Kappa 2.0 - uszkodzone piksele na wyświetlaczu klimy

rawnef
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2016, 20:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Kappa 2.0 - uszkodzone piksele na wyświetlaczu klimy

Post autor: rawnef » 09 paź 2016, 20:49

Witam,
Zaglądałem do ''szukajki'' w tym temacie, znalazłem wzmiankę o doborze panela do danego modelu.
I tu moja prośba, może ktoś odświeżyć tema ? Zapewne dość popularny wątek. W Saabie którego kiedyś posiadałem, trzeba było kompem aktywować podmieniony panel (VIN itp ... ). Czy Kappa 2.0 (107Kw) 95r. ma podobny problem, czy tu jest prościej ?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2016, 21:11 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!

blejku
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 01 cze 2009, 22:46
Lokalizacja: Będzin

Re: Kappa 2.0 - uszkodzone piksele na wyświetlaczu klimy

Post autor: blejku » 09 paź 2016, 23:40

W zależności od rocznika można zmienić typ posiadanego silnika PB / ON lub nie ma takiej opcji i jest chyba na stałe. Ja zauważyłem że w np niektórych po ustawieniu języka na ENG temperaturę mam w St.Farenhaita.
Zmieniły się też czasy ostrzeżeń serwisowych w jakimś roku z tego co wiem.
Różnic było pewnie więcej ale za krótko mam Kappe żeby się wypowiadać.

Niczego z kompa nie trzeba aktywować a raczej nie ma takiej możliwości ( być może nie jest mi też znana :D )
Sam mam uszkodzony wyświetlacz i planuje to zrobić w taki sposób że kupię sprawne infocenter i przełoże sam wyświetlacz. Nie jest to trudna operacja.
Będę eksperymentował też z infocenter bo np. w kappie z lepszym wyposażeniem (np czujnikiem poziomu płynu chłodzącego) mam wspomniane stopnie F. a w drugiej jest po ludzku..tzn chociaż po angielsku ale w st. C.
Not all BMW drivers are idiots, but all idiots drive BMW

Biała Dedra SW 2.0 16v

Kappa SW 2.4 20V - w drodze :-)

rawnef
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2016, 20:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: Kappa 2.0 - uszkodzone piksele na wyświetlaczu klimy

Post autor: rawnef » 09 paź 2016, 23:58

Z tego co widzę, były dwa kolory wyświetlacza (zielony i bursztyn). Gdzie kiedy i dlaczego pojawił się bursztyn ? Tak na marginesie mój ''telewizor'' :lol: wyświetla do mnie wszystko po Niemiecku : czerwona :

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 2.0 - uszkodzone piksele na wyświetlaczu klimy

Post autor: stabraf » 10 paź 2016, 0:46

Podświetlenie na zielono jest jak masz włączone światła (nocne) a bursztynowe z wyłączonymi światłami (dzienne) ;) Przytrzymując dłużej przycisk Clima/date możesz sobie to zmieniać ;)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.0 - uszkodzone piksele na wyświetlaczu klimy

Post autor: Bichoń » 10 paź 2016, 3:21

rawnef pisze: Tak na marginesie mój ''telewizor'' :lol: wyświetla do mnie wszystko po Niemiecku : czerwona :
Są ze cztery języki do wyboru. Niestety, we wcześniejszych modelach, po ustawieniu na angielski, stopnie są w skali Fahrenheita.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”