Kappa SW lozysko kola przod.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Kappa SW lozysko kola przod.

Post autor: Lukasz_TG » 09 sie 2019, 17:43

Witam,

mam pewien dylemat Eper podaje dwa numery OE. Szukam po tych numerach, oba lozyska wydaja sie byc identyczne. Jedynie srednica zewnetrzna rozni sie o dwie setne milimetra. Jak sprawdzic, ktore lozysko bedzie wlasciwe. Pacjent to oczywiscie gruz czyli SW 2.0, 98 rok przedlift.

Mam jeszcze pytanie dotyczace czujnika ABS (prawe kolo) posiada on jakas wtyczke, czy musze go wyciagac ze zwrotnicy.

Sory za brak polskich znakow, ale niestety takowych nie posiadam :)

Pozdrawiam.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa SW lozysko kola przod.

Post autor: volf » 09 sie 2019, 18:04

Jak masz przedlifta to wystarczy ''zwykłe'' łożysko.
Według mnie to wymiary łożyska są takie same a jedyna różnica to taka, ze polift potrzebuje ''bieżni magnetycznej'' i tym się jedynie różnią.
Czujnik ma wtyczkę przy nadkolu w komorze silnika, widoczne po otwarciu maski. Wtyczka i gniazdo okrągłe, białe/kremowe razem z kablem (choć nie wiem czy zawsze jest ten kolor).
Podsumowując-jak czujnik czyta z koronki przegubu to przedlift a jak z łożyska to polift, w polifcie do wymiany łożyska konieczny demontaż czujnika.
Co do producenta łożyska to w oryginale jest SNR i raczej chińszczyzny bym tam nie wkładał :)
KAPPA TDS & JTD

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Kappa SW lozysko kola przod.

Post autor: Lukasz_TG » 09 sie 2019, 18:12

Dzieki za konkretna odpowiedz. Koronki na przegubach sa, wiec przedlift.

Pozdrawiam.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”