Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg

Awatar użytkownika
Orłow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2013, 13:28
Skype: vader_poland
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg

Post autor: Orłow » 27 mar 2013, 11:42

Witam serdecznie wszystkich.

Na wstępie powiem, że przeglądałem forum odnośnie problemów które aktualnie mnie trapią, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania (może jeszcze mi brak obycia z wyszukiwarką, jak tak to przepraszam).

Pytanie 1:
Po wymianie filtrów i wszystkiego eksploatacyjnego w mojej Kappie postanowiłem wyzerować liczniki w infocenter, na forum znalazłem informację o zerowaniu ich guzikiem od godziny.
I zgadza się - działa, wszystkie liczniki wyzerowałem, problem pojawia się jednak taki, że liczniki mi stoją w miejscu, nie chcą odliczać wartości. Czy może powinienem kliknąć coś jeszcze w celu odblokowania odliczania ?

Pytanie 2:
Mam oryginalne alufelgi do Kappy, niestety nie mam do nich śrub. Felgi właśnie pojechały na renowacje, teraz szukam tym nieszczęsnych śrub, gdzieś na forum znalazłem oto takie zdjęcie:
Obrazek

Moje alufelgi są takie:
Obrazek

Dostałem odpowiedź ze sklepu ze śrubami, że proponują mi takie:
:link:

Że jest to mój pierwszy samochód do którego muszę kupować śruby i nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii, czy mógłbym prosić o podpowiedź czy te śruby będą pasować? A jeżeli nie to może jakieś źródło skąd mógłbym ściągnąć pasujące?

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2013, 0:08 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Poprawiłem./stabraf/
Była: Lancia Kappa 2.4 JTD
Jest: Lancia Lybra 1.9 JTD
Oraz łącznie sześć kół japońskiej motoryzacji ;)

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: kond243 » 27 mar 2013, 22:29

Witam co do liczników Kappa odlicza co 500km.
Co do śrub powinny pasować ale zmierz sobie długośc obecnych.
Są rózne długości ja przy tych felgach co u ciebie na zdjęciu mam krótkie śruby M12x1.25 ale na 17mm klucz.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Alan

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: Alan » 27 mar 2013, 22:33

Śrubunek podejdzie:)

Awatar użytkownika
Orłow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2013, 13:28
Skype: vader_poland
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: Orłow » 28 mar 2013, 11:49

kond243 pisze:Witam co do liczników Kappa odlicza co 500km.
Co do śrub powinny pasować ale zmierz sobie długośc obecnych.
Są rózne długości ja przy tych felgach co u ciebie na zdjęciu mam krótkie śruby M12x1.25 ale na 17mm klucz.
Aktualnie mam stalówki z zimówkami, słyszałem, że te śruby od stalówek są krótsze od tych z alufelg.
Ale zapytam się w sklepie czy jak coś nie będzie problemów z wymianą, może podjadę jeszcze do majstrów co mi alufelgi naprawiają czy te śruby co zlinkowałem będą pasować.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, będę obserwował jak tam kwestia odliczania infocenter.

Pozdrawiam :)
Była: Lancia Kappa 2.4 JTD
Jest: Lancia Lybra 1.9 JTD
Oraz łącznie sześć kół japońskiej motoryzacji ;)

Alan

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: Alan » 28 mar 2013, 16:36

Do stalówek śrubunek jest o ponad połowę krótszy :)

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: kond243 » 28 mar 2013, 18:12

Przy tych Alu co na zdjęciach śruby są takie same jak do stalówek kupiłem stalówki i śruby są jak trzeba a kappa miała wsystko ori nawet opony 98 r ori nikt tam nic nie ruszał.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Alan

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: Alan » 28 mar 2013, 18:23

No polemizowałbym...stalówka ma grubość blachy ile? Max 4mm i do niej śruba o długości 41mm?

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: grzegorz m » 28 mar 2013, 18:27

Miałem kappę i oczywiście do stalówek były śruby krótsze a do alu takie jak na zdjęciu

Awatar użytkownika
Orłow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2013, 13:28
Skype: vader_poland
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: Orłow » 16 kwie 2013, 14:30

Więc tak - infocenter działa jak natura chciała.
Odebrałem wczoraj alufelgi ze zdjęcia od renowacji. Miałem nadzieje, że w serwisie sprawdzą mi w katalogu jakie powinienem mieć śruby ale okazało się, że do wszystkich Lancii były ale nie do Kappy.

Natomiast zaniosłem do serwisu wymiary proponowanych śrub przez internetowy sklep zajmujący się alufelgami i śrubami do nich (link powyżej) i serwisant pokręcił głową. Stwierdził, że długość śruby na jego gust będzie za długa.
Za jego namową pojechałem do ASO Fiata, tutaj kolejne zaskoczenie bo pan po wbiciu VINu powiedział mi, że długość gwintu to 25 mm a nie jak na zdjęciu powyżej 30 mm.

Nie miał niestety na stanie żadnej śruby aby mi zademonstrować, ale podał za to kod katalogowy: 11294235.
A że czeka mnie zakup opon, to nie chciałbym pakować się w zbędne koszta (np odsyłanie śrub).
Poradziłby ktoś co w tej sytuacji powinienem zrobić?
Była: Lancia Kappa 2.4 JTD
Jest: Lancia Lybra 1.9 JTD
Oraz łącznie sześć kół japońskiej motoryzacji ;)

Alan

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: Alan » 16 kwie 2013, 21:03

Śruba którą masz w pierwszym poście jest oryginalną(nie kombinowaną,nie zamiennikiem) śruba do alumfelg Lancii.Do stalówek są inne śruby i w salonie powinni o tym wiedzieć.

Alan

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: Alan » 16 kwie 2013, 22:33

Post pod postem,ale celowo.

Paweł zwrócił mi uwagę że jestem w błędzie( niestety nie umiem mu na PW odpisać). Pawle,dziękuję za sugestie.Może faktycznie. Jednak..felgi z zdjęcia w pierwszym poście są idętyczne z tymi które miałem ja w swojej Kappie kiedy przywiozłem ją z DE. Z tymi felgami i tymi śrubami które są na zdjęciu.

Obrazek

Chyba że moje felgi różnią się od tych od kolegi.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg.

Post autor: volf » 16 kwie 2013, 23:07

Ale co tu gdybać?
Wystarczy przymierzyć śrubę to otworu w feldze i po problemie, właściwa powinna wystawać około 8-10mm.
U mnie, przy felgach 8-ramiennych, właściwe śruby są takie jak na fotce w pierwszym poście.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1105
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg

Post autor: Gepard » 17 kwie 2013, 1:36

Mam identyczne alufelgi i oryginalne sruby. Dokładne wymiary to: dlugość całkowita 62mm, długość trzpienia 40mm, długość części gwintowanej 28mm. Czyli sruba ze zdjecia jak najbardziej będzie pasować. Wkręca się ok. 15mm gwintu, a więc nie ma dużego znaczenia czy sam gwint ma 25mm czy 30mm, ważne , żeby od łba do końca śruby było 40mm.
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Kappa - pytanie o infocenter i śruby do alufelg

Post autor: jakubg » 17 kwie 2013, 9:59

Ja kupiłem felgi od Alana z tymi śrubami. Nie używałem ich bo miałem drugie, które były na aucie. Jednak te śruby, które dostałem są takie sam jakie mam teraz wkręcone.
Te śruby nie pasują do felg aluminiowych 16" ze względu na inne otwory. Nie będą też pasować do AZEV 16" i 17" będą się wgryzać w alu i ostatecznie zniszczą felgę.
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”