Kappa - śruby od kół

Awatar użytkownika
Kosiarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 23 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: MIASTO MOCY... WROCŁAW
Kontakt:

Kappa - śruby od kół

Post autor: Kosiarz » 02 paź 2007, 12:01

Mam pytanie
Dokrecilem dojazdowke srubami od alufelg standardowych Lanci i teraz nie mogę ich wykręcić normalnie pogieły się te śruby gwinty cos nie teges sa jedną udało sie wykrecić

Do dojazdówki stosuje się inne śrubki ??

Pozdrawiam i czekam na info
Dupowóz Lancia KAPPA 2,4 TDi 97r
Zabawka do killowania FORD SIERRA 2.9 V6 12 v Coupe http://skocz.pl/ProjektV6
www.degeneracja.pl

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

sruby do kół Kappa

Post autor: Roger7 » 02 paź 2007, 12:03

Tak, do dojazdówki są chyba takie same jak do felg stalowych. I to są dokładnie te same co do poloneza...
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sruby do kół Kappa

Post autor: prezesjm » 02 paź 2007, 13:27

No to pięknie dowaliłeś. Jeśli w Kappie są fabryczne alusy to dojazdówka ma dospawane dodatkowe tulejki by można było stosować właśnie dłuższe śruby z alusków. Jeśli jednak coś jest nieoryginalne to możesz mieć dojazdówkę bez tulejek czyli do wersji z felgami stalowymi. Jeśli wkręciłeś długie śruby z alusów do dojazdówki bez tulejek to wystają one z tyłu piasty i podczas jazdy ładnie sie zaklepią. Właściwie śruby i piasta nie do odratowania. Trzeba powycinać śruby odkręcić piastę i może choć piastę jeszcze odratujesz. Jeśli będziesz próbował na siłę wykręcać śruby do przodu to na pewno uszkodzisz gwint w piaście co może skutkować odpadnięciem koła w najmniej spodziewanym momencie.

Awatar użytkownika
Kosiarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 23 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: MIASTO MOCY... WROCŁAW
Kontakt:

sruby do kół Kappa

Post autor: Kosiarz » 02 paź 2007, 14:26

Udalo sie naszczescie wykrecic


mam dojazdowke orginalna jeszcze przedemna nie byla uzywana i felgi orginalne lanci nie wiem co jest grane ale jest taka felga bez tulejek moze ktos kupil kapiszona na stalowkach i puzniej dokupil felgi aluminowe Lanci i sruby a zapasowka zostala od Lanci ktora smigala na stalowkach dlatego taka jest teraz dojazdowka w niej :-)

No ale naszcie skonczylo sie na prostowaniu pogetego alusa 120 zł plus 40 zł za nowe sruby i nowe srubki do dojazdowki takie krotsze hhyyhy
Dupowóz Lancia KAPPA 2,4 TDi 97r
Zabawka do killowania FORD SIERRA 2.9 V6 12 v Coupe http://skocz.pl/ProjektV6
www.degeneracja.pl

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

sruby do kół Kappa

Post autor: kleyo24 » 02 paź 2007, 20:32

Mnie tak skur : cenzura : y załatwili w serwisie oponiarskim 20 mni. po zakupie auta. Nie wiedziałem co sie dzieje (nie patrzyłem "specjaliście" od opon na ręce) i jeździłem tak 2 dni. Potem debil : cenzura : ny tłumaczył,że nie wiedział jakie śruby sie zaklada do alusów a jaie do dojazdówki. Mnie to wszystko kosztowało 100pln a ten ćwok juz tam nie pracuje :!:
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”