Kappa 2.4jtd - błąd sterow. silnika i pomiaru poziomu oleju

majkel-80
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2012, 23:07
Imię: Michał
Lokalizacja: Gliwice

Kappa 2.4jtd - błąd sterow. silnika i pomiaru poziomu oleju

Post autor: majkel-80 » 05 sty 2012, 23:41

Witam serdecznie. mam problem z gasnącym silnikiem. kappe posiadam od 4 lat. kupiłem z zatartym silnikiem i robiłem kapitalke. w aucie rozsypała się turbina, wyssała cały olej i silnik się zatarł. korbowód wyskoczył miską olejową. po kapitalce silnika łącznie z wymianą sprzęgła, regeneracją turbiny, pompy oleju, regeneracją wtrysków i wielu innych rzeczy. auto sprawowało się super bez żadnych większych napraw przez 4 lata. można powiedzieć ze bez wkładu finansowego pomijając wymiany filtrów i oleju szczęśliwie zrobiła 80tys. ostatnio jednak poszło mi wspomaganie zawieszenie i układ paliwa(pompa w baku) wspomaganie opanowane, na zawieszenie zbieram kasę bo trochę dużo :( pompa wymieniona. auto odebrałem od mechanika i po zrobieniu kilku może kilkunastu kilometrów zgasł. wcześniej nie gasł ale czasami nie dało się odpalić bo pompa szfankowała. wystarczyło postukac po niej i zaskakiwała. teraz słysze ze pompa pracuje a auto jak zgaśnie to czasami wystarczy ponownie pokręcić i odpali a czasami trwa to nawet kilkanaście minut zanim ponownie odpali. wyskakują mi wtedy komunikaty "motor-steueranlage defekt-> uszkodzone sterowanie silnikiem" i "olstand-mess-system defekt -> system pomiaru poziomu oleju uszkodzony" poza tym jeszcze "schlusslichter defekt -> światło postojowe z tylu uszkodzone" ale rozumie że ten ostatni jest nieistotny:)
da rade ktoś coś pomóc
z góry dzięki

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”