Kappa - test

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Kappa - test

Post autor: karol1125 » 02 gru 2007, 21:23

Czyli wujekp twierdzisz że mój wykładowca się mylił. Wiersz poleceń wymyślono w taki sposób, aby mógł działać pod pracującym windowsem i wszystkie polecenia z dosa działają. To taka jakby konsola.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Kappa - test

Post autor: wujekp » 02 gru 2007, 21:54

"karol1125" pisze:Czyli wujekp twierdzisz że mój wykładowca się mylił. Wiersz poleceń wymyślono w taki sposób, aby mógł działać pod pracującym windowsem i wszystkie polecenia z dosa działają. To taka jakby konsola.
Nie wiem co mówił Twój wykładowca :) więc nie mówię czy się mylił czy nie :D
Oczywiście jest to taki rodzaj konsoli tekstowej i windoza zawiera kopię większości (może nawet wszystkich) poleceń znanych z DOSa.

Ale to nie znaczy że działa tak samo. To wszystko przechodzi przez jądro Win, a nie działa bezpośrednio na maszynie co rodzi naturalne dla "emulatora" konsekwencje.
Nie chcę się tu wymądrzać, szczególnie że jak ja studiowałem to graficzny interfejs to było Win 3.11 na blaszaku albo X-windows na SUNie. Dlatego powyższe jest wynikiem moich osobistych doświadczeń - nie wszystkie programy DOSowskie działają pod Win 95/98, a pod Win Xp to już z większością są problemy.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

strus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Mielec

Kappa - test

Post autor: strus » 02 gru 2007, 23:27

mowilem ze potrzebny czysty dos :) pod winem ni echce sie uruchomic program a w dosie : yesyes :

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Kappa - test

Post autor: karol1125 » 03 gru 2007, 11:25

No właśnie może dlatego te całe nieporozumienie. Ja nie studiowałem tylko kończyłem studium. A o dosie mieliśmy tyle co mechanik o gotowaniu, ponieważ główny nacisk kładli na Administrację systemową Windows Serwer, a tam korzysta się z konsoli, ale nic nie uruchamialiśmy pod wierszem(chodzi o programy ściągnięte z neta itp.)
Po prostu ściągnąłem tego uniscana i zauważyłem że przed włączeniem uruchamiał się wiersz poleceń, więc to było dla mnie oczywiste. Zapewne kolega strus ściągną wersję pracującą jeszcze na "kalkulatorach" i dlatego nie chciało mu ruszyć.

PS: Zapomniałem dodać, że może wiedziałbym więcej gdybym uczęszczał na wszystkie zjazdy :D
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

kovir
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Kappa - test

Post autor: kovir » 03 gru 2007, 21:37

a jak wyglada wtyczka w samochodzie, pod ktora chcecie to wpiac?
jestem laikiem - szukalem 16 pinowej (ODB ma ponoc 16 pinow) a znajduje tylko taka mala na 3 kabelkach....na prawo od kolumny kierownicy...
kappa 2.0 VIS

strus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Mielec

Kappa - test

Post autor: strus » 08 gru 2007, 13:31

no wlasnie do tego sie wpina :) linie k i l oraz 3kabelek nie pamietam jaki a teraz nie mam pod reka tej sciagawki :)

strus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Mielec

Kappa - test

Post autor: strus » 08 gru 2007, 19:51

no i mase :) srodkowy dokładniej, z lewej linia L a z prawej(od strony rowka) K

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”