Kappa - uszczelka tylnej szyby

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Greegoory » 24 gru 2005, 20:52

Witam wszystkich
Mam mały problem z uszczelką tylnej szyby. Było wszystko ok do momentu jak przyszły niskie temperatury. Uszczelka zrobila sie (delikatnie mówiąc) o jakies naście procent dłuższa 8O i teraz jest pofałdowana (między szybą a karoserją jest w kształcie harmonijki na całej dlugosci) natomiast czesc szersza na szybie wybrzuszyła się w niektórych miejscach - wygląda to okropnie az nie moge na to patrzeć czy ktoś miał taki przypadek?
pozdrawiam
Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Torell007 » 24 gru 2005, 21:12

Witam,
jest taki francuski specyfik do uszczelek, nie pamiętam nazwy ... idzie go kupić na stacjach Rafinerii Gdańskiej - obecnie Lotos ;) nasmarujesz powinno być lepiej. Samej uszczelki nie kupisz nowej, jest sprzedawana tylko w komplecie z szybą ;)

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :!:
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Blash » 24 gru 2005, 21:39

widziałem coś takiego już

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Arek » 27 gru 2005, 15:12

ja mam tak przy drzwiach kierowcy juz dwa razy naciagałem i wycinałem bo się cholera na górnym rogu naciagała. no ale u mnie to od wewnetrz i tego nie widać
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Marcin_D » 27 gru 2005, 15:31

Kurczę, ja mam tak samo, tylko że u mnie pofałdowane jest tylko między szybą a karoserią, a na szybie ok. Też się zastanawiałem o co z tą uszczelka chodzi, ale żę nie znalazłem żadnego sposobu na poprawienie tego to jest tak jak jest. Jak coś się znajdzie, to dam znać. A za sposoby zlikwidowania też jestem chętny, macie jakiś pomysł.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Kazik » 27 gru 2005, 19:52

Na początku 2005 pofałdowało mi w kilku miejscach uszczelkę na tylniej szybie, teraz zimą pojawiła się harmonijka na górnej gumie przedniej szyby. Fałdy pojawiają się tam gdzie styka mi się uszczelka z karoseria. Z tyłu próbowałem zwalczyć to zjawisko przyklejając uszczelkę klejem do szyb w miejscu gdzie była fałdka ? oczywiście po kilku tygodniach fałdka pojawiała się w innym miejscu :) Rozmawiałem z właścicielem firmy wymieniającej szyby i twierdzili, że problem rozwiąże tylko wykrojenie szyby i ponowne wklejenie na nowej uszczelce. Na to rozwiązanie się nie zgodziłem bo ryzyko pęknięcia szyby nie chciała wziąć na siebie ta firma ? jak im się nie uda to dodatkowo płacę za nową szybę ... dziwne ...
Wiosną, gdy już będzie ciepło, mam chęć całą uszczelkę (od strony blachy) przykleić klejem do szyb, mam nadzieję że to rozwiąże problem.
Ps.
Sprawdzałem wężem z wodą pod ciśnieniem czy przecieka woda przez te wybrzuszenia i na szczęście nic nie dostaje się do środka ? ale fatalnie wygląda.

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Greegoory » 27 gru 2005, 21:42

Witam Ponownie
Specyfiku nie dostalem na stacji Rafinerii Gdanskiej - objezdzilem wszystkie inne i nic - wszyscy rozkladali rece. Szczerze mowiac mam samochod od czerwca i licze ze na wsiosne jak temp. sie podniesie uszczelka sie wstapi - tylko mi nie mowcie ze juz tak zostanie do konca bo w takim razie wymienie szybe z tylu - zadne inne uszczelki nie wykazuja "anormalnego" zachowania a ta z tylu nadrabia chyba wszystko :(
pozdrawiam
Grzegorz
p.s.
z tego co mi mowil fachowiec ta uszczelka spelnia role czysto "dekoracyjną" i nie ma wplywu na ewentyualne przecieki - kurcze niezla ozdobe mam w takim razie
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

piterp2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: piterp2 » 31 gru 2005, 9:57

U mnie jest to samo i w zimie , próbowałem preparaty do uszczelek i opon i nie pomagają, ale muszę cię pocieszyć że na wiosnę wraca do swoich normalnych rozmiarów przynajmniej w tamtym roku wróciła. :?

