Kappa 2.0 20v - dolot

Gibson62
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:15
Imię: Szymon
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Gibson62 » 12 sty 2017, 22:51

Cześć wam forumowicze :D
Pojawił się mały(?) problem. Kappa dzisiaj dała mi strzał z wydechu, dość potężny (podejrzewam, że to przez przytrzymanie jej dłużej na dwójce na niedogrzanym silniku, ale nie w tym rzecz). Silnik zaczął mi inaczej warczeć (tu się już pojawiły myśli samobójcze, że po raz 4 w przeciągu 7 miesięcy będę musiał spawać wydech) i lancia mnie zaskoczyła czymś zupełnie nowym. Stało się to co poniżej:

Obrazek

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć, jak brzmi fachowa nazwa tej części. Klejone to było jeszcze przez poprzedniego właściciela, dość solidnym klejem (sprawdzałem wytrzymałość), ale przez ostatnie mrozy musiało mu się trochę na tej wytrzymałości stracić.

No i drugie pytanie: W planach mam również wymianę filtru powietrza i czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem w miejscu uszkodzonej części ze zdjęcia zamontowanie filtra stożkowego? Jak by to mogło ew. wpłynąć na pracę silnika?

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Kappa 2.0 20V - Dolot

Post autor: Maniak » 12 sty 2017, 23:05

Rezonator, się to wabi. Stożek to raczej niżej przed przepływką na dole w puchę, tylko po co wydziwiać : gafa :
Mam oryginał, mogę się podzielić, sprzedać 8-O
Pozdrawiam brać klubowiczów : ok2 :
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Gibson62
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:15
Imię: Szymon
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa 2.0 20V - Dolot

Post autor: Gibson62 » 12 sty 2017, 23:16

Połatałem ostatnio wycieki i mam zamiar (jak się ociepli) przysiąść i poczyścić trochę pod maską. Dodać trochę estetyki :D odnoszę wrażenie, że stożek by po prostu ładniej się tam wpasował - stąd TO pytanie.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Borek » 13 sty 2017, 6:51

Co tu ma estetyka do rzeczy, jeżeli i tak musisz filtr schować w obudowie? Jeżeli wywalisz całą oryginalną puszkę i zwyczajnie pod przepływką dokręcisz filtr stożkowy, to oprócz "ładnego wyglądu" (bo nic tak nie kłuje w oczy jak piękny nowy element skręcony ze starymi, zakurzonymi) dorobisz się gorszych osiągów. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: facio » 13 sty 2017, 12:00

Filtr nie może być zamontowany przed przepływomierzem gdyż nie bedzie miał możliwości pracować.
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Maniak » 13 sty 2017, 12:28

facio pisze: 13 sty 2017, 12:00 Filtr nie może być zamontowany przed przepływomierzem gdyż nie bedzie miał możliwości pracować.
W tym przypadku za przepływką nie przed : gafa :
Musi być montowany przed :!:
Pozdrawiam brać klubowiczów : ok2 :
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Tofik » 13 sty 2017, 14:15

Borek pisze: 13 sty 2017, 6:51 Jeżeli wywalisz całą oryginalną puszkę i zwyczajnie pod przepływką dokręcisz filtr stożkowy, to oprócz "ładnego wyglądu" (bo nic tak nie kłuje w oczy jak piękny nowy element skręcony ze starymi, zakurzonymi) dorobisz się gorszych osiągów. ;)
Rozwiniesz myśl? Bo moim zdaniem jest to idywidualna sprawa dla kazdej jednostki a coś czuje ze nikt tu porzadnych testow na hamowni nie przeprowaszal z Kappą i przynajmniej dwoma rodzajami filtrow w roli głównej


Facio - w ktorym aucie z ciekawosci zapytam widziałeś przeplywomierz zamontowany przed filtrem powietrza ?

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: FXX » 13 sty 2017, 14:25

Tofik pisze: 13 sty 2017, 14:15Facio - w ktorym aucie z ciekawosci zapytam widziałeś przeplywomierz zamontowany przed filtrem powietrza ?
Też się nad tym zastanawiam... :roll: :roll: :roll:
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: facio » 13 sty 2017, 15:36

Kolejność -filtr powietrza, przepływomierz ,kolektor ,taka musi być kolejność, a tam kolega napisał że chciał zamontować filtr powietrza w miejsce rury dolotowej do kolektora .
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

Gibson62
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:15
Imię: Szymon
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Gibson62 » 13 sty 2017, 16:23

Przepływomierz mam zaraz za tym uszkodzonym rezonatorem, więc tu nie było by problemów.

