Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 01 lut 2015, 21:12

jest to tam jakoś opisane czy szukać w necie?

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: Borek » 01 lut 2015, 22:35

Bezpieczniki to nr 16 i 17, w skrzynce odpowiednio czwarty rząd na końcu i piąty, najniższy na początku. Z tym że przy nr 16 pada airbag, a przy 17 zegary. Sprawdź zatem 16, zwłaszcza jeżeli w ogóle nie pracuje ci kontrolka od poduszek, powinna po włączeniu zapłonu zapalić się i zgasnąć (albo zostać jeśli jest awaria)

Mam głupie pytanie - czy działa lampka przy daszku przeciwsłonecznym pasażera? A także czy klikanie w przyciski infocenter wpływa jakoś na pracę nawiewu (i czy ten w ogóle pracuje)?
Drop a gear and disappear!

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 01 lut 2015, 22:45

1. Reaguje na klikanie, klima dziala ( w dzien jak sie dobrze przypatrze to nawet widze jaką ustawiłem temperature :p ) 2. No własnie z pilota niestety nie dziala. 3. Kontrolka dziala jak nalezy. Lampka przy daszku dziala

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4006
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: volf » 01 lut 2015, 22:49

Borek mogą też być przepalone żarówki od dziennego a nocne "wyłączone" przy przełączniku świateł :)
Zresztą co by nie było to i tak trzeba wymontować infocenter i wymienić dziadowskie żarówki na diody i przy okazji wyczyścić wyświetlacz od środka z kurzu/brudu i cieszyć się pięknymi i wyraźnymi komunikatami z info : ok2 :
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: rob_76 » 02 lut 2015, 0:34

volf pisze:Zresztą co by nie było to i tak trzeba wymontować infocenter i wymienić dziadowskie żarówki na diody i przy okazji wyczyścić wyświetlacz od środka z kurzu/brudu i cieszyć się pięknymi i wyraźnymi komunikatami z info : ok2 :
Podepnę się więc z jednym pytaniem - jaki konkretnie typ diody tam podejdzie i czy takie same "siedzą" w podświetleniu regulacji bocznych nawiewów?
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: Borek » 02 lut 2015, 9:18

Volf - ale wtedy po włączeniu świateł pojawiałoby się podświetlenie nocne, a nie ma ani jego ani podświetlenia przycisków. Rozumiem że przepali się jedna żarówka, dwie, ale nie wszystkie jednocześnie. ;)

Adrian, skoro działa to o co pytałem to przy bezpiecznikach wszystko w porządku. Problemu z pilotem należy szukać w pilocie (ostatecznie w czujce w aucie), a z infocenter w infocenter. Wyciągnij to i do sprawdzenia masz kabelki:

1. wtyczka E (prawie najmniejsza, 7 pinów):
- kabelek fioletowy idący bezpośrednio do zegarów (żadnych połączeń po drodze), to jest masa dla sygnału idącego ze ściemniacza do infocenter. Od tego bym zaczął, bo chyba najprostsze. W zegarach czasem wtyczka lubi nie docisnąć któregoś pinu.
- kabelek żółto-czerwony idący do ściemniacza. Po drodze do ściemniacza jest łączenie ultradźwiękowe, a kabelek przy ściemniaczu jest żółty. Poszukaj problemu na wtyczkach i może na tym łączeniu, ale od strony ściemniacza wszystko raczej powinno grać.
- kabelek żółty idący do włącznika świateł. Po drodze też jest łączenie ultradźwiękowe, bo kabel żółty z włącznika rozdziela sie na wiele różnych lampek. Także tutaj skupiłbym się na wtyczce przy infocenter.

2. wtyczka A (największa, 20 pinów): kabelek czerwony idący do bezpiecznika - ze skrzynki wychodzi jako czerwono-biały i rozdziela się na zasilanie infocenter (czerwone) i servotronic, którego chyba i tak nie masz. Może coś się skopało na wyjściu ze skrzynki bezpieczników, na tym łączeniu kabli albo na wtyczce przy infocenter.