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

mam

Post autor: larry123 » 31 gru 2005, 15:02

to samo
i podjezewam ze mógłbyć kiepski plyn do spryskiwaczy lub Jacek napsikał mi suwaksiu antykorozyjnego i sie deczko rozpusciła guma :) ale to mi nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: mikaeltdi » 10 lis 2007, 11:28

Hi! Odświeżam temat w związku z harmonijką 8O jaką dziś zobaczyłem na uszczelkach tak z tyłu jak i z przodu ...koszmarnie to wyglada mam nadzieję że faktycznie nie przecieka :roll: ...czy może ktoś już do tej pory rozwiazał problem dziwnie wyglądających uszczelek w okresie zimowym ..jeszcze nie zima ale 2 *C to wystarczy ...
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Boorek

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: Boorek » 10 lis 2007, 12:00

ja ma tak samo, ale mnie na szczęście się nie wybrzusza ta uszczelka, z tego co widzę to dużo osób tak ma : yesyes :

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: wega » 11 lis 2007, 20:43

"mikaeltdi" pisze:Hi! Odświeżam temat w związku z harmonijką 8O jaką dziś zobaczyłem na uszczelkach tak z tyłu jak i z przodu ...koszmarnie to wyglada mam nadzieję że faktycznie nie przecieka :roll: ...czy może ktoś już do tej pory rozwiazał problem dziwnie wyglądających uszczelek w okresie zimowym ..jeszcze nie zima ale 2 *C to wystarczy ...
Pozdro...
witam
a mnie wczoraj.
Powiem tak. Dowiedziałem się o słabych uszczelkach we fiatach itp. już latem kiedy to dobry znajomy zakładał mi autoalarm (zaraz po zakupie Kuciapki). Kazał mi smarować po każdym umyciu auta uszczelkę wazeliną techniczną, do momentu aż zobaczę że się "ożywiła". Powiedział że fiaty tak mają, ale nic nie wspominał o takim kurczeniu. Tylko spojrzał i powiedział że ona tego potrzebuje. Guma w tych uszczelkach jest b. wsiąkliwa i myślę że jak bym go wtedy posłuchał to dzisiaj bym się zdziwił jak by coś takiego miało miejsce. Teraz zamierzam wjechać do ciepłego garażu i ww. zabieg wykonać. Oczywiście jak się już zciągnie i bedzie gładka.
Obrazek

Nerro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Witajcie!

Post autor: Nerro » 24 sty 2008, 15:05

Mam podobnie, pierwszy mróz i przednia i tylna uszczelka fala jak 150 :-( czyściłem ale nic nie pomogło, pod przednią uszczelkę na całej długości wcisnąłem czarny sylikon i częściowo pomogło z tyłu jeszcze nie sprawdzałem. Poczekam aż będzie ciepło i sprawdzę jak ma się to z wazeliną. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Odp: Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: maydayns » 08 sty 2010, 22:44

Tez tak mam ale zostalo mi duzo kleju do wklejania szyb i jak zrobi sie cieplej i uszczelka troszke sie naciagnie to ja przykleje i potem bede smarowac czyms zeby nabrala troche elastycznosci:) strasznie brzydko to wyglada:)
Seat Leon

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - uszczelka tylnej szyby

Post autor: marceli » 29 lis 2010, 8:12

Odkopuję temat :D

Z tyłu uszczelkę mam pozwijaną jak makaron , czego ona się tak wydłuża????
Najgorsze jest to ,że w jednym miejscu ten "makaron" bo tak to wygląda aż wylazł z tej szczeliny :x
Co z tym zrobić??

Nie wiem, czy jak to powyłazi to leje się woda do środka??
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”