Kappa - łącznik stabilizatora

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Radek » 02 sty 2017, 13:01

Bichoń pisze:
Sądzę, że za kilka tygodni, jak aukcja zniknie, to nikt nie będzie wiedział o co ci chodziło.

Też prawda,dla ciekawskownikliwych pozostanie archiwum alledrogo! ;)

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7276
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: faraon » 02 sty 2017, 13:58

Radek pisze:http://allegro.pl/drazek-lacznik-stabil ... 21629.html

A co myślicie o tym?Renomowany producent niemiecki[ inny ] :lol: cena 8-O ,hmmm chyba chochlik przewalił przecinek za daleko :lol:


A tak serio warto dać 100 za Birtha??Właśnie mam do wymiany i się rozglądam w temacie?
W punktach:
1. zdjęcie jest poglądowe - czyli nic nie wiemy o sprzedawanym przedmiocie oprócz opisu, jak wygląda i ...
2. zdjęcie jest włoskiego OCAP-a, którego ja osobiście (z doświadczenia) nie polecam
3. BIRTH za 100 jest wg mnie lepszym rozwiązaniem niż OCAP bo wygląda na solidniej zrobiony (mam u siebie 2 sztuki) a jeśli nawet padnie po góra 15 tys. jak OCAP, to jest o "połowę" tańszy"
4. Decyzja jak zwykle należy do Ciebie ;)
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Radek » 02 sty 2017, 15:16

Dziękuje ;)

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Radek » 10 lut 2017, 15:11

Mechanik{zaznaczę że kolega i dobry chłopak} ;) mi dziś zamontował Birthy no zobaczymy bo zbluzgał mnie że gówniane bo odrazu gwint w pierwszym uwalił i na patencie szerokie dwie nakrętki założył więc nie wróże zbytnio wielkiego przebiegu a po 100 były.Więc biorę starego i wymyśle patent własny chyba najlepsze wyjście?!Może ten ala mondeo,zobaczymy ile te pośmigają :roll:

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Borek » 10 lut 2017, 23:04

W Autosklepie przypadkiem nie pojawiły się ostatnio te prawidłowe łączniki? Coś tak mi się kojarzy.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Radek » 11 lut 2017, 15:54

Te były z autosklepu.Pojezdzimy zobaczymy ;)

DzikaFlisica
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:04
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: DzikaFlisica » 20 lut 2017, 1:08

Ja kupiłem birthy w okolicach listopada. Przejechałem może z 5 tyś km. Dodam, że jeżdżę po niezłej jakości drogach i na dziury uważam tak, że chyba nikt tak nie uważa - zwalniam zawsze, a najlepiej omijam, więc jadę jak po alkoholu czasem.

Przechodząc do tematu - birthy po tych 5 tyś km. do niczego się nie nadają. Jeszcze nie wiem czemu, ale lewy zaczął mocno stukać, prawy jest na wykończeniu (byłem na szarpaku żeby sprawdzić co to, bo niedawno robiłem całe zawieszenie). Dlatego osobiście odradzam, niedługo zajmę się reklamacją do Autosklepu i po przeczytaniu 27 stron tego wpisu w dniu dzisiejszym wnioskuję, że chyba najtaniej/najlepiej wybrać patent z mondeo na czerwonym poliuretanie.

Pozdrawiam.

P.S - Niebawem duuuuży update wątku o moim Kapiszonie, ale nie tylko. ;)

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Maniak » 20 lut 2017, 3:47

A ja zamontowałem cały drążek z używki. : buja w oblokach :
Sprawny oczy,wiście i powiesił je na gwoździu :lol:
Pozdrawiam brać klubowiczów : ok2 :
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Awatar użytkownika
Arek175
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 31 mar 2015, 19:16
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Siemianowice Sl

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Arek175 » 05 mar 2017, 12:15

Ja u siebie mam z mondeo na oryginalnych gumach z tych łączników. Mam na nich jakieś 15 tys zrobione. Bez poliuretanów troszkę słabawe bo już mi postukują na niewielkich nierównościach i przy mocniejszych skrętach (nie... nie przeguby Panowie). Raz mi się zsunął jeden przy mocnym skręcie i wjeździe na próg zwalniający przed przejściem dla pieszych. Strasznie stukał bo stabilizator o niego walił ale tulejka nie wypadła z łącznika heh. Wystarczyło go głębiej nasunąć. Generalnie jestem zadowolony. Wystarczy rozwiązać problem dolnej gumy w tym łączniku i myślę że ten patent ma racje bytu. Choć i tak bym wolał coś co solidniej trzyma się wahacza. A.... moje łączniki były firmy MEYLE czy jakoś tak. Polecam. Kosztowały mnie 15 zł sztuka.

