Kappa - prędkościomierz

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Maniek » 19 lut 2005, 8:33

Witam. Mam problem z prędkościomierzem w Kappie.Po prostu wskazał nagle że jade 240 km/h :D i nagle opadł do zera :( Teraz wogóle niedziała.Podobno to wina elektryki :( Miał ktoś podobną przygode :?:
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Prezes

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Prezes » 20 lut 2005, 14:14

Zegary w Kappie są w elektroniczne. Powinieneś wymontowac zegary i sprawdzić czy wszystkie kostki (3) są prawidłowo wpięte. Potem mozna sprawdzić czy nie ma zimnych lutówna . Jesli bedziesz w okolicach Łodzi to mozemy spróbować podpiąć inne zegary - mam akurat jedne na półce. Bedzie przynajmniej wiadomo czy usterka tkwi w zegarach czy poza nimi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Torell007 » 20 lut 2005, 15:32

Czy kompletnie prędkościomierz nie pokazuje ani prędkości ani kilometrów :?: Jeżeli pokazuje przebieg to znaczy, że wina może tkwić tylko i wyłącznie we wskaźnikach. Jeżeli natomiast nie pokazuje niczego to warto zajrzeć do dajnika elektronicznego który znajduje się na skrzyni biegów pod akumulatorem. Wyglądem przypomina blaszany cylinder wielkości 100 ml kieliszka z którego wychodzą przewody elektryczne. Prawdopodobnie właśnie on jest odpowiedzialny za opisaną przez Ciebie awarie.
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Maniek » 20 lut 2005, 16:23

Nie działa mi tylko prędkościomierz.Licznik przejechanych kilometrów działa jak i obrotomierz oraz inne wskaźniki.Tylko teraz nie nabija kilometrów ponieważ nie działa prędkościomierz.Czyli awarii raczej mam szukać w wskaźnikach elektrycznych.Czy ciężko rozbiera się się tablice ze wskaźnikami w desce rozdzielczej czy raczej nie powinienem mieć problemu:?: Z góry wielkie dzięki za pomoc :!:
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Prezes

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Prezes » 22 lut 2005, 9:20

Tablice rozbiera sie prosto. Zdejmujesz górną osłone kolumny kierownicy - jest przykręcana na jeden wkręt od spodu , opuszczasz kierownice na maxa , odkręcasz 4 śruby imbusowe które mocują wskazniki i to wszystko - wyciągasz tablice . W sumie do odkręcenia 5 śrub. Jedna ważna uwaga - jesli odepniesz kostki absolutnie nie przekręcaj kluczyka w pozycje zapłon. Komputer wyapie błąd i będzie sie świeciła kontrolka poduszki powietrznej - do skasowania tylko w serwisie.

Miłej zabawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Krzysiek » 22 lut 2005, 11:46

"Prezes" pisze:Jedna ważna uwaga - jesli odepniesz kostki absolutnie nie przekręcaj kluczyka w pozycje zapłon. Komputer wyapie błąd i będzie sie świeciła kontrolka poduszki powietrznej - do skasowania tylko w serwisie.

Miłej zabawy
A ja tak robiłem i nic się nie podziało :)
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Anonymous

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Anonymous » 22 lut 2005, 22:56

zapewne w deltach jest inaczej niz w kapiszonach

Prezes

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Prezes » 23 lut 2005, 14:41

Oczywiscie uwaga o błędzie poduszki dotyczyła Kappy. Jaka jest konstrukcja elektroniki w Delcie nie wiem wiec nie nie wypowiadam.

Anonymous

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Anonymous » 12 mar 2005, 19:03

witam, podepnę się tutaj ze swoim problemem:
w mojej Kappie prędkościomierz zachowuje się nieco dziwnie... tzn. raz działa, a raz nie... licznik kilometrów nieco wariuje... kiedy go resetuję do zera działa okiej (nawet gdy prędkościomierz nie działa), przy następnym uruchomieniu pokazuje dziwny przebieg (po przejechaniu 10km potrafi pokazać że przejechałem 447km itp. itd.) Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w czym jest problem? Czy można usunąć tą usterkę przez złącze?
dzięki z góry i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Maniek » 15 mar 2005, 20:15

Mój prędkościomierz też raz działa a raz nie.Ale to raczej wina czujnika przy skrzyni biegów niż samych zegarów.Co do stanu kilometrów to naprawde masz dziwną akcje :? Jak mi prędkościomierz niedziała to nie nabija wtedy kilosów.Chyba coś elektryka nawala u Ciebie.
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Blash » 06 sty 2006, 17:48

"Maniek" pisze:Nie działa mi tylko prędkościomierz.Licznik przejechanych kilometrów działa jak i obrotomierz oraz inne wskaźniki.Tylko teraz nie nabija kilometrów ponieważ nie działa prędkościomierz.Czyli awarii raczej mam szukać w wskaźnikach elektrycznych.Czy ciężko rozbiera się się tablice ze wskaźnikami w desce rozdzielczej czy raczej nie powinienem mieć problemu:?: Z góry wielkie dzięki za pomoc :!:
no i jak się skończyła historia z prędkościomierzem bo mam taki sam objaw

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Marcin_D » 09 cze 2006, 11:06

No i co tam z tym prędkiściomierzem.
Wczoraj wracam sobie spokojnie ze stolycy, zasuwam na obwodnicy , wskazóweczka pokazuje 210km/h i nagle myk i spadła do zera - nie pokazuje prędkości i nie nalicza kilometrów. Wszystkie inne wskaźniki w normie. Jak z tym problemem sobie poradzić. :?:
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Blash » 09 cze 2006, 14:50

w mojej kappie była to wina impulsatora przy skrzyni biegów coś z nim było nie tak

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Marcin_D » 09 cze 2006, 15:41

No to teraz pytanie - ile taki impulsator kosztuje i czy jest dostępny tylko w serwisie?
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - prędkościomierz

Post autor: Blash » 09 cze 2006, 15:52

jest to urzadzenie z przekładnia ślimakową i elektromagnesem u mnie wyskakiwało z przeznaczonego mu miejsca i było bardzo brudne , nowe tylko serwis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”