Kappa 2.4 JTD - pompa sprzęgła

Timex
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 29 cze 2013, 15:30
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Gliwice

Kappa 2.4 JTD - pompa sprzęgła

Post autor: Timex » 20 lut 2017, 18:56

Witam . Koledzy mam pytanie odnośnie pompy sprzęgła a mianowicie w sierpniu ubiegłego roku wymieniałem w Lucynie sprzęgło czyli tarcza docisk dwumas uszczelniacze no wszystko aby było cacy i mam problem ponieważ od tamtego czasu wymieniłem już dwie pompy sprzęgła plus ta nowa przy wymianie to już trzecia po prostu szok i aby było jeszcze gorzej wysiadając z rana z auta patrzę i oczom nie wierzę mam cały lewy but mokry mówię to jest niemożliwe a jednak cały pedał sprzęgła zaś mokry i aż po nim kapie więc do jasnej ciasnej czwarty raz to samo . Mechanik który tylko on naprawia mi kappę zachodzi w głowę i rozkłada ręce. Części kupuje tylko i wyłącznie w autosklepie wyrobili sobie u mnie zaufanie i zawsze jestem z nich zadowolony . Na starym sprzęgle jeździłem ponad 6 lat i nigdy nie miałem takich objawów no i nie jeżdżę z pedałem w podłodze , a mimo tego pompy po prostu się rozsiekają. Miał ktoś z Was podobne zajście . Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pomoc . Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2017, 15:13 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4001
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Pompa sprzęgła 2.4jtd

Post autor: volf » 20 lut 2017, 19:12

Przez niecałe pół roku wymieniłeś 3 pompy sprzęgła? A ile kilometrów przejechałeś?
Reklamowałeś te wadliwe?
W sumie pierwsze słyszę, by w kappie były problemy z tym podzespołem. pedał normalnie chodzi czy jakoś nienaturalnie ciężko? Może te zamienniki jakieś lipne, jakiej firmy montowałeś?
Masz jeszcze stary oryginał czyli Bosch? Jeśli jest w jakim takim stanie to zmień uszczelki i zamontuj na próbę, bo chyba nic innego nie pozostało...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Pompa sprzęgła 2.4jtd

Post autor: Maniak » 20 lut 2017, 21:38

volf pisze: 20 lut 2017, 19:12 Przez niecałe pół roku wymieniłeś 3 pompy sprzęgła? A ile kilometrów przejechałeś?
Reklamowałeś te wadliwe?
W sumie pierwsze słyszę, by w kappie były problemy z tym podzespołem. pedał normalnie chodzi czy jakoś nienaturalnie ciężko? Może te zamienniki jakieś lipne, jakiej firmy montowałeś?
Masz jeszcze stary oryginał czyli Bosch? Jeśli jest w jakim takim stanie to zmień uszczelki i zamontuj na próbę, bo chyba nic innego nie pozostało...
Podtrzymuję słowa kolegi.....reklamować 8-O
Ja osobiście nie mam jtd ale te same pompy siedzą w pb i nic się nie dzieje......a używek mam całą stertę bo nikt tego nie chce : gafa :
Pozdrawiam brać klubowiczów : ok2 :
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Timex
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 29 cze 2013, 15:30
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pompa sprzęgła 2.4jtd

Post autor: Timex » 20 lut 2017, 21:45

Prawdę powiedziawszy zawsze brałem nową koszty nie duże i czas czas . Kilometrów robię tyle że gdybym chciał auto sprzedać to licznik muszę kręcić do przodu w 7lat niecałe 40tyś. Pedał jest elegancki pracuje lekko mieciutko bez zastrzeżeń . :(

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pompa sprzęgła 2.4jtd

Post autor: marceli » 20 lut 2017, 21:49

Dziwne ,że nie zareklamowałeś,przecież tak nie może być ,że każda zła.

Nic nie piszesz o wiedzy mechanika,czy on to dobrze tam zakłada?? Wiesz dobrze ,że leci z samej pompy z jej wnętrza?
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”