Kappa - problemy z czujnikiem klocków

Awatar użytkownika
maliniak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 148
Rejestracja: 18 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zgierz

Kappa - problemy z czujnikiem klocków

Post autor: maliniak » 07 lis 2008, 18:14

Właśnie skonczyły się klocki z przodu jednak zaden komunikat sie nie weswietlił przy wymianie okazało sie ze czyjniki w klockach były ok podłonczyłen przewód i dotknołem do tarcz ale zadnego komunikatu.
Moze ktoś sie wie gdzie idą przewody od czujek .
W wszystkich kappach na zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego są przewody do czujnika pozomu płynu a u mnie na zbiorniku takich przewodów nie ma inawet przy niskim poziomie płynu tez zadnego komunikatu.
Czy była taka wersia bez czujki poziomu płynu ?
prosze o pomoc moja wersia to kappa 2.0 20v vis 1998po modernizacji
kappa 2,0 vis mz etz 250. honda st 1100 paneuropan Thesis 2.4 jtd
tel 698679081

argenta67

Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: argenta67 » 07 lis 2008, 19:02

Czujnika poziomu płynu chłodniczego to już w 97 nie było, prawdopodobnie stwierdzili producenci, że wahania płynu mini-maxi(zimny-ciepłu) jest zbyt duże aby czujnik mógł się prawidłowo zachowywać i nie robić fałszywego alarmu ale czujki klocków masz gdzieś przerwę w połączeniach bo kontrolka powinna się zapalać.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: volf » 07 lis 2008, 20:59

U mnie też nie działa ta sygnalizacja od klocków, dotykałem przewód do masy i nic... Nie wiem czy powinna świecić się jakaś kontrolka czy komunikat na infocenter?
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: Egon » 08 lis 2008, 10:18

"argenta67" pisze:Czujnika poziomu płynu chłodniczego to już w 97 nie było, prawdopodobnie stwierdzili producenci, że wahania płynu mini-maxi(zimny-ciepłu) jest zbyt duże aby czujnik mógł się prawidłowo zachowywać i nie robić fałszywego alarmu ale czujki klocków masz gdzieś przerwę w połączeniach bo kontrolka powinna się zapalać.
Potwierdzam jak zrobiło sie zimniej ok 0 stopni to rano wyskakuje mi kom. ze mam mało płynu bo lekkim nagrzaniu (przejechaniu 2 km) komunikat znika stan po nagrzaniu mam pomiedzy min. a max. dolałem teraz by po nagrzaniu było pod max. by problem znikł a czy ten komunikat wyświetla się też jak płynu jest powyzej max ??
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

argenta67

Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: argenta67 » 08 lis 2008, 11:25

"Egon" pisze:
"argenta67" pisze:Czujnika poziomu płynu chłodniczego to już w 97 nie było, prawdopodobnie stwierdzili producenci, że wahania płynu mini-maxi(zimny-ciepłu) jest zbyt duże aby czujnik mógł się prawidłowo zachowywać i nie robić fałszywego alarmu ale czujki klocków masz gdzieś przerwę w połączeniach bo kontrolka powinna się zapalać.
Potwierdzam jak zrobiło sie zimniej ok 0 stopni to rano wyskakuje mi kom. ze mam mało płynu bo lekkim nagrzaniu (przejechaniu 2 km) komunikat znika stan po nagrzaniu mam pomiedzy min. a max. dolałem teraz by po nagrzaniu było pod max. by problem znikł a czy ten komunikat wyświetla się też jak płynu jest powyzej max ??
Jak jest za dużo to go po prostu wyrzuci.

Awatar użytkownika
maliniak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 148
Rejestracja: 18 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zgierz

Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: maliniak » 11 lis 2008, 15:19

Dzieki wszystkim za odpowiedzi .
Rozwiały sie moje wątpliwosci co do płynu,a obwód czujnikow klocków sprawdze sobie w wolnej chwili
Pozdrawiam
kappa 2,0 vis mz etz 250. honda st 1100 paneuropan Thesis 2.4 jtd
tel 698679081

argenta67

Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: argenta67 » 11 lis 2008, 15:28

"maliniak" pisze:Dzieki wszystkim za odpowiedzi .
Rozwiały sie moje wątpliwosci co do płynu,a obwód czujnikow klocków sprawdze sobie w wolnej chwili
Pozdrawiam
Instrukcja mówi, że infocenter powinien wyświetlić komunikat. :D

roger.glowacki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Imię: Roger
Lokalizacja: Konin

Re: Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: roger.glowacki » 07 lip 2016, 8:41

a czy wszystkie Kappy miały czujniki zużycia klocków?;

w mojej świeci się kontrolka od układu hamulcowego, ale płyn jest na pewno ok; gość od którego kupowałem twierdził, że po prostu założył klocki bez czujników, ale jak pobieżnie się przyglądałem to nie widzę nigdzie żadnych przewodów które miały by iść do klocków;

za to zauważyłem powiązanie z ABS; czasami (2 razy na miesiąc) ta kontrolka wykrzyknika gaśnie i wtedy działa mi ABS; ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu znów się pojawia i ABS nie działa; stąd pytanie numer dwa:
czy to znaczy, że wykrzyknik jest sygnałem uszkodzenia ABS?;
wiem, że jest osobna kontrolka (taka żółta) z napisem ABS, ale ona się prawie nigdy nie świeci (raz tylko czy dwa w zeszłym sezonie się pojawiła przy dużych mrozach i to na postoju po czym lekko przygasła i po rozgrzaniu znikła więc to zignorowałem bo ABS i tak nie działa jak się wykrzyknik świeci);
Roger

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: kond243 » 08 lip 2016, 16:33

Brak przejścia do kontrolki abs. Licznik działa? U mnie przy zaświeceniu wykrzyknika wspólnie z kontrolką abs umierał licznik. Okazało się umarła elektronika pompy abs. Po wymianie na używke sprawną jest już ok. Który rok kappy? Jak przed liftowa to licznik będzie działał tam jest impulsator. W polifcie licznik uzależniony od abs.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

roger.glowacki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Imię: Roger
Lokalizacja: Konin

Re: Kappa - Problemy z czujnikiem klocków

Post autor: roger.glowacki » 08 lip 2016, 16:40

rok 2000; prędkościomierz (bo myślę że o nim mówisz) działa niezależnie od funkcjonowania ABSu; nawet jak się świeciły obie kontrolki (wykrzyknik i ABS) to prędkościomierz działał;
za to czasem zdarza się taki myk, że wszystkie wskazówki (obrotomierz, prędkość, temperatura, paliwo - nie jestem pewien czy Volty też) lecą w dół tak jak by padło zasilanie całych zegarów; po kilku sekundach wszystko wraca do normy, ale zazwyczaj jak już padną to dzieje się to kilka razy bezpośrednio po sobie; i po tym kilka dni działają jakby nigdy nic;
Roger

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”