Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Vito87
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Limanowa

Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Post autor: Vito87 » 06 lis 2008, 20:27

Witam, potrzebuje kupic tulejke waHacza wzdłużnego (lewy tyl) ale nie idzie tego dostać w sklepie, znalazłem coś na allegro, czy to na pewno ta tulejka?

Do jednego waHacza przychodzi tylko jedna tulejka? Proszę o szybka odpowiedz.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: wega » 06 lis 2008, 20:41

Obrazek

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: mikaeltdi » 06 lis 2008, 20:52

Hej tak jak napisane tulejka ''zwrotnicy'' ,wg Eper nr częsci 60682636, ale to raczej nie to samo co wachacz wzdłużny zapytaj w autosklep24 lub LT,te tulejki zwrotnicy sa mocowane praktycznie pod zwrotnicą w otworze ,wymieniałem nie tak dawno koszt 12,- za sztukę .
pozdro..
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: Bany » 06 lis 2008, 22:30

trzeba kupić cały wahacz,tulejek sie w nim nie wymienia

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: merbart » 07 lis 2008, 6:28

Pisałem o tych tulejach bo wymieniałem u siebie tu masz namiary na sklep w którym je kupisz wymiana jest prosta jak wiązanie buta http://www.tedgum.pl/
Pozdrowienia
Czarna Kappa 2,4 JTD

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: szarkiz » 07 lis 2008, 7:27

"Bany" pisze:trzeba kupić cały wahacz,tulejek sie w nim nie wymienia
Wymienia sie, zarówno w starym typie wahacza jak i w nowym. Oczywiście mowię o tej wiekszej tulejce z przodu tylnego wahacza.
I mozna do tego podejsc dwojako.

Jesli to nowy typ wahacza to problemu własciwie nie ma, trzeba tylko wybić tuleje i wstawić nową.

Starszy typ wahacza różni sie lekko konstrukcją. Składa sie z dwóch zespawanych kawałków blachy i jest pusty w środku. Problemu może nastręczać jedynie sposób wybicia tuleji, gdyż w miejscu gdzie ona sie znajduje wahacz jest rozdwojony i aby nie uszkodzic wahacza nalezy po prostu cos w szpare wcisnąć.
Nie jest to w zaden sposob trudne ale drobne ryzyko jednak istnieje. Klient w warsztacie wybijał tuleje w moim takim własnie wahaczu w ciagu 3 minut.
Inna sprawa to kupno identycznej tuleji. Nie wiem czy istnieje zamiennik czy też oryginał, bo po kilku dniach poszukiwania poddałem temat i kupiłem dwa wahacze od Lancii Themy po 50 pln sztuka i zamontowalem w Kappie. Tuleje wymienia sie bez problemowo i kosztuja okolo 15 pln.

pozdr.
Przemek.
Lancia Kappa 2.0
Datsun Laurel 2.8D 1984
Legnica

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: Bany » 07 lis 2008, 7:35

jezeli są wymienne to podaj jakiś namiar na takie tuleje.
z tego co pamietam to wystepuje cały wachacz
napisałeś że kosztują po 15 pln,i że sa dostepne bez problemu
a potem że założyłeś wahacze od themy??

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: szarkiz » 07 lis 2008, 8:14

Twoje podejście do tematu jest takie samo jak serwisu fiata.

Trzy lata temu, kiedy wymienialem rzeczony wahacz, slyszałem własnie takie odpowiedzi. Tuleji nie wymienia sie, bo konstrukcja wahacza nie pozwala na jej wyjęcie, gdyż skutkuje to uszkodzeniem wahacza. Jedyne co mozna to kupic nowy .. 250 pln za sztuke jesli mnie pamieć nie myli. Dla pewnosci pojechalem do zaprzyjaźnionego warsztatu, gdzie tuleje miałem w rece po kilku minutach operacji. Czyli jednak da rady. Niestety zgodnie z VIN-em mojej Kappy wahacz i tuleje byly jednością wiec zaden sklep nie potrafił dobrac samej tuleji bo nie znal jej wymiarów. Proponowano zwymiarowanie i szukanie na własną rękę zamienników, a na to czasu nie mialem... potrzebowalem auta na dojazdy do pracy.
Wiec zamiast tracic czas na szukanie podobnych tuleji podpytalem na forum i okazalo sie ze szybciej wymienic caly wahacz na wersje od Themy, co też uczyniłem i problem sie rozwiązał. Od tamtej pory nie mam kłopotów związanych z szukaniem ewentualnie pasujących tuleji, po prostu kupuje themowskie. Ot i cała historyja.

