Kappa SW '99 - wymiana zawieszenia tył z nivo na sedana

mbinek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2015, 0:46
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kraków

Kappa SW '99 - wymiana zawieszenia tył z nivo na sedana

Post autor: mbinek » 30 kwie 2015, 0:57

Na początku witam wszystkich kolegów.
Na początku maja wejdę w posiadanie Lancii Kappy SW. Po PT wyszło że do roboty jest zawieszenie tył. Z tego co mówiła mi osoba która sprzeda mi autko wynika że kiedyś zamontowane było nivo natomiast później zamienione zostało na amortyzatory z Sedana i jakieś inne (niż w przypadku nivo) sprężyny. Zaraz po zakupie auto będę chciał kupić elementy zawieszenia tył i od razu wstawić na warsztat do zrobienia. Sprzedawca twierdził że to stosunkowo powszechna praktyka w samochodach z nivo; ja nic o tym nie wiem bo się nie znam ;) .
Czas zatem na pytania:
1. Jakie sprężyny i amortyzatory zamówić - proszę o konkretne modele/parametry/linki ?
2. Czy taka podmiana nie trąca polskim druciarstwem czy jest raczej dobrą alternatywą?
3. Jak się sprawuje takie zawieszenie - przyczepność, właściwości jezdne, żywotność, czy czuć dużą różnicę?
Najabrdziej zalezy mi na odpowiedziach na dwa pierwsze pytania.
Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7280
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kappa SW '99 - wymiana zawieszenia tył z nivo na sedana

Post autor: faraon » 30 kwie 2015, 1:24

Tu masz lekturę na długie wieczory
Przy okazji uzupełnij profil - szczególnie skąd jesteś. Być może masz blisko kogoś kto temat przerabiał.
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

mbinek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2015, 0:46
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa SW '99 - wymiana zawieszenia tył z nivo na sedana

Post autor: mbinek » 01 maja 2015, 3:06

A czy oprócz amrtyzatorów i sprężyn wypadałoby jeszcze coś wymienić? jakieś osłony, podszuki itp.? Nadmienie że amrtyzatory są rozniesione w pył. W zasadzie są bo są ale nic z tego nie wynika. Wiem że na odległość i po opisie cieżko postawić diagnoze ale to nie o nią mi chodzi. Widzę jak wygląda rynek części i wole na wszelki wypadek wymienić więcej żeby za rok nie okazało się że czegoś nie produkują i już mi się nie uda wymienić.

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7280
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kappa SW '99 - wymiana zawieszenia tył z nivo na sedana

Post autor: faraon » 01 maja 2015, 8:13

Macieju .... - nie odrobiłeś lekcji :nono: :nono: Przeczytałeś tylko odsłonę V i VI. Przeczytaj wszystkie tematy => znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie zadane przez siebie pytania :)

Decyzję i tak podejmiesz po rozbiórce. Najważniejsze jest, żebyś nie kupił amorów jednego typu a poduszki innego (tzw. stary i nowy typ). To musi być sparowane. Do tego trzeba:
1. rozebrać tył
2. ocenić stan poduszek oraz czy są starego czy nowego typu
3. kupić amory pod pkt. 2 i ew. poduszki albo
4. zamienić "typ" poduszek kompatybilny z typem amora

Zapraszam do lektury w linku, który Ci podałem. Było to na forum często opisywane. Skorzystaj z "szukajki" jakby Ci moje linki nie odpowiadały.
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”