Sterowanie wentylatorem chlodnicy

Awatar użytkownika
volumetrico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 06 gru 2010, 17:41
Lokalizacja: Krakow

Sterowanie wentylatorem chlodnicy

Post autor: volumetrico » 23 lis 2017, 8:25

Pacjent croma mk1 z silnikiem kappy 16vt z 1996 roku .Poniewaz wystepuje kilka roznic w sterowaniu urzadzen chcialbym zasiegnac rady forumowiczow.

Wentylator chlodnicy w kappie jest poprzez czujnik temp w glowicy obslugiwany sterownikiem silnika? w cromie termowlacznikiem montowanym w obudowe chlodnicy. Ktory pin ze sterownika uruchamia wiatrak? czy moze jest jakis osobny modul sterujacy wentylatorem pomiedzy pinem sterownika a wiatrakiem?

Czy ktos ma kostke do wentylatorow z kawalkiem kabelka do sprzedania? nieswiadomy tego, ze bedzie potrzebna wspomoglem moja kostka kappe innego klubowicza i teraz mam maly klopot :)

Mam dostepny na forum schemat pinologii sterownika do themy turbo16v 92-94 z motronikiem 2.7, ale nie mam takowego do kappy turbo 16v z motronikiem 2.7 z 1996 roku, ktos pomoze? "na oko" schemat jest podobny do tego z kappy, ale na oko to chlop w szpitalu umarl i takie tam :) Taki sam schemat pinologiczny do kappy 16vt bardzo by ulatwil sprawe.

https://naforum.zapodaj.net/073992fac705.jpg.html
Obrazek


ps: w themie t16v 92-94 wentylator nie jest sterowany ze sterownika tylko jak w cromie z wlacznika na chlodnicy ? bo nie moge sie polapac na tym schemacie gdzie jest ewentualne sterowanie wentylatorem, to jest chyba po holendersku? :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 10:19 przez volumetrico, łącznie zmieniany 1 raz.
Solo italiana automobili da Cracovia.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Sterowanie wentylatorem chlodnicy

Post autor: kond243 » 23 lis 2017, 9:31

W kappie przed liftowej za sterowanie wentylatorem chłodnicy odpowiada zestaw wskaźników a dokładniej procesor od wskaźnika temperatury. Do ecu idzie tylko sygnał o tempersturze silnika potrzebny do sterowania paliwem. Jeśli masz termo włącznik to zrób sterowanie na przekaźniku.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
volumetrico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 06 gru 2010, 17:41
Lokalizacja: Krakow

Re: Sterowanie wentylatorem chlodnicy

Post autor: volumetrico » 23 lis 2017, 19:13

nie ma termowlacznika, bo chlodnice tez mam z kappy nie z cromy{ ta z kappy ma krociec do chlodzenia turbo, te z cromy ktorymi dysponuje nie maja}, czyli nie ma za bardzo sposobu zeby bez uzycia zegarow z kappy :) podpiac to po ludzku? mozna wykombinowac trojnik z termowlacznikiem z cromy i wsadzic tuz przed chlodnice na dole, jesli nie ma innego sposobu?
Solo italiana automobili da Cracovia.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Sterowanie wentylatorem chlodnicy

Post autor: kond243 » 23 lis 2017, 19:42

Możesz włożyć z Cromy trójnik.Można zrobić przejsciówkę np metalową rurkę wspawać nakrętke i wkręcić termo włącznik i włożyć w dolny wąż chlodnicy szeregowo. Lub w silnik w blok wkręcić do tego przekaźnik i jest sterowanie. Lub kupić gotowy regulowany. Da się to obejść bez problemu.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”