Lybra - problem z radiem

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - problem z radiem

Post autor: teemka » 26 sie 2007, 20:35

Mam problem z radiem (lybra) - coś mu się miesza jak wciskam przyciski przy kierownicy ( VOL +/- albo search) no i kiedy wcisnę jakiś przycisk podczas odtwarzania cd ze zmieniarki to zaczyna przewijać utwory - dzieją się dziwne rzeczy - dodam, że mam wymienioną przednią szybę, w której, jak czytałem, była oryginalnie antena :cry: Nie wiem czy to może mieć wpływ- szyby na-razie nie będę zmieniał (MOŻE KTOŚ WIE ILE TAKA KOSZTUJE - z podgrzewaniem i anteną?????) ale muszę wykombinować jakąś antenę, żeby sprawdzić czy samo radio funkcjonuje prawidłowo...

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym??

POZDR- TMK

NAT: Proszę o stosowanie się do reguł forum w podforum Pytania i porady tehniczne temat ma miec formę Typ Lancii - Problem np. Thema - awaria kolektora (poprawiłem)
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Problem z radiem - lybra

Post autor: NajMlodszyM » 26 sie 2007, 20:40

"teemka" pisze:Mam problem z radiem (lybra) - coś mu się miesza jak wciskam przyciski przy kierownicy ( VOL +/- albo search) no i kiedy wcisnę jakiś przycisk podczas odtwarzania cd ze zmieniarki to zaczyna przewijać utwory - dzieją się dziwne rzeczy - dodam, że mam wymienioną przednią szybę, w której, jak czytałem, była oryginalnie antena :cry: Nie wiem czy to może mieć wpływ- szyby na-razie nie będę zmieniał (MOŻE KTOŚ WIE ILE TAKA KOSZTUJE - z podgrzewaniem i anteną?????) ale muszę wykombinować jakąś antenę, żeby sprawdzić czy samo radio funkcjonuje prawidłowo...

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym??

POZDR- TMK
Ja pierwsze słyszę, żeby antena była montowana w przedniej szybie...

Jakie nadwozie ma Twoja Lybra...??
Obrazek

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - problem z radiem

Post autor: teemka » 26 sie 2007, 20:40

Ahaaaa.... jeszcze jedno - dźwięk słychać tylko z prawych głośników (mam nagłośnienie BOSE i grają prawe głośniki i woofer który jest z prawej strony w tylnej półce...)

To może być jakiś problem ze wzmacniaczem czy raczej też radio coś sobie ubzdurało??

Mam sedana - czytałem tu na forum, że antena była montowana w przedniej szybie... Zresztą nigdzie indziej jej nie widzę;)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 20:40 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - problem z radiem

Post autor: NajMlodszyM » 27 sie 2007, 11:30

"teemka" pisze:Mam sedana - czytałem tu na forum, że antena była montowana w przedniej szybie... Zresztą nigdzie indziej jej nie widzę;)
Nie wiem jak w sedanie, ale w SW jest w bocznej tylnej szybie, tej na długości bagażnika, a co do Bose, to raczej szukałbym winy po stronie ustawienia radia. Może być np. ustawione, że grają głośniki tylko po prawej stronie. Ewentualnie mogą kable nie stykać przy wzmacniaczu albo przy radiu, ja jednak obstawiałbym na złe ustawienie radia. Masz radio z navi czy bez...??
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Problem z radiem - lybra

Post autor: Nat » 27 sie 2007, 12:33

"teemka" pisze:Mam problem z radiem (lybra) - coś mu się miesza jak wciskam przyciski przy kierownicy ( VOL +/- albo search) no i kiedy wcisnę jakiś przycisk podczas odtwarzania cd ze zmieniarki to zaczyna przewijać utwory - dzieją się dziwne rzeczy - dodam, że mam wymienioną przednią szybę, w której, jak czytałem, była oryginalnie antena :cry: Nie wiem czy to może mieć wpływ- szyby na-razie nie będę zmieniał (MOŻE KTOŚ WIE ILE TAKA KOSZTUJE - z podgrzewaniem i anteną?????) ale muszę wykombinować jakąś antenę, żeby sprawdzić czy samo radio funkcjonuje prawidłowo...
Co ma odtwarzanie cd wspólnego z anteną?
Jak podczas odtwarzania cd naciśniesz i przytrzymasz search to właśnie uruchamiasz "przewijanie" dysku.
Napisz co oznacza termin "dzieją się dziwne rzeczy".
W sedanie antenę powinieneś mieć na dachu z tyłu.
Po co chcesz wymieniać przednią szybę?
Lybra nie miała fordowego patentu z podgrzewaniem przedniej szyby za pomocą mikrodrucików (zresztą całkiem fajnego patentu...). Ma nadmuch suchego powietrza (jest po prawej na konsoli obok ogrzewania TYLNEJ szyby i likwiduje parę wodną na szybie.
Zobacz też czy nie masz balansu w radioodtwarzaczu ustawionego na jedna stronę.... (co już sugerował Najmłodszy).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - problem z radiem

Post autor: teemka » 27 sie 2007, 15:55

No to zostałem wprowadzony w błąd z tą anteną w szybie... Z grzaniem zresztą też - rzeczywiście myślałem, że działa to tak jak w fordzie... Co do samego radia, to chyba znalazłem usterkę! Problemem jest wciśnięty przycisk chyba z napisem mono - pewnie do wymiany jest mokry styk bo kiedy trzymam ten przycisk wcisnięty mogę obsługiwać zmieniarę i przeszukiwać fale radiowe.

