Kappa T.DS - opinie

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Torell007 » 25 lis 2005, 15:34

"GraPys" pisze:plus dla XM zaliczył ocynkowane blachy, a jak jest w przypadku Kappy?
makaroniarze zaczynając od Fiata Tipo cynkowali blachy, i od tego czasu makarony gniły tylko jak były ... z kontyngentu i były składane w bielsku/tychach lub był to Fiat Uno ;) ... lub ktoś je naprostował z trąbki ;)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Anonymous

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Anonymous » 25 lis 2005, 18:19

Wy mnie chcecie wykończyć!!!!! Mało że TDSik wg. was to udany silnik - tak odbieram wszystkie posty - to jeszcze nie rdzewieje.... !!!!!
Jak tylko pójdzie V40 to może.... wreszcie... WRRR... fureczką.

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Kazik » 25 lis 2005, 20:49

Od maja tego roku mam Kappę 2.4 TDS z 1995 i w tym czasie przejechałem ok.10tys i jak zakochałem się w tym samochodzie tak miłość nie ustaje :)

A teraz konkrety :
Spalanie:
Minimalne zanotowane spalanie ok.7litrów

Wyjazd wakacyjny ok.1000km (dwie osoby z pełnym bagażnikiem :) spokojna jazda ze średnią prędkością 90km/h ? maksymalnie 130km/h ? średnie spalanie 7,6l

Cykl mieszany miasto/trasa ok.9-10l na 100km

Jazda tylko po mieście ? niecałe 5km tak że ledwo rozgrzewa się silnik 12l

Moc:
Po chip tuningu 130KM na pewno a może trochę więcej :)
Nie podoba mi się ruszanie z miejsca - do chwili osiągnięcia 2300obr/min jest bardzo ociężały (bez turbo ma jakieś 70KM i na samochód ważący 1,5tony to trochę mało).
Zadowolony jestem z jazdy na obrotach powyżej 2500obr/min ? odpowiednia moc i moment obrotowy

Silnik:
Stara konstrukcja na pompie wtryskowej VP37. Trochę więcej spala od JTD (1 może 2 litry na 100km). Niewrażliwa na jakość paliwa. Samochód ma przejechane 190tys. a sprężanie jest idealne 30 jednostek - tak jak podaje producent (mechanik sprawdzający stan silnika był bardzo mile zaskoczony:). Na 10tys. silnik wziął 0,3litra oleju ? to też jest chyba zgodne z normą producenta. Ogólnie ten silnik uważam za jest bardzo dobry .

Wady:
Elektryka ? tj. przewody do świateł w klapie bagażnika, nie zawsze wyłącza się samoczynnie kierunkowskaz przy skręcie w lewą stronę.

Co do rdzewienia w moim samochodzie - na lakierze nigdzie nie ma ognisk rdzy, w podwoziu na kilku elementach pojawił się nalot rdzy ? dlatego zrobiono konserwacje podwozia. Niestety gdy szukałem samochodu dla siebie to widziałem Kappe z 1996 z zardzewiałymi drzwiami ? był to jedyny egzemplarz Kappy, na którym widziałem rdzę pod lakierem, a oglądam się chyba za wszystkimi Kappami:) (wyjątek chyba potwierdza regułę ? nadwozie jest dobrze zabezpieczone)

Anonymous

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Anonymous » 25 lis 2005, 23:22

Oki...oki... Już i tak rozpocząłem negocjacje z maniek1 (mam nadzieję, że to wiarygodny klubowicz) więc udało Wam się mnie nagrzać do granic możliwości. Najprawdopodobniej zostanę młodym rozwodnikiem jak się żona dowie o planach i Kappunia będzie mi musiała wystarczyć.
Co do silnika - 10l jestem w stanie przeżyć, te 12 to już mam nadzieję ekstrema, czyli zapalam jadę 5min i gaszę silnik.
Wspominałeś też coś o jakości paliwa, a czy ktoś z was wie jak te silniki reagują na te tzw. BIO paliwo?

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Kazik » 26 lis 2005, 17:02

Na nalanie oleju rzepakowego Żona mi się nie zgodziła :), ale jak kupiłem samochód to sprzedający mi powiedział, że w baku jest olej napędowy ? od chwili sprowadzenia samochodu do Polski na takim jeździł ok. 2000tys. km. Ja leję tylko olej napędowy i sprawdzałem wszystkie możliwe EcoDiesel (z mała zawartością olei roślinnych), ON standardowe, ON EXTRA itp. Bez względu na to co w baku osiągi i spalanie podobne ? bardzo mnie to zaskoczyło w Nissanie Primera 2.0 lanie 98 powodowało troche lepszą dynamikę i mniejsze spalanie niż jazda na 95 ? w Kappie nie widzę żadnej różnicy!
Te 12l może nawet 13l w Kappie to największe zanotowane spalanie zimą gdy jadę praktycznie na nie rozgrzanym silniku ? Primerka w takich warunkach paliła mi wtedy min.15l (w trasie ok.8l)

Anonymous

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Anonymous » 26 lis 2005, 18:07

Chodziło mi o to coś, co jak się jedzie za takim grzechotnikiem, to pachnie plackami....
Dużo tego ostatnio jeździ.

