Kappa - jak sprawdzić przebieg

Awatar użytkownika
kant84
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork

Kappa - jak sprawdzić przebieg

Post autor: kant84 » 19 lut 2008, 20:47

hej
mam pytanko czy mozna jakos sprawdzic przebieg auta??? slyszalem ze mozna podlaczyc go pod komputer ale czy to prawda??? jak wiadomo teraz jest moda na krecienie blatu nawet u zachodnich sasiadow, nawet spotkalem sie z tym ze turek przy zakupie auta pytal czy bedziemy go gonić w polsce bo moze nam podkręcić licznik wic niewiadomo czy juz nie byl przekrecony .

Tak wiec czy po przekreceniu licznika mozna to jeszcze jakos sprawdzic, bo czasami stan samochodu wyglada na faktyczny.

pozdrawiam Łukasz
Wciąż mam kap... kap... kap... do skarbonki na wymarzoną kappe. (tak miałem kiedyś - teraz mam nową chorobe - Lybra)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: Simon » 19 lut 2008, 21:09

w niektórych autach tak,
Np w Lybrze po podłączenia do kompa, można sprawdzić parametr Hodometr, który rzekomo zapamiętuje realny przebieg, nawet jeśli na blatach jest cofnięty. W kappie to nie wiem, ale pewnie podobnie.

Podobno Hodometr też jest do cofnięcia ale to już wyższa szkoła. Byle Turek na poczekaniu raczej tego nie zrobi... chociaż kto ich tam wie.

Książeczka serwisowa to też żaden dowód, można kupić i wypełnić jeśli komuś bardzo zależy.

Wychodzi na to, że realny przebieg to wysoki przebieg :P Patrz na rocznik, stan, weź auto na przegląd, a przebieg to ostatnio najmniej ważny i najmniej wiarygodny argument kupna samochodu.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
kant84
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: kant84 » 19 lut 2008, 22:18

dzieki simon :icon1a:
Wciąż mam kap... kap... kap... do skarbonki na wymarzoną kappe. (tak miałem kiedyś - teraz mam nową chorobe - Lybra)

Gość

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: Gość » 19 lut 2008, 22:26

simon napisał:
Np w Lybrze po podłączenia do kompa, można sprawdzić parametr Hodometr, który rzekomo zapamiętuje realny przebieg, nawet jeśli na blatach jest cofnięty. W kappie to nie wiem, ale pewnie podobnie.

ciekaw jestem jak to możliwe skoro hodometr pokazuje to co licznik????????????????????????????????????
jeśli to takie proste pokaż przykład!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
: cenzura : : cenzura : : cenzura : : cenzura :
a sterownik edc 15 nie pokjazuje za pomocą examinera przebiegu ecu /chodzi o debug.
więc jak to możliwe proszę o przykład poparty zdjęciem i wydrukiem z examinera :D :D :D :D :D :D :D
mam pytanie do simona jaka kość pamięci siedzi w liczniku skoro odczyt hodometru nie zgadza się ztym co poazuje examiner 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
powodzenia
proszę o poczytanie podstaw programowania pamięci >>>>>>>>>>>>>>>> autor bodajże S.machalski reszta w necie za pomoca przycisku search
do dyspozycji wydruk z ecu i hodometru i licznika do wglądu dla simona a potem drogą dedukcji a może wróżkowania czy przebieg jest taki sam powodzenia simon i czekam na mądre wywody
Ostatnio zmieniony 19 lut 2008, 23:09 przez Gość , łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: Simon » 19 lut 2008, 22:53

a) żeby Ci odpowiedziec musze najpierw zrozumieć jaki jest zarzut. To nie jest złośliwość z mojej strony ale naprawdę ciężko mi nieraz skumać co piszesz ( np teraz ). No i skąd w Tobie tyle agresji ? :)

b)ja nigdzie nie napisałem o EXAMINERZE - wydaje mi się oryginalny przebieg ze sterownika edc 15 można sczytać za pomocą byle przejściówki dostępnej na allegro z wejściem usb. Aczkolwiek może wtedy to sie nie nazywa hodometr.

