Kappa 2.4 JTD - dziwny dźwięk ze sprzęgła na biegu jałowym

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.4 JTD - dziwny dźwięk ze sprzęgła na biegu jałow

Post autor: Borek » 21 kwie 2014, 13:57

Że tak zapytam - czy problem jakoś się posunął? Co z tym nagraniem dźwięku? :D

U mnie zaczyna być trochę gorzej niż było. Skrzynia mi szumiała już wcześniej, a konkretnie łożysko wałka sprzęgłowego. Były objawy w postaci wibracji (nie jakichś wielkich, ale wyraźnych) przy ruszaniu i czasem przy rozpędzaniu zależnie od RPM, czyli niby dwumas - zwłaszcza, że doszło ostatnio też takie kliknięcie przy szybkim puszczaniu pedału. Taki dźwięk jakby metal puknął w metal. Ostatnio jednak jak na zimnej skrzyni puści się szybko sprzęgło, to ze skrzyni dobiega takie lekkie chrobotanie w rytm obrotów. Im delikatniej puszcza się sprzęgła tym mniejsze szanse na ten dźwięk i jest on delikatniejszy, może go wcale nie być. Osobiście wolałbym wymienić samo łożysko niż cały wałek...
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Cccasiusss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 JTD - dziwny dźwięk ze sprzęgła na biegu jałowym

Post autor: Cccasiusss » 17 maja 2017, 13:27

Sorki za długą zwłokę, stwierdziłem że pomimo długiego czasu komuś może przydać się finał mojej historii.
Krótko i na temat:
problem tkwił w tym że po wymianie synchronizatora biegu trzeciego i pierwszego w skrzyni mój mechanik nazwijmy to nie przywiązał uwagi do faktu że włożenia takiej samej ilości uszczelek (sorki za brak fachowego języka) podobno jest ich kilka i kliku nie włożono. To spowodowało luzy i wibracje na wale co doprowadzało do pękania tarczy sprzęgła przy wałku. Po założeniu kilku brakujących uszczelek problem ustał jak ręką odjął. Po już ponad dwóch latach jeżdżenia nic się nie dziej w tej materii.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wladakov
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa 2.4 JTD - dziwny dźwięk ze sprzęgła na biegu jałow

Post autor: wladakov » 02 lip 2017, 12:55

Borek pisze:Że tak zapytam - czy problem jakoś się posunął? Co z tym nagraniem dźwięku? :D

U mnie zaczyna być trochę gorzej niż było. Skrzynia mi szumiała już wcześniej, a konkretnie łożysko wałka sprzęgłowego. Były objawy w postaci wibracji (nie jakichś wielkich, ale wyraźnych) przy ruszaniu i czasem przy rozpędzaniu zależnie od RPM, czyli niby dwumas - zwłaszcza, że doszło ostatnio też takie kliknięcie przy szybkim puszczaniu pedału. Taki dźwięk jakby metal puknął w metal. Ostatnio jednak jak na zimnej skrzyni puści się szybko sprzęgło, to ze skrzyni dobiega takie lekkie chrobotanie w rytm obrotów. Im delikatniej puszcza się sprzęgła tym mniejsze szanse na ten dźwięk i jest on delikatniejszy, może go wcale nie być. Osobiście wolałbym wymienić samo łożysko niż cały wałek...
Czesc
Ja mam chrobotanie na luzie i podczas rozpedzania od wymiany skrzyni. Wciskam sprzeglo i cisza.
Zrob test: wciskaj i puszczaj na wolnych sprzeglo. Jak za ktoryms razem dzwiek bedzie cichszy albo zniknie a po kolejnych wciskaniach sie pojawi to obstawiam lozysko na walku w skrzyni.
U mnie dodatkowo 2 trzeba wrzucac lukiem przez fotel a jedynka i wsteczny po paru wysprzegleniach. Reszta biegow bez problemow.

Pozdrawiam
wladakov
mobile sent
pozdrawiam
wladakov

Kappa 5.20 T

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2.4 JTD - dziwny dźwięk ze sprzęgła na biegu jałow

Post autor: volf » 02 lip 2017, 23:37

wladakov pisze: 02 lip 2017, 12:55
U mnie dodatkowo 2 trzeba wrzucac lukiem przez fotel a jedynka i wsteczny po paru wysprzegleniach. Reszta biegow bez problemow.

Pozdrawiam
wladakov
mobile sent
To raczej wina sprzęgła. Wychodzi, ze nie wysprzęgla należycie...
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”