Kappa - hak

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Kappa - hak

Post autor: zlotko » 15 mar 2009, 10:25

u mnie sygnał jest stale. :o

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Kappa - hak

Post autor: jerzy » 15 mar 2009, 17:43

Może ja się nie znam na podłączenia kabli - z komputerem.Ale myślę,że jest to obojętne czy jest komputer czy nie?.
Podłączałem już wiele haków - kabli jak dobrze pamiętam 6 lub 7 do świateł tych ,które obowiązują przy przeglądzie montażu haka.(legalizacja(

Każde gniazdo do haka jest z wiązką kabli i do niego jest instrukcja podłączenia by nie pomylić podłączenia (łączysz po kolorach(-
Ja według starej zasady podpinałem kable bezpośrednio na dany przewód przy lampie ściągając lekko koszulkę kabla i wpinałem tam kabel od wiązki zgodnie z instrukcją.Można też kupić specjalne zaciski do łączenia kabli wiązki gniazda haka z kablami w samochodzie.Ale po jakimś czasie to łączenie nie jest pewne i nie kontaktuje. Nie wiem czy oto ci chodziło.

______________________
lancia dedra 19td

Awatar użytkownika
takimaly
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Dolnośąskie

Kappa - hak

Post autor: takimaly » 15 mar 2009, 18:26

Napięcie jest ale nie na przewodach do przekaźników.
Oczywiście jak nie zadziała mi z modułem podepnę się w przewody, choć chcę tego uniknąć. Ta stara zasada nie jest taka dobra (gdy zrobi się spięcie) ;) , ale na pewno skuteczna.
Popsułem ją :( ..... i naprawiłem :)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11960
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Kappa - hak

Post autor: topcio » 15 mar 2009, 18:33

"jerzy" pisze:Może ja się nie znam na podłączenia kabli - z komputerem.Ale myślę,że jest to obojętne czy jest komputer czy nie?.
Podłączałem już wiele haków - kabli jak dobrze pamiętam 6 lub 7 do świateł tych ,które obowiązują przy przeglądzie montażu haka.(legalizacja(

Każde gniazdo do haka jest z wiązką kabli i do niego jest instrukcja podłączenia by nie pomylić podłączenia (łączysz po kolorach(-
Ja według starej zasady podpinałem kable bezpośrednio na dany przewód przy lampie ściągając lekko koszulkę kabla i wpinałem tam kabel od wiązki zgodnie z instrukcją.Można też kupić specjalne zaciski do łączenia kabli wiązki gniazda haka z kablami w samochodzie.Ale po jakimś czasie to łączenie nie jest pewne i nie kontaktuje. Nie wiem czy oto ci chodziło.

______________________
lancia dedra 19td
w mojej k po zrobieniu w sposób opisany przez ciebie komputer wyświetlał błędy oświetlenia więc podłączyłem przez przekaźniki zasilane z niezależnego źródła z bezpiecznikiem. (niestety we wtyczce na prawym nadkolu była tylko pozycja i stop )
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Kappa - hak

Post autor: zlotko » 15 mar 2009, 18:38

poszukaj jeszcze raz wtyczki :lol: takiej jak na zdjęciach w tym temacie, szukaj POD PRAWĄ TYLNĄ LAMPĄ, ponieważ nie miałem pasującej do niej, skorzystałem z innej pary wtyczek wlutowując się w przewody przed oryginalną wtyczką do haka.

Czasem czort nakryje ogonem, a potem jest "na oczach". :)

Awatar użytkownika
takimaly
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Dolnośąskie

Kappa - hak

Post autor: takimaly » 16 mar 2009, 9:15

Ot czort nakrył ogonem. Dzięki złotko , znalazłem. Do trzeciej w nocy walczyłem jednak nie skończyłem. Mam nadzieje, że dziś mi się uda.
Popsułem ją :( ..... i naprawiłem :)

Awatar użytkownika
takimaly
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Dolnośąskie

Re: Kappa - hak

Post autor: takimaly » 17 mar 2009, 21:34

topcio1 pisze: (niestety we wtyczce na prawym nadkolu była tylko pozycja i stop )
Jest za to w lewym słupku ;) Pociągnąłem do przekaźnika cienki kabelek. Hak jest i wszystko działa. Śruby jednak M10, większe otwory to chyba po to, by łatwiej zgrać otwory haka z otworami w podwoziu ( i tak musiałem rozwiercać). Trzeba pamiętać, że za zderzakiem przychodzą 4 śruby z drobnym gwintem. W sumie wszystko mnie wyniosło 250 zł i mam porządnie zrobione. To wszystko dzięki forum i wam.

