Odp: kappa - immobilizer

Awatar użytkownika
piticooler
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 19 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Kappa - immobilizer

Post autor: piticooler » 19 mar 2006, 14:31

"PeGaZ" pisze:
Możliwe jest też, że to wcale nie immo się rozprogramowało, ale po prostu kluczyk się uszkodził i nie działa w nim ta kostka do komunikacji z immo :( ....

hmm to bardzo prawdopodobne.. ten kluczyk jest troche zdezelowany wyglada jak by sam grot byl tam wklejany i mozliwe ze ta kostka (ze znaczkiem philips) tez jest uszkodzona...:(
da sie wymienic sama t akostkle i dopiero zaprogramowac immo zeby go rozpoznawal??

a no i z tym 6 pkt . to by sie zgadzalo... bo jak sie to robi szybko to rzeczywiscie dziala

a z drugiej strony skoro to dziala to mozliwe ze ta kosta byla by uszkodzona??

pozdrawiam:)!!
była thema 2,0 8V 89r:). była kappa 2,4JTD 99r. jest ALFA 166 2,4JTD i Fiat bravo JTD...lancia jeszcze bedzie!!!

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - immobilizer

Post autor: PeGaZ » 20 mar 2006, 7:12

"piticooler" pisze:
da sie wymienic sama t akostkle i dopiero zaprogramowac immo zeby go rozpoznawal??
Sądzę, że powinno dać się wymienić samą kostkę - przecież jest w sumie niezalęzna od kluczyka, kwestia tylko czy ją dostaniesz.
"piticooler" pisze:
a no i z tym 6 pkt . to by sie zgadzalo... bo jak sie to robi szybko to rzeczywiscie dziala

a z drugiej strony skoro to dziala to mozliwe ze ta kosta byla by uszkodzona??
W sumie sam nie wiem, czy powinno działać gdy kostka jest uszkodzona. Możliwe, że może tak być - w końcu to "funkcja serwisowa", która przewiduje, że przez jakiś czas od włożenia klucza matki ma nie reagować na "złe" klucze. No ale głowy to ja sobie nie dam uciąć... sam nie miałem potrzeby używać tej funkcji, a testowania "ot tak" trochę się obawiam ;)
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - immobilizer

Post autor: tomek » 20 mar 2006, 11:20

"piticooler" pisze: da sie wymienic sama t akostkle i dopiero zaprogramowac immo zeby go rozpoznawal??
Proponuje dorobic nowy kluczyk w jakims warsztacie - zaprogramuja Ci go i bedziesz mial noweczke, pewnie taniej niz sciagania zaprogramowanego kluczyka z Lancii!!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”