Kappa - felgi 18" za i przeciw

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: vanisch » 19 lut 2011, 13:59

Co do wieku wiele się nie pomyliłeś, jedynie parę lat :D Ale nie mam poobijanej dupy, w 90% poruszam się po mieście gdzie kolein nie ma, ze znajomymi nie rozmawiam o "szerokich laczach" i nie nazywam ich ziomami, aaa no i T.Love nie słucham bo nie trawię wokalisty... :lol:
To chyba logiczne że zakładając szerokie opony na niskim profilu każdy liczy się z tym, że nie będzie pływał po dziurawych ulicach, ale gdyby komuś na tym zależało to kupiłby Citroena a nie Kappę...
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: szerszen » 19 lut 2011, 14:31

wega pisze:
szerszen pisze:Moje odczucia są identyczne z tym, co napisał Rafako, też jeździłem na 17". Manewr wyprzedzania na większości dróg krajowych (czy raczej powrót do swoich kolein), to ekstremalne przeżycie. Dodaj do tego jeszcze pływanie na mokrej nawierzchni, wstrząśnienie mózgu i roz... zawieszenia. Na 18" może być tylko gorzej. Wizualnej strony nie oceniam, bo to kwestia subiektywna.
Zimą jeżdżę nawet na 15" Yokohamkach - jest idealnie! Może wygląda to nieco słabiej, ale jest komfortowo i bezpiecznie.
Tak, chyba w dużym Fiacie.
Ja uważam,, że auto na takich laciach auto jeździ jak przyklejone do asfaltu. Jeżeli nie potrafisz go opanować to najwyraźniej masz coś z układem kierowniczym albo dupiate opony.
Obecnie jeżdżę Laguną III również na 17-tkach i jak dla mnie jest OK.
Jedynie mogę przyznać rację, że na dziury trzeba uważać.

Czy ja do ch... krytykuję Twoje stanowisko?!
Człowiek zadał pytanie, na które rzeczowo odpowiedziałem.
Przeczyta, przemyśli i wybierze to, co mu odpowiada.
Auto potrafię opanować, jeżdżę na tyle, na ile warunki mi pozwalają, Kupeta jest sprawna, a jeżeli Yokohama jest dupiata, to tak, jeżdzę na dupiatych oponach.
Poza tym nie widzę związku między prędkością jazdy, a wysokością profilu i jego szerokością.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: Gros » 19 lut 2011, 14:32

SW którą jeżdżę ma na lato 245/40 18 i jest spoko koleiny cóż i na 205 je czuć i na 215 ,a 195 uważam na zimę bo wtedy jeżdżę wolno -czyli jazda moherkowa
Latem lubie szybko pokonywać zakręty -taka jazda mnie kręci i daje adrenalinkę -bo po prostej każdy burak się rozpędzi
A zbliżając się do wieku mohera potrzebuje innych doznań
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: szerszen » 19 lut 2011, 14:33

vanisch pisze:
szerszen pisze:Moje odczucia są identyczne z tym, co napisał Rafako, też jeździłem na 17". Manewr wyprzedzania na większości dróg krajowych (czy raczej powrót do swoich kolein), to ekstremalne przeżycie. Dodaj do tego jeszcze pływanie na mokrej nawierzchni, wstrząśnienie mózgu i roz... zawieszenia. Na 18" może być tylko gorzej. Wizualnej strony nie oceniam, bo to kwestia subiektywna.
Zimą jeżdżę nawet na 15" Yokohamkach - jest idealnie! Może wygląda to nieco słabiej, ale jest komfortowo i bezpiecznie.
Może miałeś chińskie opony, jeżdżę na 215/40/16 i czy sucho czy mokro nie ma problemów z "pływaniem", a też wąskie nie są, a i profil niezbyt wysoki :roll:
j.w.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: Gros » 19 lut 2011, 14:35

