witam,

zaczął przeciekać w lybrze zbiornik paliwa - widać na zdjęciu miejsce przecieku. Po nocy na ziemi jest mała plama. Co można z tym zrobić? Jakoś to się uszczelnia, spawa, cokolwiek?

Przy okazji - czym jest ten mały dyngs po lewej stronie?
_DSC5441.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, 17:21 przez czachor, łącznie zmieniany 2 razy.

Rafako

Re: [Lybra] przecieka zbiornik paliwa

Post autor: Rafako » 25 mar 2012, 14:51

Wymienia się na inny, najlepiej nowy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pospawa Ci zbiornika paliwa, nawet takiego wypełnionego po brzegi wodą i mocno zwietrzałego ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [Lybra] przecieka zbiornik paliwa

Post autor: marmal » 25 mar 2012, 14:56

Miałem podobny przypadek 20 lat temu w BMW, cofając najechałem na niewidoczną stertę kamieni. Cóż mogę poradzić - najlepiej wymienić zbiornik na inny sprawny, ja wówczas korzystając z usług kolegi naprawiłem poprzez lutowanie ;) by taką czynność dokonać po wymontowaniu i opróżnieniu zbiornika należy go koniecznie przepłukać kilkakrotnie czystą wodą gdyż pozostające opary benzyny są bardziej niebezpieczne niż sama benzyna zalegająca w zakamarkach. Jak powiadam - to było dawno temu, teraz absolutnie nie ma sensu tak naprawiać.
Pozdrawiam - Marian

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: markiz » 25 mar 2012, 15:30

Znalazłem taki.Wiem,że to nie nowy no ale :?: :roll: :link:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Rafako

Re: [Lybra] przecieka zbiornik paliwa

Post autor: Rafako » 25 mar 2012, 15:33

marmal pisze:Jak powiadam - to było dawno temu, teraz absolutnie nie ma sensu tak naprawiać.
Co gorsza, teraz absolutnie nie sposób znaleźć kogoś, kto by się tego podjął ;) Świadomość i dostępność części nowych i używanych jest dużo wyższa niż wspomniane przez Ciebie 20 lat temu i nikt nie chce ryzykować zdrowia lub życia, żeby zarobić 100-200 zł (bo więcej przecież za spawanie / lutowanie nikt nie zapłaci) i dziś mechanik ma to w d... : cenzura :, że klient musi "wylecieć" na kilkaset - tysiąc kilkaset złotych za nowy lub kilkadziesiąt - za używany zbiornik..
Serdecznie pozdrawiam.

argenta67

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: argenta67 » 25 mar 2012, 15:45

czachor pisze:Witam,

zaczął przeciekać w lybrze zbiornik paliwa - widać na zdjęciu miejsce przecieku. Po nocy na ziemi jest mała plama. Co można z tym zrobić? Jakoś to się uszczelnia, spawa, cokolwiek?

Przy okazji - czym jest ten mały dyngs po lewej stronie?
_DSC5441.jpg
Co ty chcesz od zbiornika jak na foto pokazujesz wnękę koła zapasowego a zbiornik widać przed belką zawieszenia. Po lewej stronie gumka od zawieszenia tłumika.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: brygadzista1 » 25 mar 2012, 15:47

Za spawanie/uszczelnianie zaplaci więcej niż za inny pewnie. Ja przynajmniej moge taki udostępnić za 80zł, nie wiem czy za tyle komuś się będzie chciało zrobić to naprawde dobrze. Reasumując jeśli masz wersje SW 1.9 JTD 105KM to mam taki zbiornik.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: markiz » 25 mar 2012, 15:52

brygadzista1 pisze:Za spawanie/uszczelnianie zaplaci więcej niż za inny pewnie. Ja przynajmniej moge taki udostępnić za 80zł, nie wiem czy za tyle komuś się będzie chciało zrobić to naprawde dobrze. Reasumując jeśli masz wersje SW 1.9 JTD 105KM to mam taki zbiornik.
Hubert,przeczytaj co Argenta napisał ;) Też strzeliłem babola :lol: Ślepy jestem :lol:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: FXX » 25 mar 2012, 15:53

argenta67 pisze:
czachor pisze:Witam,

zaczął przeciekać w lybrze zbiornik paliwa - widać na zdjęciu miejsce przecieku. Po nocy na ziemi jest mała plama. Co można z tym zrobić? Jakoś to się uszczelnia, spawa, cokolwiek?

Przy okazji - czym jest ten mały dyngs po lewej stronie?
_DSC5441.jpg
Co ty chcesz od zbiornika jak na foto pokazujesz wnękę koła zapasowego a zbiornik widać przed belką zawieszenia. Po lewej stronie gumka od zawieszenia tłumika.
Właśnie też mi się cały czas coś za blisko wydawało :roll:
Domniemam, że w tym miejscu gdzie jest plama, znajduje się otwór zatkany plastikiem. Nie wylało Ci się przypadkiem coś w bagażniku?
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Codee

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: Codee » 25 mar 2012, 15:53

z tego co pamiętam to zbiornik w Lybrze jest z tworzywa. Demontaż bardzo prosty - przerabiałem przy wymianie wahacza tył po skrzywieniu go na dziurze w sosnowcu.
Zrobienie takiego to na pewno nie jakiś wielki koszt - zgrzewanie jak w przypadku zderzaka.

