Wysokie spalanie Kappa 2.0 155KM LPG STAG 300

rodri669
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2017, 14:40

Wysokie spalanie Kappa 2.0 155KM LPG STAG 300

Post autor: rodri669 » 26 kwie 2018, 18:54

Witajcie,

W akcie desperacji postanowiłem zasięgnąć porady tutaj, ponieważ żaden z mechaników, a byłem u kilku, nie potrafi mi pomóc. Męczę się z tym problemem od lipca 2018 i włożyłem kupę kasy w znalezienie przyczyny. Bez skutku.

Początek:
W dniu zakupu auta od znajomego miałem zwarcie w instalacji LPG (nie jestem rudy :) ). Chodziło o przewody rezerwy butli. Gaziarz szybko się z tym uporał mówiąc, że poprawił również całość, ponieważ instalacja nie była podpięta wg schematu. Pojeździłem, zatankowałem. Spalanie 18 gazu/100km. Byłem u drugiego, skręcił mi ją, spalanie niemal identyczne. Zatankowałem benzynę - spalanie 18l benzyny/100km. Nie mogłem zweryfikować, jakie było spalanie wcześniej (wg słów poprzedniego właściciela nigdy więcej niż 14 gazu mu nie wzięło) więc zacząłem swoją przygodę z naprawami, które są w załączniku bo dużo tego było.

Obecnie:

Z obecnych obserwacji wynika, że:
Auto jest po hard resecie ustawień komputera i odpięciu gazu spaliło ok 11l benzyny w trybie mieszanym.
Po podpięciu gazu 20l LPG i kilka litrów benzyny.
Po przełączeniu na benzynę auto jest wyraźnie zmulone i pali 18l benzyny.
Gaziarz dzisiaj mi powiedział, że wtryski gazu wymagały przeczyszczenia, ale moim zdaniem to nie rozwiązuje problemu. Wg niego nie bierze benzyny a centralka nie pokazuje żadnych błędów i jest dobrze ustawiona.

Historia wymian

W załączniku.

Z góry dzięki za podpowiedzi ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Kappa 2.0 20V 155KM B+G

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Wysokie spalanie Kappa 2.0 155KM LPG STAG 300

Post autor: kond243 » 26 kwie 2018, 19:07

Dziurawy dolot. Lub uszkodzona sonda. A to że falują obroty to może być wina przepływomierza,sondy i dziurawego dolotu. Który rok masz kappy? Obstawiam że dziurawy jest łącznik przed przepustnicą. Lpg trzeba wyregulować jak należy. Z jakich klocków jest lpg złożone? A że czasem strzela i cuduje to poprostu rozjeżdża się adaptacja. Wystarczy odpiąć aku na godzinę i masz reset ecu. Tych którzy robią koło tego auta to sorry ale nie znają go.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

rodri669
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2017, 14:40

Re: Wysokie spalanie Kappa 2.0 155KM LPG STAG 300

Post autor: rodri669 » 26 kwie 2018, 19:17

Dolot i sondę wymieniłem (jest adnotacja o tym w załączniku). Zestaw to Stag 300+, reduktor Zavoli Zeta S, wtryski pojedyncze Hana H2000. Rok 1999. Byłem z nim u speca z Dębicy polecanego na forum i u kolesia, który pracuje w ASO Fiata w Rzeszowie. Wg nich po podpięciu do kompa wszystko było w normie (wg trzech gaziarzy też jest). Magia :D
Lancia Kappa 2.0 20V 155KM B+G

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Wysokie spalanie Kappa 2.0 155KM LPG STAG 300

Post autor: kond243 » 26 kwie 2018, 19:29

Przepływka na pewno dobrze pokazuje? Odepnij i zobacz co z obrotami. Wariator w tych autach nie siada. Gruszka klap vis w dolocie jest szczelna? Czy silnik pracuje na krótkich kanałach cały czas. ??? Gruszka jest od strony rorządu.Coś jest cały czas nie tak. A Wydech nie jest zapchany? Np zdechł katalizator.?
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

rodri669
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2017, 14:40

Re: Wysokie spalanie Kappa 2.0 155KM LPG STAG 300

Post autor: rodri669 » 26 kwie 2018, 19:44

Przepływka pokazuje dość wysokie odczyty, ale jednak po resecie kompa to auto pali normalnie więc nie wiem czy to to. Poza tym słyszałem, że nie powinna mieć ona wpływu na jazdę na gazie. Też słyszałem, że wariator nie siada, ale zaufałem mechanikowi i 600zł za niego zapłaciłem a zero efektu :( Gruszka jest OK, VIS działa.
Bardziej bym szedł jednak w stronę gazu czyli uszkodzonego sterownika gazu, który wpływa na CPU samochodu dając mu błędne parametry. Poprzedni właściciel miał z nim problem, że poniżej 1600 obrotów paliło mu benzynę, ale się z tym uporał (może dlatego instalacja nie była wg schematu). Zakładam, ze to auto wcześniej faktycznie chodziło normalnie i że raczej to ma związek z tym zwarciem. Ewentualnie może wtryskiwacz gazu lub benzyny bo z luźnych obserwacji wynika, że im dłużej od tankowania, tym większe spalanie a przed wymianą sondy lambda, która nic nie zmieniła, mechanik mówił, że była mokra. Gdy przestawało mi palić na jeden cylinder to zawsze był ten sam.
Lancia Kappa 2.0 20V 155KM B+G

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie Kappa 2.0 155KM LPG STAG 300

Post autor: marceli » 26 kwie 2018, 22:55

Hej,
skoro tak już krążysz po specach LPG ,byłeś w Niwiskach koło Mielca może U Marcinów?
Jak nie to tam jedź i naprawią Ci w końcu ten gaz.

Czy teraz auto na Pb miarodajnie pali tyle samo tzn dobrze chodzi ?Nie chodzi mi o jeden pomiar ale o kilka tankowań.

Jak pewnie wiesz auto ,żle chodzące na Pb nie będzie poprawnie działało na LPG.Wiec wniosek prosty jest.

Jak przepływka może nie mieć wpływu na LPG przy instalacji sekwencyjnej??
Jedź chłopie gdzie trzeba bo sam nie za bardzo się znasz a bujdy Ci wciskają po całości.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”