Lybra - CB radio - instalacje

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Taz » 24 lut 2008, 22:13

Tutaj prezentujemy swoje instalacje radyjek Citizen Band ;)
Uwaga! Tylko zdjęcia, opisy, instrukcje, plusy i minusy!
Temat nie jest do dyskusji, tylko do prezentacji możliwych sposobów montażu CB radia w naszych lanciach a także ukazania plusów i minusów każdego typu montażu.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Yuri
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Antwerpia/BE

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Yuri » 29 mar 2008, 23:02

Zestaw Lafayette Zeus + Lemm AT-2001 Turbo
Zdjęcia może nie najlepszej jakości, bo robione komórką jak by ktoś chciał dokładniejsze to na prv zapraszam.
Instalacja bardzo prosta, radia lafayette pasują idealnie we wnękę pod popielniczką, żeby nie była ona ciągle otwarta wpiąłem je do gniazda pod podłokietnikiem. Zaczep gruszki przegiąłem trochę i wsadziłem pomiędzy dwie części tapicerki. Antena zamontowana na uchwycie dedykowanym do relingów w miejsce montażu relingów :D . Uchwyt trzeba było troczę przyciąć, wystarcza śruba która trzyma oryginalnie plastik (jest na klucz ampulowy). Pokombinować trzeba jedynie z zakryciem powstałej dziury.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz sami oceńcie czy wam sie podoba.
Plusy:
-zawsze można wszystko szybko wymontować i nie bedzie śladu
-antena dobrze się stroi ok. 1.1 na swr
-wszystko jest czytelne i dobrze widoczne

Minusy:
-Montaż radia: prawdopodobnie jedynie lafayette mają tak możliwość ze wzglądu na rozmiary
Były:
Fiat 126p - 92r - wściekły
Mercedes-Benz E190 2.0+LPG - 93r. - klasyk
Lancia Lybra 2.4jtd - 2000r. - kanapa
VW Passat 2.0 TDI DSG - 2005r. - zgroza
Jest:
Volvo V70 2.4 D5 + BSR :) - 2005r. - karawan na sterydach

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Toper » 16 cze 2008, 16:01

"Yuri" pisze:Zestaw Lafayette Zeus + Lemm AT-2001 Turbo
Bardzo ładnie to wygląda, powiedz jak Ci się sprawuje to radyjko? Ja pomimo tego, że ostatnio mi zerwało magnetyczną antenę chcę zostać przy magnesie, a radyjko myślę, żeby kupić takie jak Ty masz i po prostu położyć w tej wnęce i chować wszystko jak będę wychodził z samochodu. Jednak złodzieje mają dłuuugie łapki w PL i trzeba się pilnować...
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Yuri
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Antwerpia/BE

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Yuri » 17 cze 2008, 9:17

radyjko cały czas sprawuje się wyśmienicie, bardzo wygodne jest włączanie przycisku w gruszce, przynajmniej nie trzeba szukać na radyjku. Faktem jest, że i tak z połowy funkcji nie korzystam ale jest oki. Ostatnio na tym zestawie ściągało mi czysto z Al.Krakowskiej lotnisko na Bemowie.
Pozdrawiam
Były:
Fiat 126p - 92r - wściekły
Mercedes-Benz E190 2.0+LPG - 93r. - klasyk
Lancia Lybra 2.4jtd - 2000r. - kanapa
VW Passat 2.0 TDI DSG - 2005r. - zgroza
Jest:
Volvo V70 2.4 D5 + BSR :) - 2005r. - karawan na sterydach

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Toper » 17 cze 2008, 22:14

"Yuri" pisze:radyjko cały czas sprawuje się wyśmienicie, bardzo wygodne jest włączanie przycisku w gruszce, przynajmniej nie trzeba szukać na radyjku. Faktem jest, że i tak z połowy funkcji nie korzystam ale jest oki. Ostatnio na tym zestawie ściągało mi czysto z Al.Krakowskiej lotnisko na Bemowie.
Pozdrawiam
a co myślisz o antenie na magnes? Nie chce mi się ciągle odkręcać anteny... a boję się, że jak ją zostawię na dachu to mi ktoś odkręci ;-) z drugiej strony ostatnio mi odpadła magnetyczna z dachu...
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Pablo » 17 cze 2008, 22:29

Co do anteny z magnetyczną podstawą to jest prosta rada. Jak kupowałem swoją (bo jednak nabyłem jeżdżąc w sporej kolumnie przynajmniej raz w miesiącu :wink: ) sprzedawca popatrzył na mnie, na samochód i dał mi podstawę o dwukrotnie większej średnicy niż ta pierwotna. A kupowałem Sirio ML-145, ale przesiadłem się już na Presidenta Georgia. Maleństwo i dachu dobrze się trzyma.
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Toper » 15 sie 2008, 17:54

