Kappa - opony zimowe

bartcho
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2004, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kappa - opony zimowe

Post autor: bartcho » 14 paź 2004, 22:35

Głównie chodzi mi o wymiary do 15-tek. Przeglądając forum spotkałem się z stosowaniem standardu (205/60/R15) oraz 195/65/R15. Spotkałem się z opinią że powinny być przy tej szerokości nawet do 20mm węższe. Co myślicie o zakupie 185/65/R15?
Kappa 2.0 20V + LPG '98 - granatowa

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - opony

Post autor: Krzysiek » 15 paź 2004, 7:49

Będą OK. Im węższe tym lepsze w śniegu (większy nacisk jednostkowy, przy mniejszych oporach toczenia). Jak przewidujesz dużo jazdy po śniegu to 185 na pewno nie będą za małe. Z drugiej strony jak będziesz jeździł głównie po asfalcie to 205 też będą dobre. Złoty środek to chyba 195. Decyzja zależy od warunków i Twoich preferencji. Osobiście mam 205 (dostałem z samochodem), ale na przyszłą zimę kupię 195.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - opony

Post autor: Krzysiek » 15 paź 2004, 7:52

Po przeczytaniu mojego posta nasunęła mi się refleksja. Piszcie o jakie samochody chodzi. W tym wypadku wiem że chodzi o k, ale jest to potencjalne źródło nieporozumień.
pozdro :lol:
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - opony

Post autor: Arek » 15 paź 2004, 8:53

Ja mam 195 i jest ok, tylko indeks prędkosci mam za słaby a to oznacza wcześniejsze zuzycie (to był pomysł poprzedniego właściciela Lucyny).
Popieram opinię o doborze węższych opon na zimę. Oczywiście węższe przydają się w sytuacja gdy jeżdzi się na sniegu lodzie itp.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - opony

Post autor: tomek » 15 paź 2004, 9:22

"Arek" pisze: Popieram opinię o doborze węższych opon na zimę. Oczywiście węższe przydają się w sytuacja gdy jeżdzi się na sniegu lodzie itp.
195/65/15 i innych byc nie moze - 205 za szerokie, a 185 - roznica 2% na obwodzie, ale jak sie uprzesz to moga byc.
Arek ja rowniez mam index T w moich zimowkach i przy moim silniku mimo zalecanego H chyba moze byc. Nie chodzi tu o predkosc maksymalna, bo ima i ta nie pojade >190 ale o sily jakie sa przenoszone na kola.
Przyznam sie, ze pierwszy raz slysze zeby indeks predkosci mial wplyw na zuzycie opon i chyba nie tym jest to spowodowane. Po prostu zimowki sa bardziej miekkie.
Jak kupilem Kappe to dostalem do nie 2x zimowe oczywiscie dokupilem kolejne 2, ale teraz tez czeka mnie kupno 2 oponek. Beda to Pirelli Snowsport z baloon.pl
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - opony

Post autor: sanchez » 15 paź 2004, 9:22

"Arek" pisze:Oczywiście węższe przydają się w sytuacja gdy jeżdzi się na sniegu lodzie itp.
Dokladnie, ja w wiekzosci jezdze po Wawie a tu duzo sniegu nie ma :wink: , i 205 mi sie bardzo dobrze sprawdzaja.
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - opony

Post autor: Arek » 15 paź 2004, 9:57

He he z ty,m indeksem to jest tak, jesli jest za niski to przy (tak mi tłumaczył gumiarz) to masa auta przy hmmm bardzie abresywnej jeździe sprzyja szybszemu zuzyciu gumek. I tyle. Oczywiście to nie jest tak ze one topnieja w oczach. :lol:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - opony

Post autor: tomek » 15 paź 2004, 10:12

"Arek" pisze:He he z ty,m indeksem to jest tak, jesli jest za niski to przy (tak mi tłumaczył gumiarz) to masa auta przy hmmm bardzie abresywnej jeździe sprzyja szybszemu zuzyciu gumek. I tyle. Oczywiście to nie jest tak ze one topnieja w oczach. :lol:
Tam jest przede wszystkim ronica w sztywnosci. Bedzie sie to a pewno przekladalo na predkosc zuzycia, ale nie ma to znaczacego wplywu, wiekszy wplyw ma sam skladnik mieszanki z jakiej opoa jest wykonana. Opony jednej marki zuzyja sie szybciej innej wolniej. Przy tym samym modelu opony i przy sasiednich indeksach nie powinno to byc w ogole zauwazalne.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - opony

Post autor: Arek » 15 paź 2004, 10:19

:o Dooobra juz TOMEK poddaje się :lol:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - opony

Post autor: tomek » 15 paź 2004, 10:37

"Arek" pisze::o Dooobra juz TOMEK poddaje się :lol:
No co Ty, powalcz troche :wink:
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Kappa - opony

Post autor: romo » 17 paź 2004, 9:56

"Arek" pisze:Ja mam 195 i jest ok, tylko indeks prędkosci mam za słaby a to oznacza wcześniejsze zuzycie (to był pomysł poprzedniego właściciela Lucyny).
Popieram opinię o doborze węższych opon na zimę. Oczywiście węższe przydają się w sytuacja gdy jeżdzi się na sniegu lodzie itp.
to swieta racja,czym werzsze na zime tym lepiej sie jezdzi.przy naszym stanie drog nawet szerokie opony letnie sa czasami powodem myszkowania samochodu po drodze.ostatnio pod krakowem wpadlem w koleine i myslalem w pierwszym momencie ze padlo wspomaganie-cos bloklo skret a to koleinka.
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Anonymous

co do wielkośći oponek do kappy

Post autor: Anonymous » 14 sty 2005, 21:39

Panowie do Kappy niestety można załozyć w 15 calach następujaće rozmiary 195/65,205/60,215/55,225/50 na oponach 185/65r15 kołojest mniejsze o ok 1,5cm ale mniejsdza jest teżnośność opony (maksymalne obciążenie w kg)Nie dajcie sobie wcisnąćczegoś takiego bo w razie kraksy ubezpieczyciel mozę nie wypłacić odszkodowanie- a i reklamacja na peewno bedzie odrzucona.....wierzcie mi na codzień sprzdajaę opony...gdyby ktos potarxebował to mój phone 0608003309 pozdro Leszek

aha po ile byłu te snowsport w baloonie?

Awatar użytkownika
Klaudek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 12 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - opony

Post autor: Klaudek » 10 cze 2005, 15:02

zamiaruje zakup opon, te co mam są mało zadowalające mnie :wink:
pomyślałem o Barum Bravuris :?:
czy ktoś ma ???
może coś powiedzieć ???
czy polecić coś innego ??
kierunkowe i ciche powinny być :wink:
Top Taxi 600-194-536 2zł Kilometr
10% Zniżki dla starych znajomych z LKP :)

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - opony

Post autor: Blash » 10 cze 2005, 15:28

ja mam good year excelence plecam zdecydowanie przyczepne na maxa w życiu nie widziałem bardziej przyczepnej gumy poza tym dobre na mokre nawierzchnie , barumy raczej sa nie za specjalne
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2005, 19:34 przez Blash, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Kappa - opony

Post autor: tomek » 10 cze 2005, 15:39

"Klaudek" pisze: pomyślałem o Barum Bravuris :?:
Moj mechanik ma ale za krotko uzywa, zeby cos powiedziec wiecej.
Rozejrzyj sie w wyprzedazach na sklepach internetowych,
Barum kosztuje 215 zl, a np. Dunlop SP01 280, czy GY EXCELLENCE 273.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”