Kappa JTD 2000 r. ZEGARY LICZNIK - problem

doginson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 06 gru 2009, 12:37
Skype: doginson1984
Imię: Robert
Lokalizacja: trojmiasto
Kontakt:

Kappa JTD 2000 r. ZEGARY LICZNIK - problem

Post autor: doginson » 25 kwie 2018, 9:53

Witam.
Problem tyczy się działania zegarów w Kappie. Posiadam dwie JTD. Jakiś czas temu miałem problem z moimi zegarami.
Zakupiłem na allegro od JTD, wymianiłem i super. Problemem były wahania wskaźnika paliwa. Inny przebieg mi nie przeszkadzał. Zamiast 450 mam 130 : )

Teraz u ojca w jego Kappie JTD też pojawił się problem z zegarami. Pojawiała się kontrolka poduszki Airbag.
Błąd w sterowniki "kontrolka airbag - sterownik - przerwa". Podmieniłem do testu moje zegary i problemu nie było.
Zaczeliśmy kupowac na allegro licznik. Też od kappy jtd i za każdym razem coś w nich nie działa. Albo sa od innej wersji, bo nie działa wogole wskaznik temperatury.
W innych sa inne problemy, których juz nie pamietam bo ojciec już zakupił z 4 liczniki.

Podsumowując.
Czy ktoś z Was posiada sprawne, sprawdzone liczniki do Kappy 2.4 JTD i chciałby je sprzedać, Z allegro już się wyleczyłem.
Drugie pytanie może ktoś wie jak naprawić te liczniki żeby błąd AirBaga zniknął. Wiem, że wina jest w zegarach.


Pozdrawiam
Robert
SuperRob Autonaprawa Mobilny Mechanik
facebook: SuperRob
trójmiasto
2xLancia kappa 2000 rok 2.4jtd
516-876-322

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa JTD 2000 r. ZEGARY LICZNIK - problem

Post autor: volf » 25 kwie 2018, 21:33

Bywają zimne luty a czy coś jeszcze się psuje...
Te kupowane liczniki, co nie działa w nich wskaźnik temperatury, są już z większym wyświetlaczem przebiegu (w sensie większe cyferki i taka ramka na maskownicy)?
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
dobermannn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 428
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Imię: Kuba
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa JTD 2000 r. ZEGARY LICZNIK - problem

Post autor: dobermannn » 25 maja 2018, 8:55

a czy zegary posiadają te same numery fabryczne ????

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa JTD 2000 r. ZEGARY LICZNIK - problem

Post autor: kond243 » 25 maja 2018, 9:05

Różnica jest w przedlifcie i po lifcie. Wskźnik temperatury nie działa bo jest inny procesorek i sterowanie wentylatorem chłodnicy z ecu w poliftach. Podepnij zegary i sprubój docisnąć wtyczki często są zimne luty w pinach od wtyczek na płytce zegarów. Obrotomierz w dieslu też inaczrj pokazuje. Prędkość też wyskalowana jest do 220km/h. Podejrzewam że trzeba przelutować płytę zegarów i problem powinien ustąpić.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”