Kappa T.DS - opinie

peter60606
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: Libiąż

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: peter60606 » 08 lip 2011, 16:33

Witam, nie wiedziałem w jakim temacie zadać to pytanie więc w razie czego go przesuńcie:)
Czy w kappie jtd była chłodnica oleju? Co może być przyczyną wypychania oleju w ogromnych ilościach do zbiorniczka wyrównawczego chłodnicy?
Z góry dziękuję :)

Alan

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: Alan » 08 lip 2011, 21:18

Uszkodzona uszczelka pod głowicą,pęknięta głowica.

peter60606
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: Libiąż

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: peter60606 » 08 lip 2011, 21:21

Dzięki:) A Czy występuje chłodniczka oleju?

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: volf » 08 lip 2011, 23:11

Występuje, ale do chłodnica typu olej-powietrze i nie ma powiązania z układem chłodzenia.
KAPPA TDS & JTD

peter60606
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: Libiąż

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: peter60606 » 08 lip 2011, 23:26

Dzięki za informację

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: facio » 09 lip 2011, 6:07

: czerwona : Nie prawda ma czasami wpływ na olej w zbiorniczku wyrównawczym!!!!!!!!!!!!!!!!
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

argenta67

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: argenta67 » 09 lip 2011, 7:42

facio pisze:: czerwona : Nie prawda ma czasami wpływ na olej w zbiorniczku wyrównawczym!!!!!!!!!!!!!!!!
Chyba sobie tą kartę pokazałeś bo wszystkie silniki w samochodach sa tak zbudowane, że żaden układ płyn, olej nie ma prawa się łączyć. Jeśli coś takiego się dzieje to jest coś uszkodzonego, wszystkie układy są niezależne i nie mieszalne.

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: facio » 09 lip 2011, 14:13

To co piszę to nie moje fanaberie tylko naprawy wykonywane na tym silniku-Mechanicy podobni do tych co ty piszą a teraz wracając do rzeczy-przypadłość identyczna ,uszczelka pod głowicą -wymieniono ,i co dalej zdemontowano chłonicę oleju- sprawdzono-szczelna? To chyba coś z blokiem .Ale coś mnie tkneło wypiołem chłodnicę oleju z obiegu płynu i skonczył się olej w zbiorniczku ---Chłodniczka oleju znajduje się pry filtrze oleju
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

argenta67

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: argenta67 » 09 lip 2011, 14:26

facio pisze:To co piszę to nie moje fanaberie tylko naprawy wykonywane na tym silniku-Mechanicy podobni do tych co ty piszą a teraz wracając do rzeczy-przypadłość identyczna ,uszczelka pod głowicą -wymieniono ,i co dalej zdemontowano chłonicę oleju- sprawdzono-szczelna? To chyba coś z blokiem .Ale coś mnie tkneło wypiołem chłodnicę oleju z obiegu płynu i skonczył się olej w zbiorniczku ---Chłodniczka oleju znajduje się pry filtrze oleju
Człowieku czytasz co piszesz czy jesteś uparty i jak mantrę jedno chcesz powtarzać, jeśli odpiąłeś i nie ma oleju to wiadomo w czym problem nieszczelna ta chłodnica myślisz, że tylko ty jeden masz taki silnik albo, ze wszyscy mają odpięte te chłodnice. Układ olejowy i układ chłodzenia to dwa osobne i nie połączone bezpośrednio elementy i nie ma możliwości aby gdzie kol-wiek się mogły łączyć jeśli jest inaczej to coś jest uszkodzone.

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: facio » 09 lip 2011, 15:11

Człowieku czytasz co piszesz czy jesteś uparty i jak mantrę jedno chcesz powtarzać, jeśli odpiąłeś i nie ma oleju to wiadomo w czym problem nieszczelna ta chłodnica myślisz, że tylko ty jeden masz taki silnik albo, ze wszyscy mają odpięte te chłodnice. Układ olejowy i układ chłodzenia to dwa osobne i nie połączone bezpośrednio elementy i nie ma możliwości aby gdzie kol-wiek się mogły łączyć jeśli jest inaczej to coś jest uszkodzone To co kol-wiek nie znaczy zawsze uszkodzona musi być uszczelka pod głowicą Człowieku.
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

argenta67

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: argenta67 » 09 lip 2011, 15:40

facio pisze:Człowieku czytasz co piszesz czy jesteś uparty i jak mantrę jedno chcesz powtarzać, jeśli odpiąłeś i nie ma oleju to wiadomo w czym problem nieszczelna ta chłodnica myślisz, że tylko ty jeden masz taki silnik albo, ze wszyscy mają odpięte te chłodnice. Układ olejowy i układ chłodzenia to dwa osobne i nie połączone bezpośrednio elementy i nie ma możliwości aby gdzie kol-wiek się mogły łączyć jeśli jest inaczej to coś jest uszkodzone To co kol-wiek nie znaczy zawsze uszkodzona musi być uszczelka pod głowicą Człowieku.
: brawa : To chyba tylko ludzie z 222 mogą pisać takie brednie, przepisałeś mój post i dodałeś coś o uszczelce i nic to nie wnosi do tematu bo dyskusja była o chłodnicy oleju, a nie o możliwościach/przyczynach powodu mieszania się wody z olejem, a uszkodzona uszczelka pod głowicą jest tylko jednym z przypadków bo możliwości jest dużo więcej.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 16:47 przez argenta67, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: Sebastian » 09 lip 2011, 16:41

Panowie - może byście troszeczkę obniżyli temperaturę "dyskusji"?

PS. I jeszcze jedno - argenta, Twoja wstawka o mieszkańcach Wrocławia jest delikatnie mówiąc zbędna.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

argenta67

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: argenta67 » 09 lip 2011, 16:51

Sebastian pisze:Panowie - może byście troszeczkę obniżyli temperaturę "dyskusji"?

PS. I jeszcze jedno - argenta, Twoja wstawka o mieszkańcach Wrocławia jest delikatnie mówiąc zbędna.
Przepisywanie(nie cytowanie) posta i podpisywanie się pod nim jako swoje to lekka przesada

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: facio » 09 lip 2011, 19:10

Zapomniałem się ,Przepraszam tylko ludzie ze stolicy zawsze mają racje.
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

argenta67

Re: Kappa T.DS - opinie

Post autor: argenta67 » 09 lip 2011, 19:21

facio pisze:Zapomniałem się ,Przepraszam tylko ludzie ze stolicy zawsze mają racje.
Po co te wycieczki, wiadomo że układ chłodzenia i układ smarowania muszą być niezależne i jeśli coś się miesza to trzeba szukać przyczyny czy to Warszawa czy Wrocław a może nawet Gdańsk.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”