Kappa - pytanie o alarm

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Kappa - pytanie o alarm

Post autor: Jedrek » 14 lut 2007, 14:35

Witam wszystkich.
Moją Kappę kupiłem z wiedzą że nie ma zamontowanego alarmu (pisałem juz o tym) Jednak w bagażniku jest syrena i ... i jeszcze coś.... :roll: jakaś tajemnicza centralka, jakaś pusta podstawka pod przekaźnik, jakaś kostka 2-żyłowa nie podłączona do niczego...
Syrena ma napis "Lancia" Przypuszczam, że to alarm nie fabryczny, ale założony być moze przez salon z "Lancioskich" podzespołów. Obczytałem chyba wszystko na forum na ten temat. Wiem, że fabryczny jest na podczerwień, że odb. podcz. jest w obudowie lampy, ze tam jest ukryty przełącznik do programowania, że przycisk w kluczyku jest pilotem, itd. U mnie nie ma nic z tych rzeczy.
Byłem w pewnym polecanym zakładzie specjalizującym sie w alarmach -powiedzieli mi ze znaja wszystkie samochody, że potrzebują godzinkę -i powiedza mi wszystko o zabezpieczeniu -co jest czego brak. No niestety - popatrzyli, obejrzeli kluczyki (ja mam komplet ale w każdym czarnym jest tylko zielone światełko - i powiedzieli że nie ma sprawy - żaden kłopot - oni mi założą nowy alarm :D jak się domyśliłem -bo nie maja pojęcia gdzie szukać i jak próbować uruchomic stary :D
Taki mądry to i ja jestem... Nie dają mi jednak spokoju te urządzenia w bagażniku... A moze ktoś z Was ma u siebie dokładnie to samo -i wie co to jest a czego tu brak ?
A -no tak..... doszedłem teraz do wstawienia zdjęcia.... gdybym umiał jeszcze wstawić tu fotkę.....
Jeśli może mi ktoś podpowiedzieć jak sie to robi -byłbym bardzo wdzięczny :oops: (tylko językiem zrozumiałym nie tylko dla informatyków i młodzieży -weźcie pod uwage mój wiek)

Dzięki Nat - próbuje... pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy :-)
http://images20.fotosik.pl/41/c6921f535478093f.jpg[/img]
zdjęcie przedstawia widok wnęki w bagażniku po prawej stronie.
Czy ta centralka z wieloma wtyczkami -to centrala alarmowa ?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2007, 8:26 przez Jedrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

kappa pytanie o alarm

Post autor: Nat » 14 lut 2007, 14:39

Łopatologicznie. (kliknij tu)
A jaki to wiek mamy brac pod uwagę?


XXI? ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

kappa pytanie o alarm

Post autor: Jedrek » 14 lut 2007, 15:13

:D Nie - raczej moj wiek (jestem juz poważnym facetem sporo po 40) - i to ze nigdy dotąd nie rozmawiałem na forum. Jedyny mój kontakt internetowy to GG i Skype ....
Komputer wykorzystuje do pracy na codzień -ale wyłacznie obsługa programów mi potrzebnych.. Ale nauczę się -spoko
Raz jeszcze dzięki Nat za materiały- poćwiczę w wolnych chwilach
Teraz czas do domu...
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

kappa pytanie o alarm

Post autor: sloneczna » 14 lut 2007, 15:27

Brakuje centralki od alarmu z śmiesznym kluczykiem .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Kto wie co to jest a czego tu brak ?

Post autor: Nat » 14 lut 2007, 15:51

ciah
Ostatnio zmieniony 15 lut 2007, 12:23 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

kappa pytanie o alarm

Post autor: Jedrek » 14 lut 2007, 16:19

wiedziałem ze mi się dostanie .... :(
Ale juz umiem : yesyes :
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

kappa pytanie o alarm

Post autor: wujek » 15 lut 2007, 9:30

Witam,
Cześć młodzieńcze :lol: , jestem starszy, więc się "pomądrzę".
Zerknij, czy w kabinie, na obudowie lamp sufitowych, są zakratkowane otwory skierowane w głąb kabiny. Jeżeli tak, to autko miało oryginalną, fabryczną instalcję alarmową. Jeżeli nie, to urządzenia w schowku bagażnika są dokładane i wtedy można założyć sobie nowy alarm (bez skrupułów, że odstępstwo od oryginału).
Oryginalna syrena alarmu, w schowku, powinna mieć wyłącznik (na taki mały kluczyk).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

kappa pytanie o alarm

Post autor: prezesjm » 15 lut 2007, 10:15

Sprawdź jak wyżej radzą. Syrenka nie wygląda na fabryczny alarm, centralka to sterownik szyb elektrycznych z tyłu, złączka diagnostyczna do diagnozowania zawieszenia regulowanego i serwotronika (jeśli są)

