Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 06 lut 2015, 13:44

zaraz pójde sprawdzic te wskazowke bo nie zwrocilem uwagi. U mnie sie swieci cały czas

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5040
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: Bichoń » 06 lut 2015, 13:49

To sprawdź połączenie na kostce antenki immobilisera koło stacyjki. Antenka to kółko wokół stacyjki, od niej odchodzi krótki kabelek. Jeżeli tam nie łączy, to immo nie ma sygnału o poprawnym kluczyku i nie odpali.

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 06 lut 2015, 14:00

aku padł do końca to nie sprawdze czy obrotomierz pracuje :v naładuje się to spróbuje

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 07 kwie 2015, 14:08

Panowie jeśli na gniazdach tych żarówek nie ma napięcia to szukać dalej usterki czy po prostu kupić nowe-używane infocenter?
rozebrałem je na części pierwsze, jakich usterek moge tam szukac?

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: marceli » 07 kwie 2015, 23:50

Mówisz o gniazdach w infocenter co się wkręca te żaróweczki??

Tam jedne mają napięcie dopiero jak światła włączysz.No i kostki powpinaj wszystkie jak sprawdzasz.

Sprawne info dostaniesz bez problemu jak dobrze poszukasz za 50zł.Polecam kupowanie od sprawdzonego(czytaj forum-sprawdzony sprzedawca) bo nieraz to takie szroty i poobijańce na allegro są ,że szkoda brać do rąk a po co bawić sie w odsyłanie.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

MaciekTOS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:58
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: MaciekTOS » 08 kwie 2015, 23:03

Właśnie sporo jest infocenterów na allegro w granicach 40-60 zł , zastanawia mnie jak to się ma do tego że u siebie mam temp w F , a widziałem infocenter z temperaturą w C , będzie to wiarygodnie działać czy trzeba coś głębiej pogrzebać ?

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: marceli » 08 kwie 2015, 23:17

W 96r.szły już z menu ang i temp w C.Wcześniej będziesz miał temp w C jak ustawisz język np niemiecki.

Ja tak miałem na starym info,zmieniałem z racji pikseli i teraz mam ang i temp w C.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

MaciekTOS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:58
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: MaciekTOS » 08 kwie 2015, 23:28

I tylko zmieniłeś infocenter bez żadnej innej ingerencji i temp jest realna ? tak pięknie proste że aż nie mogę uwierzyć :D

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: marceli » 08 kwie 2015, 23:34

No realna :)

Zmieniałem tylko z racji bad pikseli.A skoro już zmieniałem to szukałem z ang menu i w C.
Infocentery w Kappach są zamienne do woli.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

MaciekTOS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:58
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: MaciekTOS » 09 kwie 2015, 6:48

No właśnie z tego samego powodu chcę zamienić ;) , tylko teraz ustrzelić zdrową sztukę , infocenter jest z wejściem na radio dobrze myślę nie da się tego rozłączyć ?

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: marceli » 10 kwie 2015, 0:13

Masz na myśli ramkę??

Żeby wyjąć info to trzeba wyjąć radio,ramka jest całością.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 30 kwie 2015, 20:34

Panowie znów problem :( założyłem nowe infocenter, wszystko fajnie działa ale co chwile przepala mi bezpiecznik service 16. Czym to może być spowodowane?
edit
włozylem mniejszy bezpiecznik bo skonczyly mi sie pietnastki, no i juz znowu nie mam podswietlenia w infocenter :/

Awatar użytkownika
Michal198422
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 13 lip 2010, 2:57
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: Michal198422 » 04 maja 2015, 0:59

Jeśli Ci pali bezpiecznik ciągle (services 16), to sprawdź, czy pali go po włączeniu świateł, czy po włączeniu czegokolwiek innego pod ten bezpiecznik podczepionego, no chyba że pali go już na etapie dziennego podświetlania.

Jeśli tylko po włączeniu świateł, a tym samym podświetlania infocenter (ekran i wszystkie przyciski na infocenter na zielono), to sprawdź gniazda i wtyczki z tyłu infocenter (podrap je czymś, by usunąć ewentualną utlenioną warstwę), psiknij czymś do poprawy przewodzenia itp. Sprawdź gniazdo bezpiecznika, czy bezpiecznik siedzi sztywno, czy też bez problemu można go wcisnąć i wyjąć (prawie bez oporu).

Jeśli bezpiecznik się przepala bez znaczenia na włączenie świateł, to sprawdzaj pozostałe urządzenia, bo w nich może być problem.

Jak dla mnie powody takiego stanu rzeczy są dwa. Zwarcie gdzieś na kablach (opcja przerąbana do znalezienia) i bardziej prawdopodobne słabe przewodzenie (zaśniedziałe lub zbyt luźne styki). Ja bym zaczął od skrzynki bezpieczników, dalej włącznika świateł i jego połączeń, następnie połączenia z tyłu infocenter.

Co do problemu z odpaleniem, to zdejmij plastik maskujący z kolumny kierowniczej, a następnie pentlę indukcyjną ze stacyjki zsuń w stronę kluczyka. Miałem ten problem, wymieniałem pętlę, czyściłem połączenia i nic. Przyczyną był problem jakby zbyt dużej odległości pętli od transpondera w kluczyku, mimo, że kluczyk oryginalny, a pętla osadzona w miejscu fabrycznym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kappa SW 2,4 TDS. Brak ECSF, brak nieoczekiwanych CHECKów, brak problemów. Wszystko (prócz klimy) działa:D Więc na pewno coś jest nie tak :|

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 04 maja 2015, 9:36

już nie przepala bezpiecznika, bo rozwaliło mi kolejne infocenter, znowu działa bez podświetlenia. Bezpiecznik siedzi sztywno, wydaje mi się że to będzie coś z instalacją. Mogłem jednak kupić omege :V
a bezpiecznik paliło jak tylko przekęciłem zapłon nawet bez włączonych świateł, więc to pewnie coś z instalacją od infocentera...

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 10 maja 2015, 15:43

Założyłem kolejne infocenter, zmienilem cala skrzynkę bezpiecznikow pod kierownica, no i nadal palil. Wypialem te wtyczkę na środku infocenter i chodzi, nie pali bezpiecznika. Ale za to nawet jak ustawie temperaturę na minimum to wieje gorącym powietrzem. Czy to przepalanie ma związek ze sprężarką Klimy? Nawet jesli tak to czemu jak spali podświetlenie infocenter to działa normalnie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”