Kappa 2.4 - Brak pierwszego biegu wentylatora

Awatar użytkownika
Eleanor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 08 cze 2012, 14:09
Imię: Marcin

Kappa 2.4 - Brak pierwszego biegu wentylatora

Post autor: Eleanor » 10 lis 2017, 14:50

Cześć, molestuje mnie check engine od elektrowentylatora na prędkości pierwszej, faktycznie ów problem występuje, prędkość druga działa bez zarzutów, tj wentylator chodzi. Sprawdzałem rezystor w obudowie wiatraka, wygląda w porządku, ale podmieniłem na chwile z innej kappy, bez poprawy, sprawdziłem i pozamieniałem miejscami bezpieczniki i przekaźniki i dalej brak poprawy. Czy coś jeszcze po drodze mogło umknąć mojej uwadze? Problem wystąpił i pozostał prawdopodobnie podczas ciągnięcia auta na linie (któryś z czujników wał/wałek i lucyna nie chciała zagadać) infocenter wówczas wyświetlił na chwilę defective electrical connection i engine control system faliure. Teraz na wyświetlaczu pokazuje się tylko ten drugi.

Przestudiowałem trochę forum i nic więcej nie przychodzi mi do głowy, więc proszę o pomoc was :D

Pozdrawiam
Lancia K Coupe 2.4 '00
Opel Frontera Sport '94
Volkswagen Transporter T3 '81
Yamaha R6 '01

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: K 2.4 - Brak pierwszego biegu wentylatora

Post autor: volf » 10 lis 2017, 16:20

Dobrze byłoby sprawdzić przez diagnozę komputerową czy ten błąd/komunikat jest faktycznie ze strony układu chłodzenia.
Tu masz mój temat o podobnym problemie, tylko, że chodziło o 2 bieg, no i silnik inny
viewtopic.php?f=105&t=68487
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Eleanor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 08 cze 2012, 14:09
Imię: Marcin

Re: K 2.4 - Brak pierwszego biegu wentylatora

Post autor: Eleanor » 10 lis 2017, 16:39

Na tyle na ile się nie znam, tak. Miałem błędy jak się podpiąłem, po usunięciu został tylko ten. Próba usunięcia go na ułamek sekundy powoduje CHECK OK w infocenterze, ale błąd i czek wracają sekunde później. Przed usterką miałem zawsze CHECK OK. Wszystkie testy wentylatorów przeprowadzałem w multiecuscan. Mój błąd to P0481. Czyli pozostaje mi tylko rozkręcanie auta?
Lancia K Coupe 2.4 '00
Opel Frontera Sport '94
Volkswagen Transporter T3 '81
Yamaha R6 '01

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: K 2.4 - Brak pierwszego biegu wentylatora

Post autor: volf » 10 lis 2017, 16:51

Czyli ten sam błąd co u mnie był...
Ja miałem kabelek uszkodzony w wiązce w okolicach akumulatora (gdzieś tam pod nim, bo tam biegnie wiązka)
By mieć pewność musisz odszukać pinologię swojego ECU i sprawdzić ciągłość tego konkretnego przewodu.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Eleanor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 08 cze 2012, 14:09
Imię: Marcin

Re: K 2.4 - Brak pierwszego biegu wentylatora

Post autor: Eleanor » 10 lis 2017, 17:21

Przepraszam, nie P0481, a P0480, ale Ty miałeś z drugim biegiem problem, ja z pierwszym to by pasowało. Masz może jakieś zdjęcia z prac wykonanych i dobre rady? :)
Lancia K Coupe 2.4 '00
Opel Frontera Sport '94
Volkswagen Transporter T3 '81
Yamaha R6 '01

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: K 2.4 - Brak pierwszego biegu wentylatora

Post autor: volf » 10 lis 2017, 17:34

Fotek nie mam, bo za bardzo nie ma tam czego fotografować.
U mnie ECU jest w kabinie nad nogami pasażera. Odłączasz wtyczki, znajdujesz właściwy kabel i przy pomocy drugiego zewnętrznego przewodu sprawdzasz omomierzem czy próbnikiem przejście zaczynając badanie przewodu od końca czyli od skrzynki bezpieczników/przekaźników na nadkolu.
Opis wtyczki skrzynki i pinów ECU musisz poszukać w manualach.
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”