szerszen pisze:
wega pisze:
szerszen pisze:Moje odczucia są identyczne z tym, co napisał Rafako, też jeździłem na 17". Manewr wyprzedzania na większości dróg krajowych (czy raczej powrót do swoich kolein), to ekstremalne przeżycie. Dodaj do tego jeszcze pływanie na mokrej nawierzchni, wstrząśnienie mózgu i roz... zawieszenia. Na 18" może być tylko gorzej. Wizualnej strony nie oceniam, bo to kwestia subiektywna.
Zimą jeżdżę nawet na 15" Yokohamkach - jest idealnie! Może wygląda to nieco słabiej, ale jest komfortowo i bezpiecznie.
Tak, chyba w dużym Fiacie.
Ja uważam,, że auto na takich laciach auto jeździ jak przyklejone do asfaltu. Jeżeli nie potrafisz go opanować to najwyraźniej masz coś z układem kierowniczym albo dupiate opony.
Obecnie jeżdżę Laguną III również na 17-tkach i jak dla mnie jest OK.
Jedynie mogę przyznać rację, że na dziury trzeba uważać.

Czy ja do ch... krytykuję Twoje stanowisko?!
Człowiek zadał pytanie, na które rzeczowo odpowiedziałem.
Przeczyta, przemyśli i wybierze to, co mu odpowiada.
Auto potrafię opanować, jeżdżę na tyle, na ile warunki mi pozwalają, Kupeta jest sprawna, a jeżeli Yokohama jest dupiata, to tak, jeżdzę na dupiatych oponach.
Poza tym nie widzę związku między prędkością jazdy, a wysokością profilu i jego szerokością.
Yokohama to bardzo dobre oponki i nikt nie napisał ,że są dupiate :D
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
smola
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2009, 0:00
Skype: smolag
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: smola » 21 lut 2011, 9:39

Chlopaki spokojnie, każdy ma swoje zdanie, jeden woli się lansować, drugieemu się podabają, a trzeci woli komfort. Ja ze ścigania już wyrosłem i oczywiście że wolę komfortową jazdę. Nie mniej jednak duże koło podoba mi się bardzo i jak nie w Kappie to w następnym aucie będzie min 17". Biorąc pod uwagę trasę którą pokonuję codziennie to zanim nie skończą remontu nawierzchni nie mam co myśleć bo na zawieszenie nie wyrobie.
Dzięki wielkie za wasze opinie. Troche mnie ostudziły

Alan

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: Alan » 22 lut 2011, 13:03

Panowie felga 17" względnie 16" z ET 50 wlezie do kapiszona? jak w ogóle się to przelicza?

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: Polej » 22 lut 2011, 13:08

http://www.felgi.pl/narzedzia/m/321/kalkulator_et.htmlx tu masz kalkulator ET,

im niższy ET, tym felga bardziej wystaje, biorąc pod uwagę podobną szerokość felgi
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Boorek

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: Boorek » 22 lut 2011, 17:16

wątpię żeby takie ET podeszło... w kappie jest chyba 35 jak dobrze pamiętam więc będziesz potrzebował pierścienie dystansowe

Alan

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: Alan » 22 lut 2011, 22:29

jestem przeciwny wszelakim dystansom....raz koło straciłem. Myślałem nad dopasowaniem czegoś z Laguny II ale tam ET50 więc lipa. 18" to juz za dużo ale 17" chętnie przygarnę

lukasz_lodz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 322
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: lukasz_lodz » 25 lut 2011, 19:39

za:
wygląd, prowadzenie
przeciw:
jakość polskich dróg, utrata komfortu

zawieszenie szybciej się zużywa ale bez przesady, ja jeździłem cały sezon na 19" i nikt na żadnym łódzkim spocie nie powiedział złego słowa że zniszczyłem auto czy coś innego na temat moich 19"

oponki mam 225/35r19

Awatar użytkownika
smola
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2009, 0:00
Skype: smolag
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: smola » 26 lut 2011, 9:02

lukasz_lodz pisze:za:
wygląd, prowadzenie
przeciw:
jakość polskich dróg, utrata komfortu

zawieszenie szybciej się zużywa ale bez przesady, ja jeździłem cały sezon na 19" i nikt na żadnym łódzkim spocie nie powiedział złego słowa że zniszczyłem auto czy coś innego na temat moich 19"

oponki mam 225/35r19
Poprosze o fote auta na 19", koniecznie

lukasz_lodz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 322
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - felgi 18" za i przeciw

Post autor: lukasz_lodz » 27 lut 2011, 0:42


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”