Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: krzychc » 10 lip 2011, 22:37

Witajcie, pokrzywiły mi się tarcze z przodu i zmuszony jestem do ich wymiany. Jak zwykle zwróciłem się z zapytaniem do autosklep24 gdzie kupuję części do mojej Kappy. Zaproponowali tarsze SAMKO i klocki MAGNETI MARELLI. Przeglądając forum doszedłem do wniosku, że to dobry wybór, szczególnie trwałe wg opinii są klocki MM. Ale mam pytanie - na allegro znalazłem ofertę tarcz i klocków opisanych "Przedmiotem aukcji jest sportowy zestaw tarcze wiercone i nacinane serii GTR + klocki hamulcowe firmy TRW" w cenie około 10% drożej. Czy ktoś miał z takimi do czynienia i czy może określić czy są coś warte lub czy w podobnej cenie można nabyć komplet, który jeszcze skuteczniej będzie zatrzymywał Kappę?

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Luckyy » 11 lip 2011, 0:26

o tych sportowych nie wiem nic ale mam SAMKO i tak sobie :)

kupiłem SAMKO tarcze + VALEO klocki i klocki zdecydowanie ODRADZAM, gdy miały jeszcze polowe wymieniłem na nowe TRW bo przestały hamować a tarcze w tym czasie były prawie na granicy kwalifikowania się do wymiany ale jeszcze zostawiłem (brak kasy). Możliwe, że to klocki je tak zjadły ale tego nie mam jak potwierdzić.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Dawka » 13 lip 2011, 18:31

Jako że zanim u siebie w firmie zacząłem handlować hamulcami Samko musiałem sprawdzić jak to się spisuje, królikiem doświadczalnym był Peugeot 406 2.0 HDI Kombi trochę podłubany i ma ok 160km/310NM, wcześniej miał założone nacinane tarcze ATE POWER DISC czyli najwyższa półka i do tego klocki Ferodo Premier więc też wysoko. Zestaw się dość szybko skończył i nie hamował jakoś rewelacyjnie, tak jak wyżej wspomniałem spróbowaliśmy z bratem zestaw Samko, hamowanie zdecydowanie się poprawiło, jest ciszej niż na tych od ATE + Ferodo, z żywotnością to ciężko określić bo brat zrobił dopiero ok 10tyś km.
Co do Valeo czy Magneti Marelli, to nie są firmy które specjalizują się w układach hamulcowych a więc korzystają z fabryk innych producentów, jakich i skąd tego niestety nigdy się nie dowiemy, co do opini Luckyy to jak widać klocek był za twardy co w efekcie doprowadziło do zabicia przedwcześnie tarcz. Jeszcze zapytam z ciekawości, czy klocki Valeo nie popiskiwały ??

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Krissu1980 » 13 lip 2011, 18:40

Dawka pisze:Jako że zanim u siebie w firmie zacząłem handlować hamulcami Samko musiałem sprawdzić jak to się spisuje, królikiem doświadczalnym był Peugeot 406 2.0 HDI Kombi trochę podłubany i ma ok 160km/310NM, wcześniej miał założone nacinane tarcze ATE POWER DISC czyli najwyższa półka i do tego klocki Ferodo Premier więc też wysoko. Zestaw się dość szybko skończył i nie hamował jakoś rewelacyjnie, tak jak wyżej wspomniałem spróbowaliśmy z bratem zestaw Samko, hamowanie zdecydowanie się poprawiło, jest ciszej niż na tych od ATE + Ferodo, z żywotnością to ciężko określić bo brat zrobił dopiero ok 10tyś km.
Co do Valeo czy Magneti Marelli, to nie są firmy które specjalizują się w układach hamulcowych a więc korzystają z fabryk innych producentów, jakich i skąd tego niestety nigdy się nie dowiemy, co do opini Luckyy to jak widać klocek był za twardy co w efekcie doprowadziło do zabicia przedwcześnie tarcz. Jeszcze zapytam z ciekawości, czy klocki Valeo nie popiskiwały ??
Jako sprzedawca klocków raczej powinieneś wiedzieć, że to nie twardość klocków jest powodem piszczenia...

