Kappa 3.0 V6 - awaria wycieraczek

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Kappa 3.0 V6 - awaria wycieraczek

Post autor: fedos » 19 cze 2016, 22:33

Cześć! Pewnie temat przerabiany już był nie raz, ale szukajka pokazuje mi, ze nic nie znalazło i żebym spróbował za parę minut i tak w kółko :/
Czasami przestają mi działać wycieraczki i zatrzymują się gdziekolwiek :D Po jakimś czasie sie same naprawiają.
Gdzieś już czytałem, że trzeba przeczyścić moduł, tylko nie pamiętam gdzie on sie znajduje...
Zabrałem sie za rozkręcanie podszybia tam gdzie są bezpieczniki, ale nie wiem co jest od czego :P
Jak ktoś już przerabiał temat to proszę o szybką odpowiedz.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa 3.0 V6 - awaria wycieraczek

Post autor: marceli » 19 cze 2016, 23:55

fedos pisze:Cześć! Pewnie temat przerabiany już był nie raz, ale szukajka pokazuje mi, ze nic nie znalazło i żebym spróbował za parę minut i tak w kółko :/
Jak jesteś zalogowany nie powinno tak być.
fedos pisze:Czasami przestają mi działać wycieraczki i zatrzymują się gdziekolwiek :D Po jakimś czasie sie same naprawiają.
Gdzieś już czytałem, że trzeba przeczyścić moduł, tylko nie pamiętam gdzie on sie znajduje...
Przejrzyj Ten temat

Jest mowa o przegubie i to on jest u Ciebie przyczyną problemu.Zobaczysz go zdejmując zaślepkę do zbiorniczka wspomagania,tylko musisz ustawić w odpowiednim miejscu ramiona.
Na dole jak są to on jest schowany.

Trzeba przesmarować,najlepiej rozebrać ale i tak możesz spróbować,najpierw użyj np WD a potem jakiś smar w spraju próbuj zaaplikować(taki z rurką).

Mi ten element się rozleciał,śruba sie ukręciła i wymieniałem też tędy bez demontażu podszybia.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Kappa 3.0 V6 - awaria wycieraczek

Post autor: fedos » 20 cze 2016, 0:28

Dzięki marceli! Właśnie zaczeły przed chwilką normalnie działać :D Kocham Lancię zawsze sie same naprawiają :D
A tak na serio to jutro musze obadać i przesmarować, bo już mi sie tak kilka razy w deszczu zrobiło.
I dzisiaj jak umyłem auto na myjni. Może też gdzieś wilgoć podchodzi i dlatego tak sie dzieje?
Jak nie pomoże smarowanie to bede szukał dalej.

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Kappa 3.0 V6 - awaria wycieraczek

Post autor: fedos » 06 lip 2016, 22:22

Problem jak na razie rozwiązany ;) Wyciągnąłem cały mechanizm przywaliłem z klucza, posmarowałem i działa jak ta lala :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”