kappa - wycieraczki

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

kappa - wycieraczki

Post autor: Artur G. » 19 gru 2009, 17:45

Witam, zauważyłem dziś taką to nieprawidłowość a mianowicie wycieraczki podczas pracy (oraz po pracy) nie zatrzymują się w samej dolnej pozycji tylko w pozycji takiej jak podczas pracy automatycznej czyli kilkanaście cm od dolnej krawędzi a powinny być kilka cm od dolnej krawędzi. Jeszcze kilka dni temu było ok. Hmm nie mam pojęcia dlaczego "nie schodzą" do samej dolnej krawędzi. Nic przy nich nie majstrowałem, nic ich nie blokuje. Co im może dolegać, możne ktoś miał podobny problem? może to wina .. no właśnie, wina czego ?
ps. nie zamarzły, kappa garażowana w ciepełku.
Proszę i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i ukierunkowania
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: bargaw3181 » 19 gru 2009, 20:52

przy dużej minusowej temperaturze wycieraczki nie chowają się całkiem :D
zabezpieczenie przed przymarzaniem :) w Kappie wycieraczki chowają się bardzo nisko tam gdzie zbiera się śnieg, a to zapobiega przymarzaniu :) nie martw się niczym :D schowają się jak im będzie ciepło :P :D:D:D
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: volf » 19 gru 2009, 21:01

Bargaw3181 skąd taka teza, bo ja pierwsze słyszę...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: bargaw3181 » 19 gru 2009, 21:07

Z serwisu Lanci w Katowicach... :D też się wystraszyłem że wycieraczki mi się blikuja za wcześnie no i przejeżdżając wstąpiłem i zapytałem :D facet wytłumaczył mi tak jak napisałem powyżej... szczerze mówiąc byłem zaskoczony takim wynalazkiem ale przyjąłem to do świadomości bo w kappie juz wiele czujników itp. mnie zakoczyło :D

jeżeli się mylę to popraw mnie proszę :D nie dam sobie uciąć ręki za tą teorię, poprostu takie informację udzielili mi w serwisie.. :D
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: volf » 19 gru 2009, 21:15

Może i tak jest, ale u mnie to nie działa. Wycieraczki podobnie działają i "parkują" latem jak i zimą, chyba, że nie było jeszcze odpowiednio niskiej temperatury.
Z tego co sobie przypominam to był już na forum wątek dotyczący pracy wycieraczek i problem jest w sprzęgiełku przy silniczku.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: bargaw3181 » 19 gru 2009, 21:21

volf pisze:Może i tak jest, ale u mnie to nie działa. Wycieraczki podobnie działają i "parkują" latem jak i zimą, chyba, że nie było jeszcze odpowiednio niskiej temperatury.
Z tego co sobie przypominam to był już na forum wątek dotyczący pracy wycieraczek i problem jest w sprzęgiełku przy silniczku.

Nie będę się sprzeczał :D w zeszłą zimę nie miałem tego problemu. zaczęło się kiedy temperatura spadła poniżej -15 stopni.

Teoria gościa z serwisu wydawała mi się trafna bo teraz jest -8 i wycieraczki chowają się całkowicie... :D:D:D


pozdrawiam
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: Artur G. » 19 gru 2009, 22:56

bargaw3181 pisze:przy dużej minusowej temperaturze wycieraczki nie chowają się całkiem :D
zabezpieczenie przed przymarzaniem :) w Kappie wycieraczki chowają się bardzo nisko tam gdzie zbiera się śnieg, a to zapobiega przymarzaniu :) nie martw się niczym :D schowają się jak im będzie ciepło :P :D:D:D
Wow jestem pod wrażeniem, kilka lat kappą i nadal mnie pozytywnie zaskakuje. Przed chwila sprawdziłem ale nadal się nie chowają ale w garażu mam ok. 0 st. przy - 20 na dworze. poczekam na kilka stopni pow. 0. : ok2 :
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: Artur G. » 19 gru 2009, 23:01

bargaw3181 pisze:Nie będę się sprzeczał :D w zeszłą zimę nie miałem tego problemu. zaczęło się kiedy temperatura spadła poniżej -15 stopni.
Teoria gościa z serwisu wydawała mi się trafna bo teraz jest -8 i wycieraczki chowają się całkowicie... :D:D:D
pozdrawiam
Ja się zorientowałem dziś jak przy -7 (słoneczny dzień) włączyłem wycieraczki celem umycia szyby - już nie wróciły "do normy", czyli domniemuję, że przy lekko poniżej 0 już "nie wracają". Tzn. chyba jest wszystko dobrze z moja kappą : yesyes : lata wcześniej nawet nie zwróciłem na to uwagi.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: dellti » 19 gru 2009, 23:05

Też nie słyszałem tej teorii, w moim egzemplarzu na pewno nie ma ona potwierdzenia. Natomiast przyczyna może być bardziej prozaiczna - moduł sterownika i silnika wycieraczek przednich nie jest zupełnie szczelny, więc może po prostu takie zachowanie wynika z zabrudzenia/lodu w środku.
Ew., jak było u mnie, takie zachowanie pojawiło się na kilka tygodni przed zepsuciem napędu wycieraczek.

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: Artur G. » 21 gru 2009, 18:56

Hurrraaa, dziś wróciły do normy, wycieraczki już się "chowają" , zaplusowało w garażu to i wycieraczki odżyły.
A zatem potwierdzam że to jest fabryczne udogodnienie które u mnie działa : yesyes :
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
henek155
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Łańcut

Odp: kappa - wycieraczki

Post autor: henek155 » 21 gru 2009, 20:53

a ja mam inny problem zwiazany z wycieraczkami nie wiem dlaczego ale u mnie w kappie jak spryskuje szybe to w lewym dolnym rogu mi nie ściera tylko rozmazuje i nie jest to wina wycieraczki tylko spryskiwaczy( tzn za mało płynu natryskują na szybe i nie zdąży ścieknąć na dół bo już go wycieraczka zgarnie i na dole mam rozmazane),ale wygladają te spryskiwacze ze dobrze działają.
Jak macie w waszych kappach?też tak samo jak ja?mam championy pióra

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”