Kappa - jakie opony?

Awatar użytkownika
zieli77
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:20
Imię: Paweł
Lokalizacja: Słupno/W-wa

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: zieli77 » 06 kwie 2011, 21:39

Fakt, ze nie w kappie, ale w delcie śmigam na gumach Pirelli, bo poprzedni właścicielu jeszcze. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że jakoś nie odczuwam genialności tych opon, może akurat mój model tak ma?

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: annubis17 » 06 kwie 2011, 23:46

Claromonte pisze:* Czy cenowo Yokahamy są tak atrakcyjne jak Uniroyale ?
* Dlaczego rain expert, a nie rainsport ?
Jakieś 30zł droższe są, ale jak były niedawno promocje to za 180zł były do wzięcia.
Rainsporty bardziej się nadają na ulewiste deszcze, a Rainexperty są bardziej uniwersalne ;)
Polej pisze:
annubis17 pisze:(...)Świetnymi oponami są jednak Yokohamy A coś tam, ludzie boją się ich przez nazwe, ale zdecydowanie przewyższają wynalazki typu Barum itd. ;)
Jeszcze nie widziałem testu opon, w którym Yokohamy letnie byłyby wyżej od opon Barum (Bravuris 2 w założeniu, bo takie są do kappy), a przeczytałem ich co najmniej kilka, więc może oświeć mnie/nas skąd to "zdecydowanie przewyższają wynalazki typu Barum"??? :roll:


Jeśli kupowałbym oponę w tej cenie do kappy, to ponownie kupiłbym Barumy. Dla porównania- na tyle mam Continental, a Barum jest teraz marką należącą do Continentala ( stąd ogromny skok jakości w ostatnich kilku latach) i jeśli miałbym kupować drugie tyle droższe Continentale, mając 3/4 tych samych właściwości w Barum, to nie zamierzam dopłacać dla marki. Dodam, że Continental w opiniach ekspertów i czasopism wygrywa wszystkie testy, a Barum niewiele mu ustępuje.
Barumy to klasa ekonomiczna, a Yokohamy to klasa premium, to po pierwsze, po drugie opieram się na swoich własnych odczuciach, gdy znajomemu do jego Focusa poleciłem właśnie Yokohamy i porównałem jazde na Barumach i Yokohamie. Barum na zakrętach trzymał się gorzej niż Yokohama.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Polej » 07 kwie 2011, 0:07

annubis17 pisze: Barumy to klasa ekonomiczna, a Yokohamy to klasa premium, to po pierwsze, po drugie opieram się na swoich własnych odczuciach, gdy znajomemu do jego Focusa poleciłem właśnie Yokohamy i porównałem jazde na Barumach i Yokohamie. Barum na zakrętach trzymał się gorzej niż Yokohama.
Trzymał się gorzej, znaczy wypadłeś z zakrętu przy identycznej prędkości i stylu jazdy?
Kurcze, to strasznie naciągane, oczywiście- subiektywna ocena jest ważna, ale pisanie, że "przewyższają wynalazki typu Barum" to mocne nadużycie.Zerknąłem na allegro- Yokohamy stoją cenowo identycznie, jak Barum, a poza tym pierwsze słyszę, żeby to była klasa premium.. :roll:
Każdy ma swoje odczucia i doświadczenia,ale porównując opony warto posiłkować się jakimiś bardziej profesjonalnymi testami, a te wskazują spośród tych dwóch na Barum. Ot, tyle z mojej strony i po :pifko: :pifko:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Kris » 07 kwie 2011, 6:21

Barumy to nie jest wynalazek tylko czeskie opony:) Na barumach jeździli Sąsiedzi Pat i Mat :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Claromonte » 07 kwie 2011, 8:37

No ok, ale powiedzcie mi dokładnie, mam juz mały mętlik.
Teraz się waham pomiędzy Kleberami, Barumami, i Yokohamami.....
Może jak się ktoś zapoznał z jakimś profesjonalnym testem lub rankingiem , to dla dobra ogółu wrzuciłby skana, zdjęcie, ale choć link , tak aby każdy mógł sobie zerknąć

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Kris » 07 kwie 2011, 9:27

zobacz sobie na testy ADAC'a, wydają mi się najbardziej wiarygodne. Wybór marki to głównie wpływ reklamy. Ja wychodzę z założenia że opony droższe są lepsze, lepiej przyczepne ale mniej trwałe. Ja np. na Barumach Polaris miałem stłuczkę i mówię Barumom stanowcze nie, Klebery są miękkie, Dębice są głośne, Fuldy się zużywają... to są wszystko moje subiektywne odczucia :)
mi się podobają Continentale. W Pandzie od mej lubej były takie od nowości i po siedmiu latach miały jeszcze 4mm bieżnika. twierdzę, że Continentale są ciche- to jest mój priorytet, na drugim miejscu trwałość... a przyczepność to już kwestia stylu jazdy - fizyki nawet na najlepszej oponie się nie oszuka:)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: annubis17 » 07 kwie 2011, 11:05