Maniak - o ten rezonator odezwę się pod koniec miesiąca (tak mi wypłata przyjdzie). Tymczasem, żeby nie syfić układu brudnym powietrzem, ktoś poleci jakiś porządny klej którym w domowych warunkach będę mógł to posklejać?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11960
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: topcio » 13 sty 2017, 16:40

Maniak pisze:Ogólnie chciałbym się dowiedzieć, jak brzmi fachowa nazwa tej części.
U nas "na wschodzie" mówi się akumulator powietrza.
Tofik pisze:Rozwiniesz myśl? Bo moim zdaniem jest to idywidualna sprawa dla kazdej jednostki a coś czuje ze nikt tu porzadnych testow na hamowni nie przeprowaszal z Kappą i przynajmniej dwoma rodzajami filtrow w roli głównej
Poza testami drogowymi zapewne nikt, aczkolwiek wszyscy właściciele stożków, których pytałem w wrażenia z jazdy wskazują na spadek osiągów w dolnym zakresie obrotów i poprawę w górnych.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: facio » 13 sty 2017, 17:03

Możesz ten tłumik szmerów czasowo zastąpić rurą pcw tylko średnica żeby była podobna.
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Maniak » 13 sty 2017, 17:04

Gibson62 pisze: 13 sty 2017, 16:23 Przepływomierz mam zaraz za tym uszkodzonym rezonatorem, więc tu nie było by problemów.

Maniak - o ten rezonator odezwę się pod koniec miesiąca (tak mi wypłata przyjdzie). Tymczasem, żeby nie syfić układu brudnym powietrzem, ktoś poleci jakiś porządny klej którym w domowych warunkach będę mógł to posklejać?
Żeby nie łapało syfu to proponuję zamontować rurę pcv i nie bawić się w klejenie. :roll:
A przepływka cała jest po takim pierdut : gafa :
Pozdrawiam brać klubowiczów : ok2 :
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Tofik » 13 sty 2017, 17:37

topcio pisze: 13 sty 2017, 16:40
Maniak pisze:Ogólnie chciałbym się dowiedzieć, jak brzmi fachowa nazwa tej części.
U nas "na wschodzie" mówi się akumulator powietrza.
Tofik pisze:Rozwiniesz myśl? Bo moim zdaniem jest to idywidualna sprawa dla kazdej jednostki a coś czuje ze nikt tu porzadnych testow na hamowni nie przeprowaszal z Kappą i przynajmniej dwoma rodzajami filtrow w roli głównej
Poza testami drogowymi zapewne nikt, aczkolwiek wszyscy właściciele stożków, których pytałem w wrażenia z jazdy wskazują na spadek osiągów w dolnym zakresie obrotów i poprawę w górnych.
Śmieszna nazwa z tym "akumulatorem" powietrza, bo jak niby ta część ma akumulowac czyli, gromadzić/przechowywać powietrze ? Zupelnie nietrafione nazewnictwo :) ale co poradzić niektorzy zakladaja ogrzewanie postojowe "dewasto" inni oslone przegubu "marżete" :)

Co do stożka, to wlasnie mozna sobie tak gdybać bez przeprowadzenia pomiarow przed i po. Z doświadczenia wiem ze do Hondy wstawisz zamiast oryginalnego dolotu kawałki rurki i kolanek kanalizacyjnych z Castoramy za 20zl i byle stożek i dostajesz kilka ekstra KM i to czasem niemało bo i zdarzaly sie przypadki ze i dyszka wpadla. Kiedys kolega spedzil pol dnia na testach na hamowni filtrow do swojego Mitsubishi. Odniesieniem byl wynik na seryjnym papierzaku. Po zastosowaniu sportowej wkladki K&N moc wzrosla niewiele chyba z 1-2 KM, na stożku nie zmienila sia a na na gabce ITG wzroslo chyba z tego co pamiętam o 3-4KM. Także co silnik to inne wyniki moim zdaniem, znam jednostki w ktorych wrecz nie należy modyfikować seryjnych odlotów bo bez odpowiedniej wiedzy to sie raczej pogorszy niz poprawi.

Maniak dobrze mowi, wywal ten rezonator wstaw kawalek rury w jego miejsce, nie sądzę żebyś odczuł jego brak

Awatar użytkownika
Johnny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1602
Rejestracja: 11 cze 2009, 14:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wrocław / Mirków

Re: Kappa 2.0 20v - dolot

Post autor: Johnny » 13 sty 2017, 17:42

Na zwykłej rurze będzie fajny bulgot ;-)
Lancia Dedra 1.6 8V 30 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.4 20V 67 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.0 20V TURBO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”