Wiem że pisałem że bezpiecznik nr 16 jest raczej dobry, ale od niego idzie kilka różnych kabli ze skrzynki, a czerwony na wtyczce F skrzynki (największa na samej górze skrzynki, 20 pinów) idzie właśnie do infocenter i servotronica.

Mam nadzieję że nie zamotałem. :P
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4006
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: volf » 02 lut 2015, 9:36

rob_13376 pisze: Podepnę się więc z jednym pytaniem - jaki konkretnie typ diody tam podejdzie i czy takie same "siedzą" w podświetleniu regulacji bocznych nawiewów?
W nawiewach to siedzą wciskane żaróweczki 1,2 W i zamienniki na diodach kupi się bez problemu. W infocenter są bardziej nietypowe żaróweczki (występują razem z oprawką) o mocy 3W, choć i tu pewnie znajdziesz zamienniki, ale ja wolałem przylutować diody na stałe. W dziennym dałem diody SMD pomarańczowe/żółte 3-czipowe (prąd max 60mA) a w nocnym zielone 4-czipowe (max 80 mA) obydwa rodzaje o szerokim kącie rozpraszania, tutaj możesz popatrzeć jak to wygląda :) http://forum.lanciapolska.org/viewtopic ... &start=135

Borek jak ktoś wcześniej niedbał to te żarówki mogą być i wszystkie przepalone ;)
Co do trybu nocnego to właśnie nie wiem czy po modyfikacji przy przełączniku (odcina się jeden kabelek by przy włączonych światłach było nadal podświetlenie dzienne info) są podświetlenie przyciski nfo :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: Borek » 02 lut 2015, 10:21

Chyba tez przeskoczę na diody na ekranie, bo mi jedna zielona padła i nie mogę nigdzie znaleźć T3 z kapturkiem, aż dziwne.
Volf, nawet po tej przeróbce tryby są dwa - ekran pomarańczowy i nieświecące przyciski albo ekran zielony i świecące przyciski. Kolega ma ekran żaden i nieświecące przyciski (jeśli dobrze rozumiem), dlatego obstawiam kabelek fioletowy albo żółty.
Do przeróbki obcina się chyba właśnie żółty, z niego idzie sygnał o włączeniu świateł. Jak znajdę czas, to sobie na niego założę przełącznik umieszczony tam, gdzie jest zaślepka od przycisku kontroli zawieszenia. :D
Drop a gear and disappear!

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 02 lut 2015, 12:13

jutro się za to wezme, ale coś czuje że skończy sie na wymianie całego infocenter ;p

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: Bichoń » 02 lut 2015, 12:17

No tak, ale jeżeli problem leży w kablach doprowadzonych do infocenter, to jego wymiana nie pomoże.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: Borek » 02 lut 2015, 13:35

Można podmienić i będzie wiadomo, czy czeka Cię czesanie kabelków. :P
Drop a gear and disappear!

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 02 lut 2015, 13:53

z podmianką będzie cięzko, a tez szkoda mi kasy żeby kupić drugi a sie okaże ze to gdzies na kablach. Chyba oddam do elektryka niech to sprawdzi

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 02 lut 2015, 15:30

Panowie szybkie pytanie, jak wyciągnąć popielniczke albo samo gniazdo zapalniczki? bo chce zdjąc te imitacje drewna i nie moge, w popielniczce odkręciłem te dwie śrUbki i dalej nie idze
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 19:01 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: stabraf » 02 lut 2015, 15:35

Wszystko jest na forum - wystarczy użyć opcji "szukaj" : :link:

adrian123
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 28 sty 2015, 8:07
Imię: Adrian
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kappa - brak podświetlenia ekranu infocenter

Post autor: adrian123 » 02 lut 2015, 15:39

właśnie z tym poradnikiem to odkręcam, ale tam jest mowa o dwóch krzyżakach które wykręciłem, i dalej nie moge nic zrobić przez to gniazdo zapalniczki bo przewód nie pozwala mi tego dalej pociągnąć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”