Kappa - spryskiwacze reflektorów

Gifol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Gifol » 17 mar 2008, 16:52

Witam,

powiedzcie panowie czy spryskiwacze reflektorów to maja odzielna pompę? Bo cos mi nie daje płyny na reflektory a na szybe jak najbardziej.

Z góry dzieki!!

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: prezesjm » 17 mar 2008, 17:45

Tak, jest oddzielna pompa, sterownik jest obok przerywacza kierunków pod kierownicą. To że psikają tylko gdy światła świecą to chyba wiesz ? :roll:

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Tomzik » 17 mar 2008, 21:15

Może ktoś wcześniej odłączył kabelki od pompy, wielu tak robiło, bo to niby co chwilę płyn się kończył.. Miałem to samo. Pompę podłącza się w tak wstrętnym miejscu, że szkoda słów, przynajmniej w mojej wersji.. Poszperaj przy zbiorniczku, od spodu.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Gifol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Gifol » 18 mar 2008, 7:23

dzieki za podpowiedzi - poszukam tej pompy i sprawdze czy aby ktos przewodów nie upierdzielił.

Jak rozumiem jes ona pod/koło zbiornika na płyn do spryskiwaczy?

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Tomzik » 18 mar 2008, 9:20

Jest w środku zbiorniczka, wystaje na zewnątrz, ale dostać się do niej możesz jedynie od spodu, w dodatku nieźle wykręcając ręce.. No chyba, że chce Ci się zderzak odkręcać :wink: Musisz jej szukać bardziej od prawego boku auta i od kabiny. Kable nie muszą być odcięte, prawdopodobnie tylko konektory rozłączone..
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: robert199 » 18 mar 2008, 9:32

aby dostać sie do tego silniczka wystarczy odkręcić nadkoleod strony pasazera i niema żadnego wykrecania rąk jest go łatwo wyjąc i odłączyc.

u mnie silniczek spryskiwaczy nie działa, bo jest zatarty, moze ma ktos do sprzedania, albo wie jaki zamiennik mozna podpasować??

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Tomzik » 18 mar 2008, 11:45

Widzę większe doświadczenie u kolegi :D No ja się motałem bez odkręcania czegokolwiek, ale też mi się udało podłączyć :wink:

Co do zamienników- nie będzie pasować od Cromy/Themy? Jeśli chcesz to napisz na priva, znam gościa, który powinien mieć zbiorniczek z pompką..
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Marcin_D » 18 mar 2008, 11:57

Ja musze u siebie sprawdzic, czy działa psikanie.
Jak wracałem z ferii to już kląłem na czym świat stoi na światła w Kappie, a okazało sieże nie psika na nie płyn, ale potem zapomniałem sprawdzić czy się przypadkiem nie naprawiło samo - bo tak czasami potrafi.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Polej » 07 sie 2012, 22:47

Odgrzebuję temat, bo mam kilka pytań do osób, które przyglądały się instalacji spryskiwaczy reflektorów w Kappie, bo chcę podłączyć (dołączyć) je u siebie:

1. Czy pompka spryskiwaczy reflektorów ma być podłączona 2 pinową wtyczką (+i masa) z zielonym grubym kablem i masowym podłączanym w wiązce do prawego nadkola? Chodzi mi głównie, czy zlokalizowałem prawidłową wtyczkę, bo ta "wisiała" nieużywana.
2. Czy spryskiwacze reflektorów mają swój bezpiecznik i przekaźnik? Jeśli tak, to jak go zlokalizować (nie znalazłem w instrukcji nic na temat bezpiecznika), gdzie powinien być przekaźnik, albo jak wygląda, albo jakie ma oznaczenie, ilość styków albo cokolwiek, co pomoże mi go zlokalizować (lub nabyć, jeśli go nie ma)

Zamontowałem dysze, włożyłem nową pompkę, podłączyłem tą wolną wtyczkę, ale nie spryskiwacze nie działają, stąd moje powyższe pytania. Oczywiście pompka jest sprawna, dysze także, wszystko sprawdzałem na zewnętrznym zasilaniu.

Z góry dzięki za cenne wskazówki : ok2 :
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Michor » 07 sie 2012, 23:21

prezesjm pisze:Tak, jest oddzielna pompa, sterownik jest obok przerywacza kierunków pod kierownicą. To że psikają tylko gdy światła świecą to chyba wiesz ? :roll:
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Polej » 08 sie 2012, 14:52

Michor pisze:
prezesjm pisze:Tak, jest oddzielna pompa, sterownik jest obok przerywacza kierunków pod kierownicą. To że psikają tylko gdy światła świecą to chyba wiesz ? :roll:
Okej, to przeczytałem:)
Ale niewiele to naświetla :-P
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Polej » 06 wrz 2012, 21:37

Ponownie odgrzebuję temat, tym razem z innymi pytaniami:
-zamontowałem do Kappy spryskiwacze, włożyłem nową pompkę, podłączyłem oryginalną wtyczkę z wiązki, która sobie "wisiała" (kabel zielony i czarny), włożyłem przekaźnik-przerywacz do skrzynki bezpieczników, przekaźnik działa, a napięcia na pompkę nie podaje :-? Jaka może być przyczyna? Coś po drodze może być niepodłączone? Gdzie i czego szukać? Nie mam pomysłów w tym momencie..
-jak powinien pracować przekaźnik od skryskiwaczy reflektorów? U mnie po naciśnięciu spryskiwaczy (włączone światła mijania) są dwa cyknięcia w bardzo krótkim odstępie czasu- takie jak przy kierunkowskazach, tylko jeden raz. Czy tak powinno być?
-sprawdzałem nawet żarówką napięcie na wtyczce do pompki, czy nie jest tak, że przekaźnik daje za krótko napięcie i pompka nawet nie ruszy- ale żarówka nawet nie błysnęła.
-jak mówiłem-przekaźnik niby działa, napięcie na przekaźnik jest podawane w pierwszym od góry pinie..


Ma ktoś jakieś pomysły?
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: grzesiekj23 » 06 wrz 2012, 22:01

U mnie przekaźnik pozwala na ok. 2 sekundowe spryskiwanie reflektorów. Pompka od szyby działa dłużej oczywiście. Może to jakoś pomoże...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: Polej » 06 wrz 2012, 22:17

grzesiekj23 pisze:U mnie przekaźnik pozwala na ok. 2 sekundowe spryskiwanie reflektorów. Pompka od szyby działa dłużej oczywiście. Może to jakoś pomoże...
Dzięki za schemat, niestety po przejrzeniu go nadal nic mi nie przychodzi do głowy, dlaczego to nie działa i zależałoby mi, żeby ktoś powiedział, czy tak ma pracować ten przekaźnik, jak powyżej napisałem..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Kappa - spryskiwacze reflektorów

Post autor: grzesiekj23 » 06 wrz 2012, 22:28

A mniej-więcej jakie to odstępy czasu? 1s, krócej? Mam jeszcze taki schemat jak w załącznikach, ale pewnie też niewiele da.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”