Będę musiał wyciągnąć to radio tylko nie wiem jaki tam jest kod i jak jest on "zapisany"- we flashu czy jak??
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - problem z radiem

Post autor: NajMlodszyM » 27 sie 2007, 16:32

"teemka" pisze:No to zostałem wprowadzony w błąd z tą anteną w szybie... Z grzaniem zresztą też - rzeczywiście myślałem, że działa to tak jak w fordzie... Co do samego radia, to chyba znalazłem usterkę! Problemem jest wciśnięty przycisk chyba z napisem mono - pewnie do wymiany jest mokry styk bo kiedy trzymam ten przycisk wcisnięty mogę obsługiwać zmieniarę i przeszukiwać fale radiowe.

Będę musiał wyciągnąć to radio tylko nie wiem jaki tam jest kod i jak jest on "zapisany"- we flashu czy jak??
Jak nie masz navi to prawdopodobnie nie będzie żadnego kodu. Można to sprawdzić wchodząc w ukryte menu przyciskiem exp. czy coś takiego. trzeba go dłużej przytrzymać i dawać przycisk strzałeczki obojętnie w prawo czy w lewo aż się dojdzie do menu ant theft protection code czy coś takiego. Na pewno będzie code. Jak będzie napisane, że można kod ustawić, znaczy się to że go nie ma.
Obrazek

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - problem z radiem

Post autor: teemka » 27 sie 2007, 16:42

No właśnie nie mam navi... Ale żeby takie radio nie miało kodu?? Może ktoś ma 100% pewności co do tej kwestii????

Przerabiałem temat w alfie 147 - rozkodowanie "dobrze" kosztowało...
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - problem z radiem

Post autor: NajMlodszyM » 27 sie 2007, 17:11

"teemka" pisze:No właśnie nie mam navi... Ale żeby takie radio nie miało kodu?? Może ktoś ma 100% pewności co do tej kwestii????

Przerabiałem temat w alfie 147 - rozkodowanie "dobrze" kosztowało...
Ja w swojej nie mam kodu. Jak będę dzisiaj jeździł, to strzele fotke tego menu i zobaczysz jak ono wygląda kiedy nie ma kodu i porównasz. No i też pokaże jak ustawić balans głośników.

Wieczorem powinienem to tutaj wkleić ;)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - problem z radiem

Post autor: teemka » 27 sie 2007, 17:13

Dzięki :wink: Balansu nie musisz pokazywać bo już zrobiłem - wtedy nie mogłem, bo ten przycisk blokował menu ale jak już go trzymam, to mogę robić wszystko (chyba :wink: )
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - problem z radiem

Post autor: Nat » 27 sie 2007, 22:08

Jest trochę inaczej- kod jest, ale ustawiany przez użytkownika... Jeśli poprzednik nie ustawił, to masz standardowy...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - problem z radiem

Post autor: teemka » 27 sie 2007, 22:11

A jeśli można wiedzieć - jaki jest kod standardowy?? I czy jeżeli poprzedni użytkownik sobie go zmienił to czy jest możliwość jego podejrzenia albo zresetowania kodu bez jego znajomości??
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Lybra - problem z radiem

Post autor: dexus » 28 sie 2007, 20:28

no to i ja sie podepnę do tematu.
Lybra 2,4jtd kombi system bose i wszystko fajnie tylko.......
nie mam zmieniarki (miejsce na nią fabrycznie zaślepione) i teraz pytanie:
czy muszę szukać jakiejś specjalnej zmieniarki (cztać bardzo drogiej) czy jakaś uniwersalna : yesyes : może być?
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - problem z radiem

Post autor: teemka » 28 sie 2007, 21:50

Ponawiam prośbe bo w sumie jestem o krok od odłączenia radia i chce wiedzieć czy jest ten kod czy go nie ma...??? (!!!)
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Lybra - problem z radiem

Post autor: BJK » 28 sie 2007, 22:08

dexus - prawdę mówiąc sądzę, że można sprawdzić jaki to konkretnie jest model Grundiga montowany fabrycznie w Lybrach (ja mam SW i mam zmieniarkę Grundiga) i sprawdzić w necie jej właściwości. A potem dobrać coś o tych samych parametrach podłączenia/sterowania. Jak jutro znajdę chwilkę to zajrzę jakie ja mam oznaczenia modelu zmieniarki i Ci napiszę :D

PS. Panowie, jak dobrze pójdzie z pogodą to w piątek powinienem mieć fotki mojej Nemesis z ładniutką dziewczyną w bikini ;) Oczywiście zamieszczę te grzeczniejsze :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”