Kappa - kable w bagażniku

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

Kappa - kable w bagażniku

Post autor: karol69 » 04 wrz 2005, 9:28

Jeśli ktoś wymieniał kable od klapy bagaznika - te co się przecierają to poproszę o w miarę dokładny opis jak sie do nich dobrać od strony samochodu mam rocznik 1997 i nie ma "otworu serwisowego" nie wiem w którym mniej więcej miejscu są podłączone . Proszę o info co po kolei rozkręcać:)
z góry dzięki:)
Gdzie można kupic taki kabelek (wiazkę?) u mnie w ASO zupełnie nie kumali o co chodzi .
Kappa 2.0 Białystok

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kable w bagażniku

Post autor: Arek » 05 wrz 2005, 8:52

hmmm, ja stety mam otwory serwisiwe. Słuchaj SANCHEZ wymieniał te przewody a on ma wersje bez otworów. Jak pamietam dostał się do nich od tylnej półki tam gdzie głosniki. najpierw zdemontował oparcie kanapy i wymontował półkę. Kostka łacząca przewody jest (przynajmniej u mnie) po srodku bagaznika ale ciutke w stronę kierowcy. Musisz ją rozpiąć i wyciągnąć z kanału. Potem juz prościej - zdjąć osłonę klapy bagaznika i poodpinać kostki.
Przy braku otworów serwisowych będzie więc sporo roboty. Może więc lepiej "połatać" te przewody bez ich wyciagania? najpewniej poszły na wysokości przewodu gumowego między bagaznikiem a klapą.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kable w bagażniku

Post autor: sanchez » 05 wrz 2005, 19:53

Półki nie trzeba demontować. Trzeba wyciągnąc głośnik (ten po stronie kierowcy), i oparcie kanapy. Sprawa nie jest prosta, ale jak nie masz przesadnie wielkich łap to bez problemu się wszędzie dostaniesz. Robi się to na czuja tzn po omacku. Najpierw sprobuj przez głośnik. Od strony bagaznika to już jak napisał Ci Arek banał. Po demontażu osłony wszystko masz jak na dłoni.
W ASO nie skumali?, może źle im wytłumaczyłeś o co chodzi? albo trafiłes na jakiegoś ignoranta.
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

w ASO

Post autor: karol69 » 05 wrz 2005, 20:19

W Białym w ASO to była 2-ga Kappa którą na oczy widział skład naprawiający. Ja się ich boję :)
Trochę zsunąłem izolację i 3 kabelki były uwalone - kiedyś by trzeba było zrobić listę, który kolor do czego :)
Ostatnio zmieniony 26 lip 2012, 18:28 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort. Używamy polskich liter.
Kappa 2.0 Białystok

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: w ASO

Post autor: sanchez » 05 wrz 2005, 20:23

"karol69" pisze:w Baiłym w ASO to była 2 ga Kappa kturą no oczy widział skład naprawiający. Ja się ich boję :)
troche zsunołem izolację i 3 kabeli były uwalone - kiedys by trzeba było zrobic liste który kolor do czego :)
No to nie dziwne, że nie wiedzieli o co chodzi :lol: . Lepiej sobie ich odpuść.
Na pewno taniej będzie dosztukować kable, tylko robota podobno upierdliwa i czasochłonna. Trzeba znaleźć elektryka z zacięciem :wink: , ja nie miałem niestety czasu szukać takowego i wymianiłem wiązkę.
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Re: w ASO

Post autor: PeGaZ » 06 wrz 2005, 7:46

"sanchez" pisze:
"karol69" pisze:Na pewno taniej będzie dosztukować kable, tylko robota podobno upierdliwa i czasochłonna. Trzeba znaleźć elektryka z zacięciem
E tam upierdliwa. Jak ktoś kiedyś miał do czynienia z lutownicą to idzie samemu zrobić. U mnie na razie czasami bagażnik się nie otworzy, więc trochę się rozeznałem jak ta wiązka wygląda. Mam otwory serwisowe i zobaczyłem, że to 10 (a może 8?) różnokolorowych przewodów. Należy więc zakupić 20-30 cm 8/10 kolorowych przewodów (choć można kupić jednokolorowy odpowiednio długi) i trochę koszulki termokurczliwej. Wyciąć 10-15cm odcinka podejżanego w wiązce, odizolować końcówki i pracowicie lutować, na każde połączenie dając koszulkę termokurczliwą + zapalniczka. Na koniec całośc owinąć taśmą izolacyjną. To jak podłączanie kostki ISO do radia ;) Robota na 1 godzine + 2 piwa :lol:
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kable w bagażniku

Post autor: Arek » 06 wrz 2005, 10:15

tylko kabelki musza być elastyczne w miare bo jak beda sztywne to na mrozie znowu to popęka
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
czubax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 134
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: czubax » 26 lip 2012, 11:03

I na mnie przyszła pora.. w weekend mam zamiar dosztukować kabelki...Tylko takie pytanie...jaki dokładnie przekrój/rodzaj kabla wybrać? Czy może nie ma to większego znaczenia?
Był: Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150 KM, Lancia Kappa 3.0, AR 159, kilka AR 156
Jest: Lancia Thesis 2.4 JTD, Citroen CX 2.5 Prestige, Vel Satis 2.2 DCI