Ale... tak jak napisałem powyżej - nie jestem pewien czy to jest możliwe w kappie. Podejrzewam, że edc15 to raczej tylko w Lybrach ( pewnie też thesis albo phedra ) i to też nie wszystkich ( od/do któregoś roku, albo z konkretnymi silnikami ).

PS. a nawet jesli bym sie mylił to to forum służy właśnie do tego, żebyśmy poszerzali swoją wiedzę. Wystarczy odpowiedzieć jak jest naprawdę a nie odsyałć do książek o teorii programowania pamięci i wymagać od nich udowadniania czegokolwiek ze zdjęciami i wydrukami. Bo ja po Twojej odpowiedzi w sumie nie wiem czy i gdzie jest zakododowany orygoinalny przebieg.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2008, 23:04 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Gość

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: Gość » 19 lut 2008, 23:03

nigdzie w lybrze nie znajdziesz przebiegu hodometru różnego od tego co pokazuje licznik edc 15 nie ma możliwości so=prawdzania przebiegu zhodometrem w lybrze /pomijamy szmelcwageny bo to inna para kaloszy/ 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O hodometr cofnie nawet uczeń trochę czytający i "kumający "podstawy wymiany licznika /autorstwa nie będę przytaczał,lub nie pamiętam/podstawy dotyczą programowania W lybrze brak............. :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: Sebastian » 20 lut 2008, 8:02

"jan123456" pisze:ciekaw jestem jak to możliwe skoro hodometr pokazuje to co licznik????????????????????????????????????

Klawiatury Ci się zablokowała?

Hodometr nie pokazuje takie samego stanu jak licznik - np. u mnie jest niewielka różnica pomiędzy parametrami hodometru a wskazaniami licznika.
LT twierdzi, że różnice pomiędzy tymi dwoma parametrami mogą dochodzić do 5%. Ja nie wiem, ile w tym prawdy - jednakże samo ASO twierdzi, iż jest najłatwiejszy sposób na weryfikację przebiegu auta. Nie najpewniejszy, ale najłatwiejszy - od razu widać, czy ktoś barbarzyńsko nie cofał licznika.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: tomek » 20 lut 2008, 8:53

Wracajac do tematu watku:
W Kappie w zaden sposob nie da sie sprawdzic rzeczywistego przebiegu. Jedynym miejscem gdzie jest to zapisywane jest licznik i nie da sie sprawdzic czy byl 'grzebany'.
Pozostaja standardowe procedury: stan auta, galka biegow, pedaly, fotele, kierownica itd. itp.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: pawcio1 » 20 lut 2008, 9:11

"tomek" pisze:Wracajac do tematu watku:
W Kappie w zaden sposob nie da sie sprawdzic rzeczywistego przebiegu. Jedynym miejscem gdzie jest to zapisywane jest licznik i nie da sie sprawdzic czy byl 'grzebany'.
Pozostaja standardowe procedury: stan auta, galka biegow, pedaly, fotele, kierownica itd. itp.
Czyli Kappie nie ma tej opcji hodometru...???
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: Simon » 20 lut 2008, 9:13

"Sebastian" pisze:jednakże samo ASO twierdzi, iż jest najłatwiejszy sposób na weryfikację przebiegu auta. Nie najpewniejszy, ale najłatwiejszy - od razu widać, czy ktoś barbarzyńsko nie cofał licznika.
dokładnie to samo ja usłyszałem w ASO

PS. a tak na marginesie, chociaż może w temacie... wyzerowałem trip w zegarach i w ICSie dokładnie w tym samym momencie. Po 200 km ICS pokazywał o 1 km większy dystans przejechany. Teraz po ponad 400km pokazuje już ponad 2 km większy. Nie przejmuję się tym strasznie ale zastanawiam się jak to możliwe.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

jak sprawdzić przebieg w lanci kappa???

Post autor: lancia1969 » 20 lut 2008, 10:10

A jaki scalak ( motka czy nec ) siedzi w liczniku w Lybra , Kappa ?
Grzegorz

GG 13364997

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”