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Kazik » 26 lis 2005, 18:20

Zima na oleju roślinnym (np. rzepakowym) nie można jeździć bez przeróbek ? za gęsty, latem gdy temperatura jest powyżej 15? nie powinno być problemów (chyba że z policją :). Osobiście oleju roślinnego nie testowałem, ale na grupie był wątek na ten temat ...

Anonymous

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Anonymous » 26 lis 2005, 19:47

Ahmmm... czyli lepiej nie kombinować.
A co z Policją? Placki są beeee? Dlaczego?

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Kazik » 26 lis 2005, 21:35

Kochani Policjanci mogą się czepiać bo w oleju roślinnym brak akcyzy i podatku drogowego (dlatego kosztuje ok.2,5zl za litr)

Anonymous

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Anonymous » 26 lis 2005, 21:56

Ahmmm... to dla kogo to robią - ten olej ????
Skoro można go wyczuć na odległość, po spalinach, to dleczego tak wiele ludzi na tym jeździ?

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Kazik » 26 lis 2005, 22:30

Rozmowa chyba powinna się przenieś na Hyde Park , ale co tam :) odpowiem tutaj. Nasza kochana Policja stara się zarobić jak najwięcej dla budżetu przy minimalnym nakładzie kosztów ? wygląda to tak , że radiowozik i policjanci chowają się w krzakach i łapią na radarek :) kto tego nie zna ... W moich okolicach tj. lubelskie popularny jest olej opałowy, na ścianie zachodniej , okolice Poznania, zyskuje na popularności olej roślinny. Gdzieś w internecie natknąłem się na ?stacje benzynowe? oferujące olej rzepakowy po 2,35 z dowozem do domu ? nikt nie zabroni przecież sprzedaży oleju roślinnego ... a klient sam decyduje co z nim zrobi :)
Ten temat kiedyś był poruszany przez pana Weissa w Trójce i urzędniczka tłumaczyła, że w zależności do przeznaczenia towar może być inaczej opodatkowany i tak jest z olejem rzepakowym ? do celów spożywczych 7% a na cele paliwowe dodatkowo 2,5zl akcyzy i podatku drogowego ? łącznie wychodziło coś około 5zl dlatego nie ma takiego produktu na stacjach.
Tematem olei roślinnych zainteresowałem się z ciekawości - zaskakujące dla mnie było, że dieselem można jeździć na oleju rzepakowym ( i nie tylko :) i jest to bardziej ekologiczne!

Anonymous

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Anonymous » 30 lis 2005, 0:38

Dzisiaj usłyszałem, że jest pewne prawdopodobieństwo, że ON bedzie droższy od benzyny i to w krótkim czasie. Przy takiej polityce tego Państwa, nie ma się czemu dziwić, że wszyscy kombinują jak mogą by - PRZETRWAĆ !!!
Wracajac jednak do tematu, to przy obecnej cenie ON na poziomie prawie 4 pln i tej samej cenie na benzynę, zaczynam się jednak zastanawiać nad gazem.
TDS super sprawa jak sami pisaliście, ale koszty utrzymania niestety zaczynają mocno rosnąć, co przy wiekszej ilości kilometrów jest dosyć uciążliwe dla portfela.

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Qba » 30 lis 2005, 1:04

Nie chce Cię martwić, ale np. w Anglii jest ropa droższa od benzyny, ale można sobie załatwić tańsza czerwona rope od rolników lub firm przewozowych :)
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Blash » 30 lis 2005, 7:50

podobno na niektórych stacjach już tak jest , może gdyby to było 25 lat temu to ludzie by tak tego nie przepuścili , ale teraz , każdy sobie....., i znów ceny prawie wszystkiego pójdą w górę , bo ropa to nie tylko turbodiesle w osobówkach , ale też w autobusach , tirach , lokomotywach itd , co za kraj

a tu dane z Polskiej Izby Paliw http://www.paliwa.pl/ceny_paliw/

Anonymous

Kappa T.DS - opinie

Post autor: Anonymous » 30 lis 2005, 10:09

Wniosek z tego taki:
2.4 TDS - fajny silniczek, żywotny
2.4 benzyna + gaz - silniczek też fajny, dodatkowo nie dajesz zarobić aż tyle darmozjadom z Orlenu i szejkom naftowym
Wybór jest zawsze po stronie kupującego.... a już myslałem że wiem czego chcę...
:lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”