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: Borek » 26 lip 2012, 16:40

Znaczenie może mieć, bo przeciwmgłowe i wsteczne to są żarówki 21W i swój pobór mają - szczęśliwie każda ma własny kabel. Ja wpakowałem wszędzie najprostsze kabelki o średnicy 1mm, bo akurat takie sklep miał. W wiązce idą: czujnik lampy bagażnika, zamek, 2x wsteczne, 2x przeciwmgłowe, masa (troszkę grubszy). Jeśli nie wiesz jak które spiąć (ja miałem zwyczajnie porwane i nie wiedziałem), zdejmij tapicerkę z klapy (chyba 7 albo 8 kołków do podważenia) i będziesz widział który kolor jest od czego.

Wstyd, ale nie bawiłem się w lutowanie z racji braku prądu w pobliżu - zamiast tego ciasna skrętka mocno ściśnięta termokoszulką i izolacją. : gafa :
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
czubax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 134
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: czubax » 26 lip 2012, 21:09

Rozebrane już jest ale właśnie chodziło mi o to, że różne pobory są plus ten grubszy od masy i boję się, że jak będzie inny opór kabla to komp to wychwyci i na infocenter będę musiał wiadomości oglądać :)

No i chciałem za jednym zamachem wszystkie kabelki wymienić, żeby nie wracać już do tej wiązki przez najbliższe kilka lat :)

A swoją drogą to po zakupie autka infocenter wywalał mi sześć błędów...bo poprzedni właściciel był wielkim zwolennikiem LED...i powsadzał je wszędzie gdzie się tylko dało....no ale pozbyłem się prawie wszystkich - został mi tylko błąd świateł mijania na tyle plus sporadycznie światła hamulca - wyjąłem środki wszystkich lamp i czyszczę...zobaczymy czy pomoże...
Był: Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150 KM, Lancia Kappa 3.0, AR 159, kilka AR 156
Jest: Lancia Thesis 2.4 JTD, Citroen CX 2.5 Prestige, Vel Satis 2.2 DCI

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: stabraf » 26 lip 2012, 21:41

czubax pisze: błąd świateł mijania
:hmmm: co to za błąd?

Awatar użytkownika
czubax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 134
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: czubax » 26 lip 2012, 21:49

taillight failure
Był: Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150 KM, Lancia Kappa 3.0, AR 159, kilka AR 156
Jest: Lancia Thesis 2.4 JTD, Citroen CX 2.5 Prestige, Vel Satis 2.2 DCI

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: Polej » 26 lip 2012, 21:51

stabraf pisze:
czubax pisze: błąd świateł mijania
:hmmm: co to za błąd?
Ja z tyłu mam pozycyjne, a nie mijania, widocznie poprzedni właściciel Twojego auta pomylił "Ćwiartkę" przy 'przygotowywaniu auta do sprzedaży' i wstawił Ci drugi przód :D : yesyes : :lol: :lol:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
czubax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 134
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: czubax » 26 lip 2012, 22:19

oj tam oj tam... :-) Jestem po nocce w pracy...któryś już dzień śpię po 2-3 godziny...mogę więc nie ogarniać :-)

No ale to to jeszcze nic.... Dzisiaj po pracy podjechałem na parking pod supermarketem żeby bezpieczniki posprawdzać, poziom oleju zobaczyć etc. Sprawdziłem bagnet, bezpieczniki...ale jeden z tej skrzynki pod maską spadł mi na ziemie...zacząłem go szukać i zobaczyłem, że mam dwa wycieki...jeden woda - no to ok - z klimy...sprawdzam drugi...a tu coś oleistego... ładne rzeczy pomyślałem. W pobliżu było Norauto...poszedłem więc pogadać czy mogą mi wziąć autko na podnośnik i obczaić dlaczmu moja luba płacze...
Byli gotowi zrobić to od ręki więc wróciłem na parking i... okazało się, że w kappie zostawiłem kluczyki, telefon, portfel plus....drzwi otwarte na oścież...mądrze, nie ? :)

Ale to nie koniec opowieści o bystrości umysłu mego....odstawiłem kappę na partking Norauto....patrzę...nic nie cieknie...i dopiero wtedy dotarło do mnie jak powstała ta plama oleju....(brak osłony pod silnikiem + grawitacja + bagnet = 10W40 kap kap)...

A wracając do tematu - : gafa : masz rację - chodziło mi o pozycyjne :D
Był: Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150 KM, Lancia Kappa 3.0, AR 159, kilka AR 156
Jest: Lancia Thesis 2.4 JTD, Citroen CX 2.5 Prestige, Vel Satis 2.2 DCI

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa - kable w bagażniku

Post autor: Luckyy » 18 maja 2018, 16:58

A czy może ktoś ma rozpiskę przewodów przechodzących przez 'gumowy peszel'?
Chodzi mi o ilość przewodów, przekroje i ew. kolory?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”