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

kappa pytanie o alarm

Post autor: Jedrek » 15 lut 2007, 10:29

Co to znaczy pomoc innych!
Te informacje niemal w pełni mnie zaspokajają.
Nie było w nim fabrycznego alarmu -nie mam bowiem w lampie sufitowej żadnych czujników, odbiornika podczerwieni, itd.
Syrena nie ma otworu na kluczyk (jest bez podtrzymania)
Intrygowała mnie ta centralka-ale już wiem od Was teraz że to sterowanie szybami.
Gdzie jest umieszczona fabryczna centralka od alarmu?
Pytam -bo być może jest tam umieszczona ta którą ktoś dodał -a nie będę rozbebeszał całego samochodu żeby jej szukać.
Jak ją znajdę -to oczywiście w jej miejscu założę sobie sam coś nowego bo pewnie nie uda mi sie uruchomić tej która jest (nie mam do niej pilotów). Mam kolegę w pracy -super elektronika -być może on znajdzie jakiś sposób -jak mu pokażę centralkę.
Jest jeszcze to gniazdo pod "stacyjkę" do alarmu -a to mi sugeruje że auto jest fabrycznie wyposażone w instalację elektryczną służącą do założenia alarmu -i być może nie będę musiał szukać wszelkich sygnałów do podłączenia nowej -tylko wykorzystam właśnie tą instalację.
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

kappa pytanie o alarm

Post autor: prezesjm » 15 lut 2007, 10:58

"Jedrek" pisze: Gdzie jest umieszczona fabryczna centralka od alarmu?
Pod kierownicą po lewej stronie tam gdzie główne bezpieczniki i centralka IGE od sterowania światłami.

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

kappa pytanie o alarm

Post autor: Jedrek » 15 lut 2007, 11:11

Zaglądałem tam już kiedyś -widziałem centralkę sterowania światlami -jednak nie rozglądałem sie za alarmem. W sobotę postaram sie poszukać i zdecydowac co dalej.
Podobno Lancii nie kradną - ale przynajmniej będę miał zamek na pilota :)
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Jeszcze jedno pytanie - gdzie szukać wyprowadzonego sygnału sterowania elektryczną anteną (bo pewnie jest gdzieś w bagażniku).
Kappa jest piekna bez anteny -niestety ta w szybie nie jest zbyt czuła i wkurza nie raz szumami.
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

kappa pytanie o alarm

Post autor: prezesjm » 15 lut 2007, 11:30

poszukaj na tylnym prawym słupku, trzeba zdjąć poszycie

Robby

kappa pytanie o alarm

Post autor: Robby » 16 lut 2007, 22:40

Hmm, no to ja mam tez pytanie na ten sam temat - ja nie mam siatkowanych otworow przy lampce natomiast mam takie siatki przy sterowaniu szyberdachem...czy to niby alarm fabriczny? Nie moge jak na razie sprawdzic w bagazniku bo zamarzl..mamy ponizej 20C... ale czy mam sie sugerowac otworami ze to niby to? Bo w ksiazce co otrzymalem z samochodem to jest inaczej pokazane (instrukcja oryginalna co razem z autem byla dolaczana).

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Kappa instalacja alarmowa

Post autor: Jedrek » 10 maja 2007, 8:13

Zrobiło sie ciepło i mozna było pogrzebac troszkę w samochodzie.
Pousuwałem kilka drobnych usterek -została mi jeszcze jedna -właśnie ta instalacja alarmowa.
Wiem już jak jest zbudowany mechanizm zamka centralnego i jak go ewentualnie naprawić. Wiem juz też jak reaktywować składane lusterko - jeśli nie chce się skladać.
Ale wracając do alarmu:
Wiem juz że instalacja która jest zamontowana w moim aucie nie jest zamontowana fabrycznie, ale jest to "Linaeccessori LANCIA"
Odnalazlem miejsce zainstalowania centralki, instalacja wygląda na kompletną.
Centralka ma oznaczenia na naklejce obudowy
"Remote controlled car-alarm central box 433 MHz - M99K Lancia Lineaccessori"
-a z tyłu na obudowie odciśnięty napis M399-299-226 TPDP6033.
Czy ktos z Was posiada moze wiedzę na temat takiego alarmu?
Chciałbym go uruchomić. Ponieważ nie mam do niego pilota muszę wiedzieć gdzie go zdobyć i jak wprogramować.
A jeśli się nie uda - to chociaż potrzebowałbym schemat podłączeń tej centralki (żeby wykorzystać jej instalację do podłączenia nowej)
Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi.
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”