Kappa - kluczyki

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - kluczyki

Post autor: Roger7 » 13 cze 2006, 9:14

No właśnie sam mam problem z zamkiem centralnym lewych tylnych drzwi, który jest (prawdopodobnie) nierozbieralny.
Czyli nie opłaca się kupować używki za około 100 pln ?

Nowy kosztuje 280 pln, natomiast regenerowana używka w LT wraz z robocizną 180 pln.

Zastanawiam się, może lokalnemu elektrykowi uda się naprawić ten zamek...
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

kluczyki, centralny i alarm

Post autor: Jedrek » 08 lut 2007, 14:37

Witam
Czytam teraz różne interesujące mnie wątki -i mam pytanie: czy wszystkie Kappy miały zamykanie centralnego zamka kluczykiem? Przeczytałem coś wyżej ze "po zmianie" kiedy była ta zmiana?
Pytanie bierze się stąd - że do mojej świeżo sprowadzonej Kappy (2,0 turbo 16V z końca 1997) dostałem kartę kodową i 4 kluczyki: 2 czarne z przyciskiem, jeden czerwony z przyciskiem i czarny serwisowy bez przycisku.
Auto zamykam i otwieram kluczem i to mi wlaśnie przeszkadza, bo w poprzednich samochodach zamykałem zdalnie -ale nie przyjrzałem sie dostatecznie dobrze kluczykom, sądziłem że tak ma być dopóki nie uruchomię alarmu (to drugi problem o którym niżej napiszę) lub nie zamontuje nowego.
Tylko w jednym czarnym kluczyku mam sprawne baterie więc jego zacząłem używać - ale on poprostu świeci zielonym światełkiem w kierunku zamka czy stacyjki. A może powinienem zainteresować się pozostałymi kluczami? Może któryś z nich powinien sterować zdalnie zamkiem ??

Druga sprawa to wlaśnie alarm.
Kupując auto byłem pewien że jest bez alarmu. Jednak w bagażniku obok bezpieczników znajduje się syrena alarmowa z napisem "Lancia" -wygląda więc że jest fabryczny alarm w aucie. Podpowiedzcie - jak sprawdzić czy jest ta instalacja alarmowa w komplecie (gdzie jest centralka) no i jak spróbować ją uruchomić... po czym poznać że któryś z kluczy (czy wszystkie) powinny sterować zamkiem i alarmem.....?
:roll:
Wiem ze to moze nie powinno być w tym wątku - ale jeśli kos to przeczyta z ludzi znających juz dobrze Kappę -to jeszcze pytanie o krańcówkę drzwiową: na jakiej zasadzie załącza się oświetlenie wnętrza? :) Bo po otwarciu drzwi kierowcy -raz się załącza oświetlenie a raz nie -a na futrynie auta nie ma wcale krańcówek..... poruszam wewnętrzną klamką -i oświetlenie się załącza.... cuda jekieć czy co ? 8O :D
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: kluczyki, centralny i alarm

Post autor: tomek » 08 lut 2007, 14:46

Gdyby nie ta syrena w bagazniku to powiedzilabym:
"Jedrek" pisze: Tylko w jednym czarnym kluczyku mam sprawne baterie więc jego zacząłem używać - ale on poprostu świeci zielonym światełkiem w kierunku zamka czy stacyjki. A może powinienem zainteresować się pozostałymi kluczami? Może któryś z nich powinien sterować zdalnie zamkiem ??
Wg mnie masz auto bez pilota w kluczyku, jedyne rozwiazanie dolozyc Alam + sterwanie CZ z kluzyka, lub sam CZ z kluczyka. Swiatelko w kluczyku - to tylko swiatelko ;)

2 czarne z przyciskiem, jeden czerwony z przyciskiem i czarny serwisowy bez przycisku.
Czarne z przyciskiem - normalne kluczyki do uzytkowania.
Czerwony - klucz serwisowy tzw. 'matka'
Dodatkowy czarny - klucz dodatkowy, ktorym nie otowrzysz schowka i bagaznika- gdy np. zostawiasz auto w myjni czy w serwisie.


Jednakze syrena sugeruje alarm fabryczny a co za tym idzie sterowanie z pilota...

Ps. Mam nadzieje, ze nie namieszalem Ci zbyt mocno ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

kluczyki

Post autor: Jedrek » 08 lut 2007, 14:52

Nie, nie namieszałeś. :)
I tak coś mi sie zdaje że moje kluczyki tylko potrafią oświetlac dziurki :)
Sprawdzę drugi czarny - jeśli się okaże że też tylko światełko - to bedzie znaczyło że nie mam fabrycznego alarmu a jakiś dokładany później choć z syreną "Lancia"
Chciałbym się tylko upewnić - gdzie może być schowana centralka alarmu - powiedzmy jeśli byłaby fabrycznie zamontowana ?
Thesis 2.4 jtdm 2006
Lybra 1.8 2002
Thesis 3.0 V6 2002
Kappa 2,0 turbo 16V 1997/ 1998
Moje Lancie

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

Kappa - kluczyki

Post autor: kleyo24 » 08 lip 2007, 16:11

Ratunku! Kupilem 2 sprawne zamki (z lewej strony) tylny mam uszkodzony i po podpięciu nowego nic się nie zmieniło-tzn. otwieram od strony pasażera i 3 drzwi sie otwieraja -tylne lewe nie. Co z tym zrobić, bo naprawdę szlag mnie uż trafia.Ewentualnie gdzie jest jakiś przekaźnik, który daje sygnał do otwierania/zamykania drzwi?
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”