Kappa 2.0 20v - sonda/przepływomierz?

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Kappa 2.0 20v - sonda/przepływomierz?

Post autor: Ventura » 11 lip 2017, 12:14

Podpinane 4 różne sondy. Moja która była w aucie wskazania 0,2-0,47 ale mega leniwa reszta sond przeważnie stoi na 0,5 (mierzone miernikiem interfejsem LPG i sprawdzane MES). Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie byłyby uszkodzone (ale oczywiście nie wykluczone). Zdąrzyłem odesłać zakupiony towar i mnie oświeciło patrząc na zapisy w telefonie. Czy oby przepływomierz ma dobre wskazania?




Co się dzieje? Auto szarpało, nie miało mocy. Trochę grzebałem poczyściłem uszczelniłem dolot i już na BP jedzie ale chyba powinien być mocniejszy na LPG jest mułowaty (wiadomo nie skalibrujee się dobrze jak PB jest niesprawne) ale po agresywniejszym wciśnięciu pedału przyspieszenia wywala LPG błąd by sprawdzić wskazania sondy na dużym obciążeniu.

Teraz tak sonda załóżmy stoi non stop ~0,5V (zawsze nie zależnie co się robi) czy może powodować to przepływomierz?

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa 2.0 20V Sonda, przepływomierz?

Post autor: kond243 » 11 lip 2017, 13:22

Raczej nie. Sonda sprawna by i tak oscylowała i byłby błąd ze mieszanka uboga lub poza zakresem regulacji,a pokazuje 0.5v bo sonda umarła i w razie awari steronik przyjmuje wartość 0.5v. Ja też myślałem że przepływka w moim visie a niestety sonda padła.Odepnij przepływke i sprawdź wskazania sondy,w parametrach zmierzona masa powietrza też będzie na stałym poziomie zadanym przez sterownik.Wiązka od sondy jest ok?? Nie uszkodzona ?
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”