Kappa '98 - jak wymontować pompę paliwa

MatiLancia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2014, 20:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Zamość

Kappa '98 - jak wymontować pompę paliwa

Post autor: MatiLancia » 02 sty 2015, 12:36

Jak wymontować pompę paliwa? Wiem, że jest z tyłu, za oparciem, ale jak ona jest przymocowana? Jak ją wyciągnąć ?

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa '98 - jak wymontować pompę paliwa

Post autor: Bichoń » 03 sty 2015, 1:27

Jeżeli tylko jest tak jak w mojej 16vT, to należy:
1. zdjąć wykładzinę z podłogi bagażnika. Kilka spinek tapicerskich blisko oparcia kanapy (od strony bagażnika)
2. powinieneś zobaczyć blaszkę przykręconą na kilka śrub, należy je usunąć
3. Jakiś tam dostęp będzie także od kabiny, po wyjęciu podłokietnika, ale lepszy mimo wszystko z bagażnika, choć głęboko, to można całemu wejść :-)
4. Po zdjęciu blaszki ukaże się góra pompy, z przewodami paliwowymi i elektrycznymi
5. Duża plastikowa nakrętka w formie obręczy - zazwyczaj ciężko się ją odkręca, szczególnie jeżeli siedziała na swoim miejscu 20 lat. Nie wiem czy są jakieś specjalne klucze. Może coś w stylu klucza do filtra oleju by pomogło, ale pompa jest schowana poniżej poziomu bagażnika i to trochę utrudnia sprawę. Ja polecam jakiś "element pośredni" i młotek - przykładamy ów element do nakrętki (ma wypustki, o które zahaczamy - należy dobrać coś co będzie do tego pasowało i było z odpowiedniego materiału (np. drewniany kloc), żeby nie oderwać wypustki), przyłożyć pod kątem stycznym do obwodu i uderzać z wyczuciem młotkiem. Po jakimś czasie powinno puścić, Jak już raz puści, to jest twoja, powolutku podbijaj dalej, dopóki nie da się odkręcić ręką.
6. Po odkręceniu nakrętki, pompa wychodzi pionowo do góry. Wcześniej oczywiście odpiąć kable. Przewody paliwowe - w 16vT trzymane są przez blaszkę przykręconą na środku jedną śrubą. Po odkręceniu blaszki przewody powinny wyjść do góry razem z plastikowymi kolankami. Nie wiem jak w innym wersjach silnikowych.

Pompa jest pod większą nakrętką, pod mniejszą jest czujnik poziomu paliwa.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa '98 - jak wymontować pompę paliwa

Post autor: Luckyy » 20 paź 2017, 11:30

Czy ktoś ma lub może zrobić zdjęcie jak pompa (całość z pływakiem) powinna być ustawiona?
U mnie po wymianie pompy, wskaźnik paliwa pokazuje głupoty.
Mam 3/4 baku a wskaźnik raz pokazuje 3/4 raz 1/2 raz 1/4 i tak sobie 'lata' pomału.

Obawiam się że całość mogła zostać włożone niedokładnie tak jak być powinna i pływak o coś ociera. i się blokuje.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa '98 - jak wymontować pompę paliwa

Post autor: kond243 » 20 paź 2017, 11:50

O ile pamiętam to nie da się włożyć inaczej całego kosza. Wchodzi w jednej pozycji. W 98r po lifcie jest całość razem w jednym koszu. Przedlifty mają trochę inaczej.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa '98 - jak wymontować pompę paliwa

Post autor: Luckyy » 20 paź 2017, 20:50

Całość na pewno jest w jednym koszu (pływak i pompa).
Jeśli nie da się tego obrócić o kilka stopni to będę musiał szukać gdzie indziej rozwiązania na takie dziwne zachowanie wskaźnika :(
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”