Awatar użytkownika
Energetyk
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1222
Rejestracja: 18 wrz 2015, 20:14
Imię: Daniel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: Energetyk » 05 mar 2017, 22:38

Prawdę mówiąc najprościej to jest założyć łącznik z Bravo/Brava/Marea albo iść po bandzie i dobrać z Ducato jak ma być solidniej. Tylko trzeba uważać bo tam były też z tulejką 15mm a nie 12mm. Widziałem też kiedyś fajny łącznik chyba z Land Rovera który mógłby posłużyć na dawcę ale bez spawania się nie obejdzie.
Była: Lancia Kappa 2.0 20V Turbo
Jest: Volvo V70 II 2.4 20V

Awatar użytkownika
volumetrico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 06 gru 2010, 17:41
Lokalizacja: Krakow

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: volumetrico » 30 kwie 2018, 19:03

Jak jest mocowany/zabezpieczony łącznik stabilzatora do pręta stabilizatora w kappie ? zdemontowalem staby z kappy z myslą o cromie, tylny jest tego samego kształtu ,tylko 2mm grubszy{ mowa o wczesnej kappie 96}, czyli OK. Przedni 3mm grubszy , jeszcze nie porównałem kształtu, na oko to samo co w cromie, tylko inaczej mocowany jest łącznik, w crome/themie, na nakretke,w kappie jak ?


To co zdemontowałem z auta to chyba jeszcze oryginalne, nadal sprawne bez luzu tylko strasznie pordzewiałe łaczniki TRW na stabilzatorze, wyglądaja jakby byly nasuniete na drazek ? na wcisk ? nie ma tam żadnego segera? pierścienia zabezpieczającego? to jest tak pordzewiałe, ze mogło sie "zespolic" w bryłe rdzy :) jak na złosc w eperze jest stab razem z łącznikami przedstawiony, łącznik nie wystepował jako częsć zamienna?
Solo italiana automobili da Cracovia.

Awatar użytkownika
cool_r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 21 lip 2009, 18:13
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: cool_r » 30 kwie 2018, 20:30

Wystarczy że wklepiesz sobie nawet w alleg.. i masz dostępne łączniki do wyboru, jest on wciskany.
LanciA_K_2.0_vis'99+BOMBA
www.WreckedExotics.com <-----łezka w oQ jak nic

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: volf » 01 maja 2018, 17:46

Oryginał na silny wcisk a potem to już różnie. Jak było zamontowane z luzem to każdy następny jest coraz luźniejszy i trzeba się ratować jakimiś cienkimi blaszkami, ja złapałem spawarką...
A fabryczny stabilizator występował tylko razem z łącznikami.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: marceli » 04 cze 2018, 22:50

Dodam swoje "trzy grosze"....

Też mam jeden łącznik Autosklep-Birth,łącznik sam w sobie ok, trzyma dobrze na zgrzewie czy tam ścisku nie puścił ,na przegubie też ok.

Tylko że stuka jak wiadomo na stabilizatorze.Więc kanał,wyjęcie,pomiar. Łącznik otwór 12,2mm, stabilizator 11,7mm,no niestety tak to będzie stukać i oczywiście i mi pukało też.

Chwila namysłu i próba nr 1

Łącznik na wiertarkę stołową rozwiercamy z chłodzeniem oczywiście i stopniowo do wymiaru 16mm.

Dorobiłem tulejkę ,wcisnałem w łącznik a na stabilizator weszło bez luzu. Założyłem ,test ,cisza.

Chyba jedyny pewny i trwały sposób.

Birth powinien robić pasowniejsze łączniki i byłby spokój.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

GepardMG
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 4057
Rejestracja: 01 kwie 2009, 21:50
Imię: Marcin
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Kappa - łącznik stabilizatora

Post autor: GepardMG » 05 cze 2018, 19:20

marceli pisze: 04 cze 2018, 22:50 Dodam swoje "trzy grosze"....

Też mam jeden łącznik Autosklep-Birth,łącznik sam w sobie ok, trzyma dobrze na zgrzewie czy tam ścisku nie puścił ,na przegubie też ok.

Tylko że stuka jak wiadomo na stabilizatorze.Więc kanał,wyjęcie,pomiar. Łącznik otwór 12,2mm, stabilizator 11,7mm,no niestety tak to będzie stukać i oczywiście i mi pukało też.

Chwila namysłu i próba nr 1

Łącznik na wiertarkę stołową rozwiercamy z chłodzeniem oczywiście i stopniowo do wymiaru 16mm.

Dorobiłem tulejkę ,wcisnałem w łącznik a na stabilizator weszło bez luzu. Założyłem ,test ,cisza.

Chyba jedyny pewny i trwały sposób.

Birth powinien robić pasowniejsze łączniki i byłby spokój.
Myślałem o tym... z jakiego materiału zrobić tulejkę redukcyjną ?
wymiar +/- 11 ,0 mm wewnątrz (do rozwiercenia) by był ok ?
Marcin

Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "LKP2019".

e-mail : sklep@autosklep24.pl
tel : 792 465-368 , 42 688-01-49

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”