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Kappa - hak

Post autor: zlotko » 18 mar 2009, 9:19

W złączu do haka powinno by WSZYSTKO do podłączenia modułu.

TAKIMALY skoro znalazłeś kostkę (fajnie że jednak poszperałeś za nią) to czego szukasz w tym słupku?

Awatar użytkownika
takimaly
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Dolnośąskie

Re: Kappa - hak

Post autor: takimaly » 18 mar 2009, 21:51

Kierunkowskazy i zasilanie modułu miały napięcia ok 12v czyli OK, ale już na kabelkach sygnałowych miałem tylko 0.6V Przekaźnik nie zadziała na takim napięciu, chyba musiałby być tranzystor. Pobrałem więc napięcie z lamp. Pobór prądu jest nikły, komputer go nie wychwytuje. Jak się kiedyś zmobilizuje to jeszcze sobie wsteczne światło pociągnę, też jest w prawym słupku razem z przeciwmgielnymi .

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Odp: Kappa - hak

Post autor: zlotko » 19 mar 2009, 22:15

te 0,6V to nie jakiś zong mierniczy? sprawdź na schemacie (niemiecka instrukcja w pdf była kiedyś do pobrania z forum) zabezpieczenia tej wtyczki.
Powodzenia. ;)

Awatar użytkownika
takimaly
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Dolnośąskie

Odp: Kappa - hak

Post autor: takimaly » 19 mar 2009, 22:26

Oczywiście mogłem się pomylić podczas pomiarów, choć zrobionych było kilka, ale podłączyłem tez 6V przekaźnik , który zaczynał działać już przy 1,5V a mimo wszystko po wpięciu go do wtyczki haka nie przełączał. Czyli jednak za niskie napięcie.
Czy ktoś podłączał 6V przekaźniki pod wtyczkę haka i mu działały? Może u mnie jest coś nie tak.

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Odp: Kappa - hak

Post autor: zlotko » 19 mar 2009, 22:36

takimaly pisze:Może u mnie jest coś nie tak.
schemat=>bezpiecznik

a może lepiej wpiąć się pod sygnał lamp i mieć czas na grzane :pifko2:

: yesyes :

werynia01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2009, 21:51
Lokalizacja: kolbuszowa

Odp: Kappa - hak

Post autor: werynia01 » 07 wrz 2009, 22:03

witam. Mam pytanie - czy oryginalny hak holowniczy od Lanci Dedry będzie pasował do Kappy. Nie wiem jak jest on montowany w Kappie. Może ma ktoś jakiś schemacik. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11960
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa - hak

Post autor: topcio » 07 wrz 2009, 22:09

proszę schemat- zasadniczo jak masz migomat to każdy pasuje :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - Moduł kierunkowskazów do przyczepki

Post autor: Roger7 » 05 cze 2010, 11:49

Witam

Mam problem z kierunkowskazami, które często migają bardzo szybko - wszystkie żarówki są sprawne.
Z tyłu mam hak bosala i najgłośniej słychać przy miganiu jakiś przekaźnik przy tylnej lewej lampie.
W zasadzie są tam dwa przekaźniki/moduły - najprawdopodobniej od przyczepki:
1. 014-219 (10-pinowy) - oznaczony jako flash control 12V, Germany, 3x50W, 07/2003
2. 014-209 (8-pinowy) - oznaczony jako flash control 12V, Germany, 08/2003

Ten pierwszy jest przykręcony do lampy z tyłu i go w ogóle nie słychać, kierunkowskazy działają bez problemu nawet gdy go wypnę.
To ten drugi tak bardzo hałasuje gdy włączone są migacze, jest schowany pod wykładziną bagażnik zaraz przy lewej lampie i gdy go wypnę to nie działają tylne migacze, a przednie migają bardzo szybko.
Wydaje mi się, że ten drugi (014-209) prawdopodobnie przemaka w deszczową pogodę i może wtedy szwankuje?

Czy spotkał się ktoś z taką instalacją, wymieniał/czyścił takie moduły ?

Pozdrawiam
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”