Polej pisze:
annubis17 pisze: Barumy to klasa ekonomiczna, a Yokohamy to klasa premium, to po pierwsze, po drugie opieram się na swoich własnych odczuciach, gdy znajomemu do jego Focusa poleciłem właśnie Yokohamy i porównałem jazde na Barumach i Yokohamie. Barum na zakrętach trzymał się gorzej niż Yokohama.
Trzymał się gorzej, znaczy wypadłeś z zakrętu przy identycznej prędkości i stylu jazdy?
Kurcze, to strasznie naciągane, oczywiście- subiektywna ocena jest ważna, ale pisanie, że "przewyższają wynalazki typu Barum" to mocne nadużycie.Zerknąłem na allegro- Yokohamy stoją cenowo identycznie, jak Barum, a poza tym pierwsze słyszę, żeby to była klasa premium.. :roll:
Każdy ma swoje odczucia i doświadczenia,ale porównując opony warto posiłkować się jakimiś bardziej profesjonalnymi testami, a te wskazują spośród tych dwóch na Barum. Ot, tyle z mojej strony i po :pifko: :pifko:
Tak, ta sama trasa, zakręt ten sam, prędkość ta sama, a przy Barumach pojawił się pisk i auto zaczeło ciągnąć na zewnątrz zakrętu. Na Yokohamie przeszedł jak na szynach.
Spórz na klasyfikacje opon, tam wszędzie Yokohamy stoją w tabelce z napisem "Premium" ;)
Wybierając opone wolę się posiłkować swoimi odczuciami, bo w testach jest tak, że w jednym dana opona jest na szczycie, a w drugim na samym końcu, więc to dla mnie nigdy wiarygodne nie będzie ;)
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Claromonte » 07 kwie 2011, 11:35

Kleber czy Yokohama ?

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Kris » 07 kwie 2011, 12:22

yokohama
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: annubis17 » 07 kwie 2011, 19:47

Też jestem za Yokohamą ;)
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Polej » 07 kwie 2011, 19:58

Claromonte pisze:Kleber czy Yokohama ?
Spośród tych dwóch też wybrałbym Yokohamę, ale wybierać między dwoma, to żaden wybór;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Claromonte » 07 kwie 2011, 20:41

tylko właśnie Yokohama , Yokohamą, ale chciałbym najtańszy ich model pasujący do Kappy. A drive, są tymi najtańszymi ?

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: fotisk » 07 kwie 2011, 21:13

A ja w tym roku zakupiłem komplet Uniroyali Rainexpertów, ze względu na dobrą cenę (180 pln za 195/65R15) i wyniki w teście ADAC bodajże 2010, gdzie dostały ocenę "szczególnie polecane".
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Tomzik » 07 kwie 2011, 23:04

A ja proponuję nie sugerować się marką, bo każda marka produkuje multum bieżników. I każdy bieżnik wypadnie inaczej na tle rywali. Najbardziej rozwalają mnie teksty w stylu "Pirelki to badziew, bo włoskie, twarde i w ogóle, a najlepszy jest Michelin" (autentyczny tekst mojego szwagra jak zobaczył w moim garażu nowe P Zero Nero :lol: ) albo "panie, najlepszy jest <Brigston>, bo w <formule pierwszej> na takich jeżdżą" (pisownia oryginalna).

Kolego- poczytaj testy, zerknij na ADAC i wybierz takie, które Twoim zdaniem najlepiej będą Ci odpowiadać jesli chodzi o styl jazdy.

Ja np. przy zakupie letnich opon kieruję się zachowaniem opony na mokrym. Jeżdżę w miarę spokojnie, zresztą Kappa raczej ciasnych winkli i wyścigowego stylu jazdy i tak nie kocha, zatem własności na suchej nawierzchni dla mnie są na drugim miejscu- dla mnie najważniejsze jest to ile opona wyciśnie jak popada. Niebawem założę drugi już komplet Pirelli P Zero Nero, chociaż pierwszy wytrzymał 3 sezony a i to z ledwością, ale to co potrafi w deszczu ta opona wraz z obniżką ceny (i tak są cholernie drogie, dałem 350/szt za 205/55 R16, poprzednio było to 480/szt) przekonały mnie do ponownego zakupu.

Być może dla Ciebie ważniejsze będą własności na suchym.

Powodzenia w wybieraniu opon- i pamiętaj- porównuj konkretne bieżniki a nie marki.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Kappa - jakie opony?

Post autor: Claromonte » 08 kwie 2011, 15:53

Zamówiłem Uniroyale RainExpert, w internecie miały lepsze opinie od Yokoham. Yokohamy miały byc w zakrętach mokrych na szkolną 6 a Uniroyale na 5tkę. Za to ścieralność Yokoham była wyższa niż Uniroyali no więc wybrałem opony żywotniejsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”