Kappa - jakie śruby do felg aluminiowych ?

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - jakie śruby do felg aluminiowych ?

Post autor: 2fines » 11 maja 2006, 19:27

tak myslałem a z czego masz wykonane te pierscienei chodzi mi o materiał ...ja kupilem uzywki 15 i nie opiera mi sie felga o piaste i narazie leza sobie spokojnie i czekaja na zalozenie, choc gumowcy twierdzili zeby załozyc hartowane szpile ( mam 2 mm luzu miedzy fela a piasta) i to powinno wytrzymac bez pierscieni centrujacych ...ale tu chodzi o bezpieczenstwo wiec narazie leje na te ich rady.....moze mozna takowe cuda gdzies dostac..

pozdro
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - jakie śruby do felg aluminiowych ?

Post autor: Luckyy » 11 maja 2006, 20:29

sprzedawane sa na allegro - tylko musisz znac srednice piasty i w feldze, czesto tam gdzie mozna kupic felgi tez maja pierscienie
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - jakie śruby do felg aluminiowych ?

Post autor: prezesjm » 11 maja 2006, 21:12

Jeżeli jest taki luz pomiędzy felgą a piastą to koniecznie trzeba stosować pierścienie centrujące, śruby NIE MOGĄ i nie powinny ustalać koła na piaście. Bezpieczeńswo i jeszcze dodatkowo mogą być problemy z biciem koła podczas szybkiej jazdy. Koło niby wyważone a efekt właśnie jak by ciężarki poodpadały.

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - jakie śruby do felg aluminiowych ?

Post autor: Roger7 » 15 maja 2006, 14:43

"2fines" pisze:tak myslałem a z czego masz wykonane te pierscienei chodzi mi o materiał ...
Nie wiem. Jakieś twarde tworzywo sztuczne.
"2fines" pisze: ja kupilem uzywki 15 i nie opiera mi sie felga o piaste i narazie leza sobie spokojnie i czekaja na zalozenie, choc gumowcy twierdzili zeby załozyc hartowane szpile ( mam 2 mm luzu miedzy fela a piasta) i to powinno wytrzymac bez pierscieni centrujacych ...ale tu chodzi o bezpieczenstwo wiec narazie leje na te ich rady.....moze mozna takowe cuda gdzies dostac..
pozdro
Masz rację. Też bym tak postąpił.
Szukaj na allegro lub tam gdzie sprzedają felgi.
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”