Kappa - felgi

Anonymous

Kappa - felgi

Post autor: Anonymous » 31 maja 2005, 21:47

Witam

Potrzebuję zakupić nowe felgi do Kappy 2.0T '99 i nie moge nigdzie znalezc info odnosnie ET, rozstaw srub 5x108 czyli pasuja od AR166 ale ET podobno inne. Goscie w sklepie mowia ze bez dystansow sie nie obejdzie. Interesuja mnie felgi OZ 5Star 16". Zna ktoś jakieś szczegóły ?

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Torell007 » 31 maja 2005, 21:55

Witam,
ET 31 tak samo jak w AR 166 :)
Pozdrawiam
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

kappa fele

Post autor: Luckyy » 08 paź 2005, 20:03

Z tego co wiem to fabryczne 15" felgi do kappy to rozmiar 6,5J15 5x108 ET31 a jak to wyglada w przypadku 16" ??

Jak duza moze byc rozbieznosc ET, bo ET31 chyba nie wystepuje w zadnych felgach poza fabrycznymi ??

jakie ET macie u siebie i jest OK ??
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Re: kappa fele

Post autor: Anonymous » 08 paź 2005, 23:12

"Luckyy" pisze:Z tego co wiem to fabryczne 15" felgi do kappy to rozmiar 6,5J15 5x108 ET31 a jak to wyglada w przypadku 16" ??

Jak duza moze byc rozbieznosc ET, bo ET31 chyba nie wystepuje w zadnych felgach poza fabrycznymi ??

jakie ET macie u siebie i jest OK ??
mi powiedziano, że bez dystansów max ET 35

Awatar użytkownika
Makgajwer
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań - tak mniej wiecej

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Makgajwer » 11 paź 2005, 23:00

Czy któryś z kolegów ma wiedzę nt. czy jest możliwe aby w mojej Lucy rozstaw śrub był 98 ??? Katalogowo wychodzi 108, a z wymiarów "z koła" 98 ???
Zaznaczam że jest to egzemplarz Kappy z końca 2000 r. ...może coś grzebali ???

PS. Szukam pilnie stalówek w tym rozmiarze, ...na zime...szkoda mi oryginalnych alusów.
Oddam w dobre ręce Jaguara XJ8 V8 3,2 Executive z 1999r. mały przebieg, kolor szaro-srebrny, wnętrze kremowa skóra,
Stan: bardzo śliczny :))

Anonymous

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Anonymous » 12 paź 2005, 0:22

"Makgajwer" pisze:Czy któryś z kolegów ma wiedzę nt. czy jest możliwe aby w mojej Lucy rozstaw śrub był 98 ??? Katalogowo wychodzi 108, a z wymiarów "z koła" 98 ???
Zaznaczam że jest to egzemplarz Kappy z końca 2000 r. ...może coś grzebali ???

PS. Szukam pilnie stalówek w tym rozmiarze, ...na zime...szkoda mi oryginalnych alusów.
hmm... to ciekawa sprawa.. choć wiem, że AR np 156 ma 5x98.. :roll:

Anonymous

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Anonymous » 13 paź 2005, 0:21

15tka od Volva 7x15 ET35 nie pasuje.

Nawet z dystansami 5mm. Ociera o przedni zacisk. I nie jest to wina ET, a konstrukcji felgi. (za duze "wciecie" do srodka). Dwa inne modele o takich parametrach (tez volvo) pasuja, takze zawsze trzeba po prostu przymierzyc ...

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Torell007 » 13 paź 2005, 9:12

Jeszcze warto przymierzyć z Renault Safrane i Peugeot'a 605 :)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Makgajwer
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań - tak mniej wiecej

hura !!!

Post autor: Makgajwer » 13 paź 2005, 23:01

"Adolf" pisze:
"Makgajwer" pisze:Czy któryś z kolegów ma wiedzę nt. czy jest możliwe aby w mojej Lucy rozstaw śrub był 98 ??? Katalogowo wychodzi 108, a z wymiarów "z koła" 98 ???
Zaznaczam że jest to egzemplarz Kappy z końca 2000 r. ...może coś grzebali ???

