Kappa - linka ręcznego

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Kappa - linka ręcznego

Post autor: wojtas » 19 wrz 2005, 18:07

Ludzie pomóżcie - za 2 tygodnie mam przegląd a tu linka ręcznego odmawia współpracy.Mechanik orzekł, że za dużo roboty aby ją zdemontować i próbować rozruszać. Sprawa może się zakończyć niepowodzeniem. Potrzebna jest nowa lub używana sprawna. W ASO to troche zadrogi biznes jak na mój gust. Ponad 300zł za linkę to już chyba przesada. Pomocy :!: Gdzie można coś takiego dostać :?:

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Lewutek » 19 wrz 2005, 22:20

Linek ręcznego w Kappie jest 3 sztuki ... z tego 2 się wymienia a każda z nich po około 150 zł co daje 300zł ... Czy miałeś na myśli 300 zł za 2 sztuki czy tylko za jedną :?: :?:

W niedługim czasie też mnie to czeka ...:mrgreen:
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Anonymous

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Anonymous » 19 wrz 2005, 23:36

Również i mnie w tym miesiącu czeka przegląd zatem sprawę niedziałąjącego ręcznego już rozwiązałem.
Liniki lewa i prawa kosztowały mnie około 90 zł za sztukę. Sama wymiana nie rozwiązała do końca problemu, trzeba było pogrzebać jeszcze troszkę przy zaciskach.

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Lewutek » 19 wrz 2005, 23:54

"filip" pisze:...Liniki lewa i prawa kosztowały mnie około 90 zł za sztukę.
A gdzie nabyłeś te "lineczki" ... bo cena atrakcyjna ... kto jest producentem???
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Anonymous

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Anonymous » 20 wrz 2005, 9:45

Nabyłem je w Olsztynie. Szczegułów możesz się dowiedzieć pod numerem:
(0-89) 541 78 50 lub 52

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - linka ręcznego

Post autor: tomek » 20 wrz 2005, 10:11

"filip" pisze: trzeba było pogrzebać jeszcze troszkę przy zaciskach.
Podejrzewam sie, ze diagonoza bedzi taka jak u mnie - trzeba wymienic zaciski, mimo, ze hamulce dzialaja znakomicie :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Anonymous » 20 wrz 2005, 10:19

"tomek" pisze:
"filip" pisze: trzeba było pogrzebać jeszcze troszkę przy zaciskach.
Podejrzewam sie, ze diagonoza bedzi taka jak u mnie - trzeba wymienic zaciski, mimo, ze hamulce dzialaja znakomicie :(
O to chodzi że nie musiałem wymieniać zacisków. Zapieczony był wewnątrz czop. Rozebrałem je w drobny mak, poczyściłem, nasmarowałem i chodzą jak nowe.
Rozumiem że w pierwszym lepszym warsztacie mechanikom nie chce się robić takich żedy, gdyż uważają że to im się nie opłaca.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - linka ręcznego

Post autor: tomek » 20 wrz 2005, 11:16

"filip" pisze: Rozumiem że w pierwszym lepszym warsztacie mechanikom nie chce się robić takich żedy, gdyż uważają że to im się nie opłaca.
Moj mechanik, do ktorego mam zaufanie - naprawia mi auta od 5-6 lat, raczej sprawdzil to dobrze, ale zawsze itnieje taka mozliwosc :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Kappa - linka ręcznego

Post autor: wojtas » 20 wrz 2005, 18:10

A może ktoś ćwiczył temat rozruszania starych linek,może jakaś kompiel w ropie lub smarowanie od wewąntrz daja wyniki :)

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Blash » 20 wrz 2005, 18:30

wd40 wtryskiwany do pancerza

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Kappa - linka ręcznego

Post autor: wojtas » 20 wrz 2005, 18:33

Dzieki.Trzeba ja zdemontowac zeby to zrobic czy mozna jakos dostac sie tam bez wchodzenia pod auto :?:

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Blash » 20 wrz 2005, 19:37

no tego to już nie wiem trzeba na pewno wejsc pod auto i popatrzec jakie dojscie jest

Anonymous

Kappa - linka ręcznego

Post autor: Anonymous » 20 wrz 2005, 20:10

Żeby dobrać się do końcówek przy dźwigni należy zdemontować atrapę drewnopodobną i poluzować tunel. Aby odłączyć linki od mechanizmu najlepiej usiąść na tylnej kanapie i od strony tylnego nawiewu i popiołki dobrać się do nich. Następnie niestety trzeba się wczłapać pod samochód i je wyjąć. Żeby całkowicie odłączyć linki oczywiście również trzeba odpiąć je od zacisków przy kołach.
Pozdrawiam i życzę powodzenia przy demontarzu.

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 22 sty 2008, 8:03

czy komuś udało sie rozruszać blokującą sie linkę w pancerzu ??
np wd40 lub innym specyfikiem

przypadłość fiata 126p trapi także moją lancie, linka się blokuje i trzyma jeden zacisk, który sie strasznie nagrzewa.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kappa - linka ręcznego

Post autor: fazi » 23 sty 2008, 9:54

Witam gdy kupiłem KAPPE obie linki stały mój mechanik postanowił dorobić koszt ok 100 zł 6mcy i działają do dziś.Przypuszczam ,że w okolice kazdego miejsca zamieszkania nie powinno być z tym problemu.A co do serwisu oni chyba tylko są ,aby być ,oprócz kasowania w tysiacach bo taka jednostka miary tam istnieje nic wiecej.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”