Kappa 2.4 TDS - kilka pytań

Anonymous

Kappa 2.4 TDS - kilka pytań

Post autor: Anonymous » 17 lip 2006, 9:48

Witam. Jestem swiezym uzytkownikiem Kappy T.DS, po przejechaniu 2 tysiecy kilometrow mam kilka pytan do uzytkownikow tego wlasnie samochodu.
1 sprawa: gdy auto jest na luzie, badz gdy wcisne sprzeglo lekko faluja obroty. Nie ma tego jak silnik jest zimny, zaraz po odpaleniu. Silnik jest bardzo czysty i wyglada elegancko, z odpaleniem nie mam zadnych problemow.
2 sprawa: wydaje mi sie ze troche kopci, natomiast jezdzilem zawsze samochodami z silnikami benzynowymi i nie mam zadnego punktu odniesienia. Nie ma zadnej chmury dymu ale jak przegazuje to jednak ciemny dymek leci, czy to jest normalne?
3 sprawa: gdy wyprzedzam na 3 biegu to auto zachowuje sie odpowiednio do okolo 3,5 tys obrotow, potem jakby lekko przymula, moze dostaje za duza paliwa?
4 sprawa: spalanie rzędu 10-11 litrow na miescie, w trasie okolo 9, wydaje mi sie ze na diesla to troche duzo?
5 sprawa: z okolic lewego tylnego kola wydobywaja sie jakies niepokojace dzwieki jakby jakas blacha o cos tlukla, czasami potrafi nawet zapiszczec jakbym siedzial na starej wersalce, moze ktos sie z tym spotkal?

Sorki ze te pytania sa troszke ogolne i prosto sformuowane ale niestety na mechanice kompletnie sie nie znam. Ogolnie autkiem sie jezdzi bardzo dobrze.

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa 2.4 TDS - kilka pytań

Post autor: Blash » 17 lip 2006, 13:55

ja o spalaniu tylko powiem tyle że tak tyle ma palić i ciesz sie ze na miescie tylko tyle moja z klimą wciągała 13 , a z tym przymulaniem to moze masz zmniejszoną dawkę ale to mój domysł

Prezes

Kappa 2.4 TDS - kilka pytań

Post autor: Prezes » 19 lip 2006, 22:10

TDSy wymagają niestety okresowych regulacji. Silniki te posiadają juz sporo elektroniki ale wstęnne nastawy muszą byc regulowane. Chodzi min. o dawke paliwa , kat wtrysku , .....

Przydała by sie wizyta w sensownym warsztacie który bedzie potrafił wyregulowac silnik. Efefkty potrafią zadziwic ....

Pozdrawiam

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa 2.4 TDS - kilka pytań

Post autor: Kazik » 19 lip 2006, 22:40

Mam Kappe TDS od roku i przejechane jakieś 10tys km, a oto moja odpowiedz :)
1 sprawa:
Nie zauważyłem takiego problemu..

2 sprawa:
Mi kopci tylko przy gwałtownym przyspieszeniu w okolicach 3-4tys obrotów, przy spokojnym wchodzeniu na obroty raczej to się nie zdarza.

3 sprawa:
przy 3,5tys nie przymula wtedy dopiero ma kopa :)

4 sprawa:
spalanie w mieście ok. 9-11litrów w mieście, w trasie przy spokojnej jeździe (do 110km/h) w granicach 7,5-8,5

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Kappa 2.4 TDS - kilka pytań

Post autor: Pablo » 19 lip 2006, 23:56

"Prezes" pisze:Przydała by sie wizyta w sensownym warsztacie który bedzie potrafił wyregulowac silnik. Efefkty potrafią zadziwic ....
Tłumacząc z Polskiego na nasze :wink: trzeba wybrać się na wycieczkę do Łodzi, ul. Wileńska 11 i masz problem z głowy :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Pablo

Anonymous

Kappa 2.4 TDS - kilka pytań

Post autor: Anonymous » 20 lip 2006, 10:13

Dzieki za odpowiedzi. W miedzyczasie bylem w warsztacie elektromechanicznym i wykryto awarie wylacznika sprzegla, moze to rozwiaze kilka problemow jak ow wylacznik wymienie. Podziele sie dostwiadczeniami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”