A zmierzam jedynie do tego ze skoro mozna je wyekstrahować to mozna równiez założyć nowe, trzeba je tylko znalezc, ale na to szkoda mi bylo czasu.

Drugim podobnym przypadkiem są gumy stabilizatora poprzecznego tył do Kappy. Serwis Fiata rozłożył ręce, bo tego sie nie wymienia to sie kupuje cale nowe razem z drążkiem... błahostka 500 pln. Ale serwis nie powie ze mozna założyć gumy od stablilizatora przód Fiata Cromy po 7 pln sztuka.

Czasem zeby znaleźć alternatywny sposób naprawy trzeba mieć chwile czasu i odstawic auto... a to nie zawsze sie udaje.
Lancia Kappa 2.0
Datsun Laurel 2.8D 1984
Legnica

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: prezesjm » 07 lis 2008, 8:23

W autosklep24 mają już w sprzedaży tuleje do wahacza tylnego do Kappy. Cena troszku zaporowa ale i tak to 1/3 ceny wahacza.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - tulejka wachacza wzdluznego

Post autor: annubis17 » 07 wrz 2010, 12:30

Trochę odkopie, ale potrzebuję szybko odpowiedzi, najlepiej jeszcze dzisiaj w godzinach pracy zakładów.

Mam do wymiany tuleje w wahaczu wzdłużnym tylnym, te większe które są mocowane do budy a nie do zwrotnicy.
Gdzie tych tulei szukać? Bo nigdzie nie występuje w sklepach. Widzę że wymienialiście je więc dajcie namiary dokładnie gdzie można je kupić, a najlepiej link bezpośrednio do produktu lub numer jego, bo nie chcę żeby przysłali mi nie to co potrzebuje;)

Rok 98 po lifcie

Dane wg. VIN

SP - KAPPA BZ 2000-2400 (1994-2001)
107.252.1.0 - BN."LS" 2000 20V 5CIL. GAMMA '98
Engine: 1056147 Vehicle: 02078665 Prod. date: 5/1998

Więc to jest nowy typ, czy stary? Bo niby nowy od czerwca był, ale czy po lifcie nie powinien być nowy typ?

Czy to to?
:link:

Czy moze coś stąd?
:link:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010, 13:49 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: skróciłam linki
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Kappa - tulejka wahacza wzdluznego

Post autor: szarkiz » 07 wrz 2010, 13:42

Odpowiedź dotyczy TYLKO tuleji przedniej wahacza wzdłużnego tylnego. (tuleji dużej) z katalogu TEDGUM-u

indeks: 00375692
- średnica zewn. 42 mm, do Lanci Themy
- w serwisie ASO Fiat kupilem jeszcze taniej.około 25 pln /sztuka, chyba niemieckie.

indeks: 00378301
- średnica zewn. 52 mm, do Kappy
- stary typ wahacza. Wahacz wygląda jakby był sklejony z dwóch blach. Rozszczepiony przy tuleji.

Indeks: 00378302
- średnica zewn. 58 mm
- nie znam, bo mialem tylko starsze kappy sprzed liftu.
- prawdopodobnie do nowego wahacza, który ma przekrój okrągły. Niestety nie znam średnicy tuleji dużej.

Już w drugiej Kappie wybrałem przeszczepienie wahaczy od Themy i inwestycje w sprawdzonej jakości tuleje.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Post autor: annubis17 » 07 wrz 2010, 20:46

Zmierzyłem, sa 58mm już zamówione w autosklepie.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Post autor: karol69 » 18 lip 2011, 19:13

ile jest roboty z wymianą wahacza tylnego ?
da się łatwo samemu zrobić bez kanału ?

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Post autor: Ventura » 12 cze 2016, 15:39

Tak czytam ten temat i troche zgłupiałem. Przy kupnie auta dostałem: 2 sztuki 00378301 i 2 sztuki 00378302 oczywiście wyglądają różnie i dotychczas myślałem, że to jest przód + tył ale po sprawdzaniu katalogów wychodzi na to, że to jest ta sama część tylko, że do nowego i starego drążka (wahacza) wzdłużnego?

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - tulejka waHacza wzdłużnego

Post autor: volf » 12 cze 2016, 21:57

Pewnie poprzedni właściciel nie był pewny czy ma nowy czy stary typ wahaczy i na wszelki wypadek kupił obydwa rodzaje, tylko nie wiem ten Tedgum będzie wystarczająco dobry/trwały. Ciekawe czy ktoś już montował i mógłby się pochwalić jak to zdaje egzamin...
W tych płaskich wahaczach oryginalne tulejki są wyjątkowo miękkie a wytrzymują minimum 300kkm (według moich doświadczeń) :)
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”