Kappa 3.0 V6 - wymiana sprzęgła/co zrobić przy okazji

Kamil_91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:38
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bochnia

Kappa 3.0 V6 - wymiana sprzęgła/co zrobić przy okazji

Post autor: Kamil_91 » 27 maja 2017, 9:38

Przymierzam się do wymiany sprzęgła i stąd moje pytanie. Co jest najlepiej zrobić przy okazji tej operacji ? Wiem, że na pewno uszczelniacz wału, ale co jeszcze ? Poduszki silnika ? Widziałem w innych tematach wpisy o "kiełbaśnicy". Może ktoś podać co to za część najelpiej po numerze z EPERa ? Dodatkowo w czasie jazdy gdy mam wciśnięty gaz słychać delikatne szumienie, gdy wcisnę sprzęgło ustaje ono. Czy łożysko za to odpowiedzialne to jest które należy do kompletu sprzęgła czy to jeszcze osobna część ? Chciałbym zakupić wszystkie części i oddać auto do mechanika.
Mój VIN to ZLA83800002072111
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 9:40 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana sprzęgła 3.0 V6 co zrobić przy okazji

Post autor: Borek » 27 maja 2017, 15:17

Też miałem taki objaw z szumieniem, ale u mnie to było słychać na wolnych obrotach - na wyższych już silnik zagłuszał. Wydaje mi się że ustąpiło po wymianie "tylko" kompletu sprzęgła, ale... pamiętam też że sam widziałem (bo mi pokazano) luz boczny łożyska wałka sprzęgłowego (to przez które wałek wychodzi ze skrzyni do sprzęgła), nie wydaje mi się jednak aby było ono wymieniane bo to już element skrzyni. W każdym razie po tamtej wymianie sprzęgła szum zniknął.

Jak ma ci to robić mechanik to najwyżej kup komplet sprzęgła jeżeli na pewno wiesz co dokładnie kupić, a jak on przy okazji znajdzie tam coś innego to się po prostu dogadacie.

Czym jest "kiełbaśnica" opisał topcio: :link:
Drop a gear and disappear!

Kamil_91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:38
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bochnia

Re: Wymiana sprzęgła 3.0 V6 co zrobić przy okazji

Post autor: Kamil_91 » 27 maja 2017, 17:17

Dzięki, czy to jest kiełbaśnica ? https://www.autosklep24.pl/pl/p/Uszczel ... YBRA/13869

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana sprzęgła 3.0 V6 co zrobić przy okazji

Post autor: Borek » 27 maja 2017, 18:08

No, pasuje do opisu. ;)
Drop a gear and disappear!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”