PS. Szukam pilnie stalówek w tym rozmiarze, ...na zime...szkoda mi oryginalnych alusów.
hmm... to ciekawa sprawa.. choć wiem, że AR np 156 ma 5x98.. :roll:
...juz wiem co jest !!!!
rozstaw jest rzeczywiście 108x5 a wymiar z koła brałem zły, bo w przypadku felg 4 srubowych bada sie odległość pomiędzy osiami śrub przeciwległych, natomiast w przypadku felg 5 śrubowych technika jest inna !!! Bada się odległość pomiedzy osią śruby a osią piasty i mnozy wynik razy 2. I teraz jest OK !!!
Wiedzieliście ????
Oddam w dobre ręce Jaguara XJ8 V8 3,2 Executive z 1999r. mały przebieg, kolor szaro-srebrny, wnętrze kremowa skóra,
Stan: bardzo śliczny :))

Anonymous

Odp: hura !!!

Post autor: Anonymous » 14 paź 2005, 0:10

"Makgajwer" pisze: Wiedzieliście ????
oczywiscie, ze ... nie :oops:

aczkolwiek ostatnio sie nad tym mocno zastanawialem :idea: :roll:

Awatar użytkownika
Makgajwer
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań - tak mniej wiecej

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Makgajwer » 14 paź 2005, 0:49

he-he :) Ty sie lepiej zastanów co założysz do siebie, bo na Twoje felgi już piłuje zęby :-@
Oddam w dobre ręce Jaguara XJ8 V8 3,2 Executive z 1999r. mały przebieg, kolor szaro-srebrny, wnętrze kremowa skóra,
Stan: bardzo śliczny :))

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Roger7 » 05 kwie 2006, 0:46

Ponieważ chyba nikt nie robi felg z ET 31 (Azev ma chyba ET 30),
czy kupując alufelgi ET 35 mam pewnoś, że będą pasować do Kappy ?

Czy większe ET (37-40) nie będzie już pasować, czy trzebą będzie użyć jakiś dystansów ?
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: hura !!!

Post autor: prezesjm » 05 kwie 2006, 7:32

"Makgajwer" pisze: ...juz wiem co jest !!!!
rozstaw jest rzeczywiście 108x5 a wymiar z koła brałem zły, bo w przypadku felg 4 srubowych bada sie odległość pomiędzy osiami śrub przeciwległych, natomiast w przypadku felg 5 śrubowych technika jest inna !!! Bada się odległość pomiedzy osią śruby a osią piasty i mnozy wynik razy 2. I teraz jest OK !!!
Wiedzieliście ????
Skoro wątek odświeżony to jaka jest różnica pomiaru , w obydwu wypadkach chodzi o średnicę okręgu opisanego na osiach śrub :wink: . W felgach 4 śrubowych też można zbadać odległość osi jednej ze śrub a osią piasty i wynik pomnożyć przez 2.

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - jakie ET ?

Post autor: prezesjm » 05 kwie 2006, 7:36

"Roger7" pisze:Ponieważ chyba nikt nie robi felg z ET 31 (Azev ma chyba ET 30),
czy kupując alufelgi ET 35 mam pewnoś, że będą pasować do Kappy ?

Czy większe ET (37-40) nie będzie już pasować, czy trzebą będzie użyć jakiś dystansów ?
We wszystkich przypadkach bez "przypasowania" nie kupuj, może się okazać że jednak nie wejdzie. Dla 15` ET 35 to też już trzeba dystansik 5 mm aby to skorygować, większe ET bez korekcji może wpływać na stabilność prowadzenia , geometria zawieszenia zmienia się dość mocno. Ważne jeszcze są średnica osadzenia na piaście ( to załatwia z reguły odpowiedni pierścień-dystans) , oczywiście wszystko to dla szerokości standardowej felgi bo jak szerokość felgi dobierasz inną to i ET się różni.

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - jakie ET ?

Post autor: Roger7 » 05 kwie 2006, 9:01

"prezesjm" pisze:We wszystkich przypadkach bez "przypasowania" nie kupuj, może się okazać że jednak nie wejdzie. Dla 15` ET 35 to też już trzeba dystansik 5 mm aby to skorygować, większe ET bez korekcji może wpływać na stabilność prowadzenia , geometria zawieszenia zmienia się dość mocno. Ważne jeszcze są średnica osadzenia na piaście ( to załatwia z reguły odpowiedni pierścień-dystans) , oczywiście wszystko to dla szerokości standardowej felgi bo jak szerokość felgi dobierasz inną to i ET się różni.
OK, dzięki.
Czyli kupując felgę 6,5x15 lub 7x16 lub 7,5x16 to ET powinno się różnić ?
Ale czy można powiedzieć ile dla takich rozmiarów powinno wynosić ET,
żeby spokojnie włożyć felgi do Kappy, a ile żeby pasowało po zastosowaniu jakiś dystansów ?
Czy to jest zależne także od konkretnego modelu, kształtu felgi ?
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”