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Dawka » 13 lip 2011, 18:55

Wcale tak nie twierdze i nie łącze tych dwóch faktów, jedynie czysta ciekawość tego konkretnie przypadku...

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Krissu1980 » 13 lip 2011, 19:09

Dawka pisze:Wcale tak nie twierdze i nie łącze tych dwóch faktów, jedynie czysta ciekawość tego konkretnie przypadku...
No w sumie masz rację ciekawa sprawa :)

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Luckyy » 15 lip 2011, 1:48

Dawka pisze:... czy klocki Valeo nie popiskiwały ??

tak popiskiwały na początku, później trochę mniej, ale jak przestały piszczeć to po rozgrzaniu przestawały też hamować :D

Tak więc klocki Valeo są u mnie na czarnej liście ;-)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Krissu1980 » 15 lip 2011, 21:26

Założyłem do siebie Valeo na przód dwa lata temu, bo na miejscu TRW nie mieli i jak dla mnie rewelacja z hamowaniem... Dobrze założony klocek nie ma prawa piszczeć

Alan

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Alan » 15 lip 2011, 21:33

Krzych czy mówisz o tych tarczach :

Allegro

Obrazek

Ja dziś zamówiłem ten komplet do swojej ,zobaczymy co to będzie :)


Krzych czy nie jesteś przypadkiem właścicielem bordowej kappy SW?

Rafako

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Rafako » 15 lip 2011, 21:46

Dawka pisze:...do tego klocki Ferodo Premier więc też wysoko...
Przyjacielu, Kolego, Chłopaku, Gościu (lub inaczej jak tam sobie stryjenka winszuje). Handlujesz częściami i piszesz naszym braciom-lancistom takie kity, że te śmiecie z wiejskiej fabryczki (firmowane uznaną marką) to "wysoka półka" :?: :!: :?: :roll: 8-O

Dla ułatwienia dodam, ten dopisek "Premier" - można tłumaczyć z "polskiego na nasze" jako:
- śmieć, kibel, badziewie, produkowane w podmiejskiej fabryczce, przed laty słynnej z produkcji wybitnie "drewnianych" kloców do W123, powszechnie zwanego "beczką"...

Wcale mnie to nie dziwi, że Wam się szybko kloce skończyły, bo "prawdziwe" wyczynowe Ferodo, to potrafią kosztować nawet tysiące złotych za komplet, a ten "premierowy badziew" od IC-ków to się może do Nexii nada ale nie do Kappy ;)
Tyle mojej opinii :D
Serdecznie pozdrawiam.

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: krzychc » 15 lip 2011, 23:30

Alan pisze:Krzych czy mówisz o tych tarczach :


Ja dziś zamówiłem ten komplet do swojej ,zobaczymy co to będzie :)


Krzych czy nie jesteś przypadkiem właścicielem bordowej kappy SW?
Tak, mam na myśli te tarcze a jeśli chodzi o Kappę to mam niebieskiego sedana 3.0V6

Alan

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Alan » 15 lip 2011, 23:32

Myślałem że SW bom widział takowe pod Namysłowem :)

Coś o tych tarczach powiem Ci w okolicy środy ...wtedy będzie już po pierwszych hamowaniach :)

Alan

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Alan » 19 lip 2011, 10:31

krzych dziś dostałem zamówione tarcze i klocki,w ramach gratisu dorzucili lakier do zacisków.

Obrazek

Obrazek

Popołudniu montaż,zobaczymy co z tego będzie cena za tarcze i klocki 473pln z przesyłką.

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: krzychc » 19 lip 2011, 11:16

Alan pisze:krzych dziś dostałem zamówione tarcze i klocki,w ramach gratisu dorzucili lakier do zacisków.

Popołudniu montaż,zobaczymy co z tego będzie cena za tarcze i klocki 473pln z przesyłką.
Czekam cierpliwie i mam nadzieję, że się nie zawiedziesz.

Alan

Re: Kappa - wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód

Post autor: Alan » 19 lip 2011, 18:17

Tarcze założone,klocki też.Zaciski pokryte srebrnym lakierem...hamują.Bez szaleństw przez pierwsze km wedle zaleceń producenta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”