Kappa Coupe 2.0 16vT, Nivomat "suspension failure"

Awatar użytkownika
opos44
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 28 sie 2009, 18:07
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Błonie

Kappa Coupe 2.0 16vT, Nivomat "suspension failure"

Post autor: opos44 » 17 lis 2017, 8:55

Szanowni Klubowicze temat może nie nowy, ale mam konkretne pytania:
1-gdzie znajduję się sterownik i "kostka" od tych amortyzatorów?
2-gdzie znajduje się podłączenie(wtyczki) do tylnych amortyzatorów?

Problem jest następujący na początku error pojawiał się raz na jakiś czas powiedzmy raz na miesiąc wtedy otwierałem maskę wypinałem i wpinałem wtyczki, po czym problem znikał.
Ostatnio "suspension failure" wyświetla się po przejechaniu 10 metrów albo 10 kilometrów i przełącza się w tryb sport(tzn usztywnia zawieszenie) niezależnie czy włączę opcje sport czy auto.

Może jeśli z tyłu wykonam opcje wpięcia wypięcia wtyczek pomoże... może ktoś ma jakiś schemacik bo nie chce rozbierać wszystkiego szukając na oślep...?
Jak byłem niedawno na przeglądzie gdy problem nie występował powiedzieli amortyzatory 93% więc mam nadzieje, że nie trzeba ich jeszcze wymieniać.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
opos44
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 28 sie 2009, 18:07
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Błonie

Re: Kappa Coupe 2.0 16vT, Nivomat "suspension failure"

Post autor: opos44 » 22 lis 2017, 13:48

Muszę się poprawić bo nie mam NIVO bo one były tylko w SW i tylko na tylną oś, ale amortyzatory o zmiennej charakterystyce tłumienia drgań, sterowanej elektronicznie system ten był stosowany tylko w sedanie i coupe na obie osie, jak wyczytałem na forum...i to prawda.
Ale do meritum udało mi się naprawić awarię bez kosztowo :) naprawa banalnie prosta, a przyczyna prozaiczna, ale nazwę ją nielogiczna ;) ani żaden kabel czy też wtyczka ani uszkodzony amortyzator. Tylko jak w "Katarze" Lema jedna choroba wiele objawów.
Pozdrawiam ( w sumie siebie bo nikt mi nie odpisał ;P )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”