"Pablo" pisze:Co do anteny z magnetyczną podstawą to jest prosta rada. Jak kupowałem swoją (bo jednak nabyłem jeżdżąc w sporej kolumnie przynajmniej raz w miesiącu :wink: ) sprzedawca popatrzył na mnie, na samochód i dał mi podstawę o dwukrotnie większej średnicy niż ta pierwotna. A kupowałem Sirio ML-145, ale przesiadłem się już na Presidenta Georgia. Maleństwo i dachu dobrze się trzyma.
Ja sobie też zakupiłem w końcu CB, Alan 102 i antenę President Florida, fajna mała antenka i co najważniejsze zestaw sprawdza się jako anty-misiek i info na drodze.
Mam tylko problem gdzie to radio przed złodziejami chować :(
Na razie leży sobie pod popielniczką, albo pod siedzeniem, ale nie jest to najlepsze miejsce...
Nic nie mogę wymyślić, gdzie to wrzucić, żeby się w oczy nie rzucało :(
Pozdrawiam
Toper
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Toper » 10 lis 2008, 1:18

a ja swoje CB zamontowałem w ten sposób:
(niestety nie zdążyłem wyczyścić kokpitu po robocie :( )

Obrazek

nad CB w tej kieszonce jest rozgałęziacz gniazdka zapalniczki, który jest wpięty bezpośrednio pod bezpiecznik (to mam do poprawki, ale muszę zlokalizować, który kabel idzie do oryginalnego gniazda i tam dolutować swój).

Zalety:
- wreszcie mi się nie szwęda po konsoli,
- nie ma plątaniny kabli koło ręcznego dźwigni biegów
- nie rzuca się w oczy

Wady:
- trzeba się schylić, żeby dosięgnąć do potencjometrów.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Taz » 10 lis 2008, 10:02

Daj jeszcze fotkę, gdzie masz zamocowaną gruszkę.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Toper » 10 lis 2008, 10:05

"Taz" pisze:Daj jeszcze fotkę, gdzie masz zamocowaną gruszkę.
a przyjrzyj się na lewo od radia ;-)
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Taz » 10 lis 2008, 10:10

Aaa faktycznie :D Nie wiem dlaczego uwaliło mi się w głowie że puściłeś gruchę gdzieś na prawą stronę kierownicy...
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Toper » 10 lis 2008, 11:00

"Taz" pisze:Aaa faktycznie :D Nie wiem dlaczego uwaliło mi się w głowie że puściłeś gruchę gdzieś na prawą stronę kierownicy...
bo taki był plan i dlatego kabel jest tam przeciągnięty.
Ale zrobię tak, że gruszka zostanie tam gdzie jest, a kabel podczepię gdzieś, żeby mi się pod nogami nie majtał.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Sebastian » 10 maja 2009, 20:32

Kilka słów o mojej instalacji.
U mnie radio mieści się idealnie pomiędzy fotelem, a konsolą środkową (jak go wepchnę mocniej w dół jest prawie niewidoczne z zewnątrz - co w naszym pięknym kraju jest zaletą, głośnik zew. jest umieszczony w zagłębieniu przy zapalniczce/popielniczce z tyłu konsoli środkowej - po podłokietnikiem). Mikrofon mam dosyć duży (Maas 2020), więc także wygodnie się go wkłada między fotel a konsolę (vide zdjęcia) - kombinowałem z innymi możliwościami, ale w końcu to się okazało najwygodniejsze.
Zasilanie mam dociągnięte bezpośrednio z akumulatora (gniazdo zapalniczki jest zamontowane przy lewej nodze pasażera z przodu), ale korzystam ze standardowego złącza - działa nad wyraz poprawnie.
Antena zamontowana na stałe - to najmniej inwazyjny sposób instalacji w aucie. Przeszedłem chyba standardową drogę w tym temacie (na kilku autach) - od magnesu, poprzez różniste uchwyty aż do mocowania stałego anteny. Z doświadczenia powiem krótko - 'dziura' w dachu jest najmniej inwazyjnym i najlepszym (pod wieloma względami) sposobem mocowania anteny CB w samochodzie.

Mój zestaw (po przetestowaniu kilku różnych możliwości typu Alan 28 (kapitalne radio, jedyny minus to gabaryty), Herbert (mocno przewartościowany, chociaż działa nieźle - ale gabaryty też nie najmniejsze), Jack (IMO słaba użyteczność w aucie - konieczność dostrajania się do każdego innego użytkownika - bardzo wąski odbiornik (dla jednych zaleta, dla innych wada)), Uniden 520 Xl (fajne radio - szkoda, że ma problemy prawne), itd.) to:
- Harry I ASC, Harry I Classic (jako radio awaryjne, jak gdzieś jedziemy grupą to montowane w innym aucie),
- Alaska/ Mississipi - zamiennie (z Mississipi jeżdżę na co dzień - Alaskę zakładam jak jadę gdzieś 'dalej' poza miasto),
- Wilson Little Will - antena awaryjna na różne okazje wyjazdowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

kali777
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2009, 19:13
Lokalizacja: Legnica

Odp: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: kali777 » 13 sie 2009, 18:43

Miejsce na radyjo ok, ale "na Boga", jak można wywiercić dziurę w dachu ?????? To karalne powinno być !!! ;)
Pozdrawiam !!!

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Odp: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Moglaj » 14 sie 2009, 0:01

Raczej dziura jest oryginalna przynajmniej u mnie w tym miejscu jest antena do radia (radio z navi).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”