Jednak na twoim foto masz wnękę z koła zapasowego - coś Ci się tam rozlało?
Jeśli już coś to może Ci zrobiła się gdzieś dziurka na rurach wlewu do baku i może tam Ci gdzieś przecieka.


pozdrawiam

argenta67

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: argenta67 » 25 mar 2012, 15:55

brygadzista1 pisze:Za spawanie/uszczelnianie zaplaci więcej niż za inny pewnie. Ja przynajmniej moge taki udostępnić za 80zł, nie wiem czy za tyle komuś się będzie chciało zrobić to naprawde dobrze. Reasumując jeśli masz wersje SW 1.9 JTD 105KM to mam taki zbiornik.
: zdziwiony : czy wy nie wiecie gdzie jest zbiornik w Lybrze bo widzę tu rożne wpisy i każdy jest przekonany o wycieku ze zbiornika :lol: :lol: :lol:
Rafako pisze:Wymienia się na inny, najlepiej nowy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pospawa Ci zbiornika paliwa, nawet takiego wypełnionego po brzegi wodą i mocno zwietrzałego ;)
Nie wiem dokładnie od kiedy ale nie wolno robić zbiorników paliwa do samochodów z materiału stalowego a już co do spawania to epoce gdy jest taki rynek wtórny to nie ma chętnego co by z ogniem podchodził nawet do pustego zbiornika.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: brygadzista1 » 25 mar 2012, 16:32

Teraz widze że to wnęka. Tylko dlaczego kolega nie sprawdził jaki płyn zostaje pod autem... tego nie wiem :)
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - przecieka zbiornik paliwa

Post autor: czachor » 25 mar 2012, 17:19

No dobra, spanikowałem :D Okazało się, że w schowku na koło rozlał się olej do wspomagania... Śmierdziało jakoś tak olejowo, gdzieś tam jest zbiornik paliwa, więc dodałem 2 do 2 i wyszło mi 5 :) Nie ma to jak niedzielne popołudnie. Dzięki Argenta i reszcie za przywrócenie mnie do równowagi emocjonalnej.

I to nie była podpucha 1-kwietniowa, więc proszę mi nie przychodzić i nie dziurawić zbiornika, żeby było zgodnie z opisem :P

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - jeśli przecieka Ci zbiornik paliwa...

Post autor: Heathen » 25 mar 2012, 18:53

Ten temat idealnie pokazuje do czego przydatne są rady przez internet...
Każdy przez pryzmat własnych doświadczeń, czy też wiedzy doradza na temat "przeciekającego zbiornika palia"
Wystarczy jednak jeden rzut oka mechanika by sprawa się rozwiązała i wyjaśniła.
Panowie czasem zamiast pisać tematy, czekać na zbawienie, warto oddać auto mechanika.
Zastanawiam się co by się stało gdyby argenta67 nie rozwiązał zagadki... ile by to potrwało zanim ktoś to zauważył:D

Teraz weźmy inne tematy, popularne "coś stuka"
I co? Złe zamiary forumowiczów? Nie stukać może mln rzeczy, jednemu to, drugiemu to, trzeciemu tamto
Skąd mój post? Wystarczy wyszukiwarka pierwsze lepsze hasło, i mamy przykłady ludzi którzy zadają pytanie, po miesiącu czy 2 wracają do tego tematu z pytaniem:
"panowie jakieś nowe rady? sugestie" normalnie cycki opadają:)

Pozdrawiam
QV...soon:)

argenta67

Re: Lybra - jeśli przecieka Ci zbiornik paliwa...

Post autor: argenta67 » 25 mar 2012, 19:08

Heathen pisze:Ten temat idealnie pokazuje do czego przydatne są rady przez internet...
Każdy przez pryzmat własnych doświadczeń, czy też wiedzy doradza na temat "przeciekającego zbiornika palia"
Wystarczy jednak jeden rzut oka mechanika by sprawa się rozwiązała i wyjaśniła.
Panowie czasem zamiast pisać tematy, czekać na zbawienie, warto oddać auto mechanika.
Zastanawiam się co by się stało gdyby argenta67 nie rozwiązał zagadki... ile by to potrwało zanim ktoś to zauważył:D

Teraz weźmy inne tematy, popularne "coś stuka"
I co? Złe zamiary forumowiczów? Nie stukać może mln rzeczy, jednemu to, drugiemu to, trzeciemu tamto
Skąd mój post? Wystarczy wyszukiwarka pierwsze lepsze hasło, i mamy przykłady ludzi którzy zadają pytanie, po miesiącu czy 2 wracają do tego tematu z pytaniem:
"panowie jakieś nowe rady? sugestie" normalnie cycki opadają:)

Pozdrawiam
I to jest bardzo ciekawe zamkniecie sprawy bo bardzo często się "różni" czepiają "bo ty tam jak zwykle w swoim stylu dużo ale w końcu nić" bo tak to wygląda jak ja coś widzę to wiem o czym mówię/piszę a z fusów to jeszcze wróżyć nie potrafię bo co gorsze to później koniec jest taki "bo taki mi powiedział ten X". Bardzo mądrze to zakończyłeś i oby wiecej osób to tak zrozumiało a będzie wszystkim łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”